Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Sta je problem kod tih TN?

 

Guglah da vidim sta je to, kazu nema glowinga i ghostinga na TN monitorima. Zasto onda nisu za preporuku u odnosu na IPS?

 

Zanimljivo da samsung ima jako malo IPS kod nas u ponudi, sta vise na tehnomaniji samo jedan model, na emmi nijedan.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Prvo mi je izbacio ovaj clanak. ukratko kaze:

 

Quote

TN displays have evolved to the point of having an incredibly fast response time, which is one area where an IPS display suffers. This means that a TN display would be better for entertainment, since it will not show as much ghosting when watching sports, or playing your favorite video game.

....

These features make IPS displays far better when it comes to professional creative applications than casual consumer entertainment uses.

 

Poenta je da IPS ima bolje boje (i crnu) i ugao gledanja, a TN bolje vreme odziva. Naravno, IPS napreduje u tom segmentu ali jos nije to to. 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Ghosting i slične gluposti nemaš nigde... Ja imam ips-va, sa odzivom 5-6 ms, nisam ništa primetio, a uglavnom ga koristim kao tv... Samsunga...

 

Znaci sve to karakteristike na papiru nisu tolko bitne u stvarnosti :D  Onda jbg, odoh po taj dell. 

Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Koliko novaca bi maksimalno potrošio, mora do 20k ili može više?

 

Pa do 20k. ali, ne bi bio problem 1000 preko 20 ili tako nesto sitno

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

uvek me odusevi takav monitor u Silicon valley. Mislim cak da kuci imam jedan neispravan dell koji to moze. Tacno cu da ga popravim i da ga stavim kao sekundarni monitor. Prastar monitor, al bi trebalo da je dobar.

Link to comment

Uzeh ovaj LG, pisem vam preko istog :D Uzeo sam ga jer je imao ovde u gigatronu u radnji, nerespakovan, i jeftiniji nego kod emmija za 2500 din (gde bih plus morao da cekam da stigne). 

 

Kolki ekran bokte, ne mogu da se snadjem :D Trebace mi vremena da se naviknem, iako na poslu radim na ovakvim monitorima, ipak sam navikao na CRT najvise. I jbg, sve je ovo lepo, ali na crt je slika bila ostrija, posebno to vidim ovde kad kucam ili na adress liniji chroma ili na imenu taba, gde su sitna i zbijena slova. 

 

Sad cu da pustim neki video da vidim kako izgleda. 

 

20 hours ago, zmanic said:

Do skoro sam LG stavljao ispred Samsunga, ali u zadnje dve godine prilično variraju, otkako je LED zavladao izvegavam ih.

Da sad uzlimam monitor, ovo bih :

https://www.emmi.rs/monitori-monitor-27-viewsonic-va2719-sh-ips.11.html?productId=68785

 

Imam iskustva na poslu sa viewsonic projektorom i monitorom i nisam bas odusevljen. Naravno, ne znam koliko mi je iskustvo relevantno s obzirom na to da vec imaju nekoliko godina i da mozda nisu bili neka klasa ni onda kad su kupljeni, moguce je da su se popravili skorije. A koristim i LG monitor na poslu i on je ok, tako da neka ga ovaj za sad pa ko zna. 

 

Hvala vam ljudi na savetima i pomoci! :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...