Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ma nije ali nemam zivaca, smara me to jako otkako sam omatorio i necu da se drndam oko toga ni sat-dva, ne zelim. Ovako lepo nakrcam taj malo jaci procesor i grafiku i to je to, neka radi dokle radi.

Link to comment

Instalacija sa svim programima 2h recimo, prebacivanje Desktopa i MyDocuments na D i to je to.
E sad ako imas programe, a nemas instalacije onda jeste cimanje. Kao i save igara
Racunam da su ti slike, muzika i filmovi vec na D... Tako da nije strasno, zar ne?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Platio 8GB DDR4 danas 11000 dinara i još da dupetom udaram od sreće, poslednji komad. Kriminal, u inostranstvu još skuplje. Pamtim loša vremena sa kupovinom memorije, ali mi se nikad u životu nije desilo da memoriju platim isto kao i procesor (Ryzen 3), ili matičnu ploču (Asus Prime B350 Plus).

 

Crkli da bogda.

Link to comment

Ali sam zato uštedeo na grafičkoj karti, platio r7 380 60 evra, ima čak i garanciju do maja sledeće godine, sa grafičkim karticama nove generacije je još gora situacija nego sa memorijom zahvaljujući jebenom Bitcoin-u.

 

Bleak times.

Link to comment
13 hours ago, Anonymous said:

Platio 8GB DDR4 danas 11000 dinara i još da dupetom udaram od sreće, poslednji komad. Kriminal, u inostranstvu još skuplje. Pamtim loša vremena sa kupovinom memorije, ali mi se nikad u životu nije desilo da memoriju platim isto kao i procesor (Ryzen 3), ili matičnu ploču (Asus Prime B350 Plus).

 

Crkli da bogda.

Seti se i da je u vremenu pre pojave Windows-a 95 memorija bila stravično skupa (neke mašine sa prvim pentiumom su imale 1MB ram-a i herkules grafiku :laugh::isuse:). Trpaju u mobilne gotovo istu količinu kao u desktop i laptop računare, ne povećavaju obim proizvodnje i onda je ovo rezultat. Tužno je da sam 2009. godine kupio mašinu sa 8GB ram-a a danas se i dalje prodaju neke sa duplo manje memorije. Kada bih sada hteo da popunim matičnu do granica kapaciteta (64/128GB) koštalo bi kao svetog Petra kajgana. 

Link to comment

Neka preporuka za polovne/refabrikovane (refurbished) računare u Beogradu a da nije lovljenje oglasa po kupujem-prodajem? Bitno mi je da ima Windows (7 ili više) i da radi OK (pod tim mislim da mu ne treba 5 min da otvori browser i minut da reaguje kada se klikne nešto), nije za nešto zahtevnog korisnika, u principu gledanje serija, filmova i korišćenje neta, ponekad malo neki office

Link to comment

Ako vec postoji stari racunar, ubacis ssd i eventualno dodas memoriju i resio si problem brzine.

 

Sto se tice polovnih najbolji izbor ti je KP, a od refrabrikovanih delova, razne firme prodaju najcesce hdd ili se "hvale" da nije refabrikovan hdd.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne verujem da ces osetiti neku razliku u radu koju god da uzmes. Vidi sta tvoja ploca podrzava, ukratko...

 

2400 speed ram is the default speed for ddr4 ram from intel. it like 1600 speed ddr3 ram you know it work on most pc mb. the new intel ddr4 mb have a 4.1g ram speed as max speed. also make sure the newer ram is 1.2v. if the 3000 speed ram is not to costly and is low voltage ram. 1.2v then go with that ram. if not go with the 2400 stock ram. between 2400 and 3000 is very little and you wont see it in real life.

 

 

zameni 3000 sa 2667 i to ti je odgovor na pitanje

 

Sa benchmark foruma od pre par godina... " Значи што је мањи број (латенција) меморија и процесор ће брже комуницирати, а то значи боље перформансе. " 

" Bitno je i pozeljno kada kupujes dodatno ram memoriju, da latencije i brzine (MHz) budu iste sa onom koju vec imas, kako slucajno ne bi bilo nekih konflikata. Mada ni to vise nije slucaj na modernim komponentama... "

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...