Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

1 hour ago, radisa said:

Da, tu je bar 256GB SSD-a

 

Mada razmisljam, SSD i RAM mogu posle i da ubudzavam, a proces ili, ne znam, ekran ili tip hladjenja (pasivnog tj internog)...malo teze. Ali da, ovo je isto ok. 

Link to comment

Mrzi me da citam 159 strana ali mi treba savet u vezi kupovine Nvidia Geforce card. Znaci kupujem nesto dosta mocno(300-400 jura),da li da idem do Madjarske ili kod nasih gigatron(winwin,..) mogu prodjem da sa slicnom cenom . Moji prijatelji programeri imaju nekog apatinca koji donosi,ali su mu cene iste kao kod gigatrona. Sad treba mi savet.

Link to comment

Koji bi bio razlog za kupovinu na KP, ako isti proizvod imas u radnji po slicnoj ceni?

Inace, nije taj Apatinac jedini pouzdan dobavljac. Moja dosadasnja iskustva sa suboticanima bila su pozitivna.

Link to comment

Ne znam ko je Apatinac ali najpoznatiji Mađar je izvesni Triger aka fantastarific ili kako već. Evo njegovog KP izloga. 

 

https://digitalscout.kpizlog.rs/

 

Ja od njega kupio pre godinu dana celu mašinu minus ram i grafika, a baš za koji dan treba mi stigne od njega 16gb rama. Čovek resetuje ocene na 2000 "da ne upada u oči", dakle prodao je na desetine hiljada artikala i kontam da je najsigurniji od svih njih jer ga već svi znaju ko je šta je i sl.

 

Što se naših tiče emi je bez konkurencije, to je firma koja postoji samo da jebe sve ostale. Njihove maloprodajne cene su manje od nekih veleprodajnih nekih jakih uvoznika a imam pristup barem 3, 4 takva portala.

Edited by Mil@n
Link to comment

A kad dodje da isporuci robu na parking kod Arene, samo krenu klinci da izlaze iz coskova i odlaze sa novim grafama pod miskom.

 

 

Btw sutra stize 16 giga Corsaira i Ryzen 2600x. Klinac kupuje. Jos kad bi bilo mb u koju bi to uboli 🤔

Link to comment
17 minutes ago, Mil@n said:

Što se naših tiče emi je bez konkurencije, to je firma koja postoji samo da jebe sve ostale. Njihove maloprodajne cene su manje od nekih veleprodajnih nekih jakih uvoznika a imam pristup barem 3, 4 takva portala.

Emmi je inače u istom vlasništvu kao i WinWin, nikakva tajna...

Link to comment
Just now, mraki said:

Emmi je inače u istom vlasništvu kao i WinWin, nikakva tajna...


Da, htedoh da editujem samo bilo kasno, mada smo već pričali o tome. Često naručim nešto, dobijem win win fakturu, tj račun i sl... Obe maloprodaje (win win i emmi) su ispostave uvoznika ALTI. 

Link to comment

A Alti u vlasništvu Prointera. Da ne idemo dalje, to je druga tema, teško ih je zaobići...

Samo sam reagovao na ono tvoje da je to firma koja postoji samo da jebe sve ostale. :D

Edited by mraki
Link to comment

Emmi je svakako u grupi prodavnica koje treba proveriti prilikom kupovine, ali nisu najpovoljniji po difoltu.

Kada su komponente u pitanju uvek bih probao i Monitor, Baito (ima ga i na KP), Trim (takođe prisutan na KP), PC Practic, pa i VIP House, a za monitore, laptove i slično i BC Group.

Link to comment

Sta kazete na ovo:

 

https://www.winwin.rs/laptop-lenovo-ideapad-320-17ast-17-3-hd-ag-amd-dc-e2-9000-4gb-500gb-amd-radeon-r2-6825665.html

 

Trenutno je na popustu od 10% i daleko najjeftiniji sa ekranom 17" i rezolucijom od minimum 900p sto su mi najvazniji uslovi. SSD ide odmah a kad zatreba ubacicu i jos RAM-a. Jedino ne znam kakav je procesor. Nije da mi treba sirova snaga ali ne bih neki zastareo ili najosnovniji model. Koliko sam video, sledeci  najjeftiniji je 50,000 tako da nema mnogo da se bira.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...