Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

8 hours ago, Sludge Factory said:

posebno to vidim ovde kad kucam ili na adress liniji

 

Fali mu kontrast, to se vidi na bliskim nijansima sive/bledo plave, teško je odrediti šta je šta.

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Jbg, pogledaj malo podešavanja, čudno mi to za oštrinu...

+1

Rabio sam svojevremeno firmin vrt samsung, znam da je bio najskuplji u ponudi kad sam ga naručivao i ne mogu reći da je sem uglova bilo u čemu bio bolji od nekakvog prosečnog lcd na koji sam prešao.  Ajd i boje, al za oštrinu šanse nema.

Link to comment

VGA. Nemam trenutno hdmi kabl, a zaboravio sam danas da kupim. Pala mi je napamet graficka, ipak ima osam godina (Geforce 9800GT) i njoj je vreme za promenu sigurno, mada pustanje videa ide dobro. Probao sam danas neke 1080p ripove (nazalost nemam pravi bluray ili tako nesto da isprobam), izgleda ok. Na youtubu recimo kad pustim 1080p fullscreen video malo se vidi pikselizacija, posebno kod dubokih crnih povrsina, ali racunam da je youtube hd neozboljan :D 

 

Nije to neka neostrina, nemam problem da procitam bilo sta, mozda jednostavno treba vremena da se oci priviknu na nov ekran. 

 

Kad smo kod podesavanja, sta bi moglo da se koriguje eventualno? Jedino sam odmah smanjio brightness na 60 :D 

 

Jos nesto, kad palim komp, dok je jos kod onog crnog ekrana sa win simbolom ispod kog pise starting windows, monitor kaze da nije podesena rezolucija na preporucenu (1920x1080) i da bi trebalo to podesti, ali kad se win podigne on ga je sam prebacio na preporucenu rezoluciju. Jel treba nesto i u biosu da se podesava?

Edited by Sludge Factory
Link to comment
31 minutes ago, Sludge Factory said:

Jos nesto, kad palim komp, dok je jos kod onog crnog ekrana sa win simbolom ispod kog pise starting windows, monitor kaze da nije podesena rezolucija na preporucenu (1920x1080) i da bi trebalo to podesti, ali kad se win podigne on ga je sam prebacio na preporucenu rezoluciju. Jel treba nesto i u biosu da se podesava?

 

Ma jok, to je ok. Nabavi samo kabl.

Link to comment

Treba mi preporuka za neko malo noutbukče, ekran fazon 10', nešto kao što je bio Asus Transformer.

Ne mora da se transformiše, bitno je da je mali & lagan zbog čestog vucaranja po avionima i prevoznim sredstvima uopšte.

Generalna namena mailovi i lagani surf, Skype/Viber, occasional Word/Excel, ponekad neki fim/serija da se ubije vreme i to je to...

 

Tastatura je must, zato ne bih gledao tablete, Windows je skoro pa uslov (možda bi mogao da nagovorim da gospođu i na Android, ali s mukom).

 

Ne bi se otvarao preko 250-300€ max...

Link to comment

Imam ja neki matori HP. Ako ga nadjes super bi ti legao. Atom 1.6 procesor valjda, ne mere mnogo, al mislim da bi ti zavrsavao poso.

 

Moj ne dam ni za kilo karamela, al preporuka ako nadjes polovan takav. Ne verujem da bi te kostao vise od 50 evra.

 

Ne bih ja davao 250-300 evra a tako nesto.

 

edit: HP mini 110. Prastar al bi zavrsavao sve sto si pomenuo. Ne znam samo za filmove, pretpostavljam da mu avi nije nikakav problem al bi moglo d azapne oko x264 ili x265. Mogu i da testiram ako hoces...

 

 

Ja mu stavio veci hard i neku duplu bateriju. Bombonica. prosto me dusa boli sto ga ne palim. Al ne palim ni lap 17-icu, kad ce tek ovaj muceni da dodje na red...

 

edit: na mom je sedmica. Kad sam desk i lap prebacio na desetku malo mi je falilo da probam i njega al sumnjam da bi se snasao :)

 

edit: nesto skuplji nego sto sam ocekivao (ponavljam da je mator ko biblija al mogu da probam sta god te zanima na mom 110c)

 

https://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data

Edited by katamaran
Link to comment

Primamljiva je cena, al' nikad nisam bio ljubitelj polovne tehnike, naročito ne matore...

Msm ako ću sad da zveknem 100€ za neki lepo očuvan primerak, pa za godinu dana opet da se bavim istim poslom - jebo poso...

 

(premda, stavio sam jedan u mint stanju na praćenje :D )

Link to comment

Ako si ga ozbiljno uzeo u rzmatranje mogu sutra da probam neki mkv da vidimo kako bi se snasao.

 

Ja ga dobih dzabe. Rodjaka donela da ga popravim i odustala kad sam joj rekao da mu trbea novi hard. Njoj se nije davalo, meni jeste i za 5-6 somica dobih mnogo prakticnu bombonicu. Bila mu je i baterija loia pa sam za 10-15 funti uzeoneku extended na uk Amazonu pa je i po tom pitanju odlican.

 

Ovde na starom gradu su godinama delili deci neke asus 10-kice. Ne bi me cudilo da su ih puni oglasi. Ne secam se tacno koji model.

 

edit: ovako nesto. Ne verujemm da je rezon uzeti nov, ipak je ovo model star par godina (valjda)

 

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/asus-eeepc-x101ch_whi008u-17118

 

al taj eepc. 

 

edit 2: bar za "eepc"  jako malo rezultata na kp. Ocekivao bih vise...

Edited by katamaran
Link to comment

Imao sam eee (poplavilo ga u Obrenovcu), slatka makinica, ali preslaba (kupio sam ga 2011 čini mi se, koristio ga samo za remote logovanje na MikroTikove).

 

Again, tražim on-the-road makinu za gospođu, znači minimum drndanja, maksimum pouzdanosti = nova sprava...

Link to comment

ok, I ako ti je eee preslab, sigurno bi ti i hp mini bio.

 

Sestri uzesmo neku zanimljivu 13-icu al mislim da ima i 11 inca. Daleko je od neke mocne masine (low end) al moze da s koristi i kao tablet jer ima i touch screen i ekran moze da se okrece. Valjda bi ti bio dosta za gospodju. Ako se dobro secam vika se Hp stream, mada su meni samo strimovi u glavi...

 

edit: 

https://www.laptopmag.com/reviews/laptops/hp-stream-11

 

 

 

I ovo je staro par godina. Verovatno ti je bolje da gledas nesto mladje, al je sigurno zanimljiv za razmatranje.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...