Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Najbitniji joj je web app za posao koji sada užasno kuca na Lenovo G500 čim se RAM zaguši i otvori treći tab. Ne treba neka multimedijska zver. I ja sam razmišljao koliko je potrebna odvojena grafika, ali nemam iskustva van desktopa pa ne mogu da procenim razliku u radu.

Link to comment

Pretpostavljam da je uvek bolje ici na odvojenu. Uvek sam bio alergican na te integrisane.

 

Bas me je veceras izludjivao jedan  HP laptop (al ono je bas low end) koliko mu treba da otvori bilo sta.

Link to comment
5 minutes ago, katamaran said:

Pretpostavljam da je uvek bolje ici na odvojenu. Uvek sam bio alergican na te integrisane.

 

Bas me je veceras izludjivao jedan  HP laptop (al ono je bas low end) koliko mu treba da otvori bilo sta.

 

Što se mene tiče, na laptopu (osim ako je gejmerski) uvek integrisana grafika, jedna manje komponenta koja će da se greje i koja će kasnije da crkne.

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

Što se mene tiče, na laptopu (osim ako je gejmerski) uvek integrisana grafika, jedna manje komponenta koja će da se greje i koja će kasnije da crkne.

+1

 

Pogotovo ako se zaista koristi na bateriji, a ne na napajanju... NO, može se ta odvojena grafika isključiti u biosu, sad valjda svi imaju na procesoru integrušu...

Link to comment

Sto se tice grejanja moj Dell (a mislim da vazi i za ostale) radi na integrusi dok ne pokrene aplikaciju koja koristi zasebnu grafiku.

 

Quote

NO, može se ta odvojena grafika isključiti u biosu

Valjda po defoltu sve ide preko integruse a samo odabrane aplikacije pale i dodatnu grafiku. Dugo nisam petljao al mi se cini da je tako. Neka nvidia grafika.

 

edit: kod mene je Intel + nvidia

Spoiler

 

edit: cini mi se da ovaj nepotrebno komplikuje. Koliko se secam samo odaberes aplikaciju koja pokrece odvojenu grafiku sa 2 klika iz nvidia control panela.

Edited by katamaran
Link to comment
27 minutes ago, Time Crisis said:

 

Što se mene tiče, na laptopu (osim ako je gejmerski) uvek integrisana grafika, jedna manje komponenta koja će da se greje i koja će kasnije da crkne.

 

Naravno, pogotovou ako nije neophodna. Bolje uzeti više memorije, više GB na hardu ili više inča :D

Link to comment

Imao sam i ja užasnih iskustava sa integrušama na desktop računarima, pa se zato i plašim sad da ne napravim lošu procenu. Ali u ovom slučaju, za ono što njoj treba, deluje mi rezonski uzeti SSD, optimalno rama i solidan procesor. Inače, na struji je 98% vremena.

Link to comment

Jel' to izašlo?

 

edit: Jeste.

 

Quote

 

The newest entry in AMD’s APU range, Ryzen Mobile with Vega chips were officially released in January 2018. However, they made their debut a few months earlier with the HP Envy x2 which sports the 2500U with Vega 8 graphics, performing very favorably in benchmarks. It showed that a Ryzen CPU with Vega graphics processor (GPU) on the same die can offer performance comparable to an Intel/Nvidia combo with far greater gains in energy efficiency and better pricing.

With higher and lower-end versions of these chips released in January 2018, AMD’s Ryzen Mobile with Vega could prove to be a solid choice for single-chip performance in entry-level gaming and ultra-small-form-factor systems.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

Reći ću joj da vredi dodati 3 gajbe zaječarca, pa nek uzme ovo.

HP 15-bs051nm
Intel i5-7200U/8GB/1TB/128 SSD/Radeon 520 2GB

 

Sem ako me Moća ne predomisli, pošto nisam video ništa što nije Intel. :/

Link to comment
8 hours ago, Gylfi Pleasure said:

Najbitniji joj je web app za posao koji sada užasno kuca na Lenovo G500 čim se RAM zaguši i otvori treći tab. Ne treba neka multimedijska zver. I ja sam razmišljao koliko je potrebna odvojena grafika, ali nemam iskustva van desktopa pa ne mogu da procenim razliku u radu.

Uzmi 4G RAM-a i 128G SSD na Aliexpresu i ubaci u laptop, instaliraj W10 i za 100E imaces 30% bolji laptop. A od tih sto biras uzmi lepsi.

Link to comment
8 hours ago, Moća said:

Grafika u desktop varijanti je jacine R9 270x sto je jako jako dobro.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 

Po čemu je 270 jako jako dobro? :blink:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...