Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Emmi je početak i kraj svake pretrage, ljudi jednostavno prodaju po VP cenama na žalost svih ostalih, pričali smo o tome.

 

Kupovina gotove konfiguracije je bacanje para barem u poređenju sa emi ponudom i ponudom Mađara sa KP. Ja sam od njih uzeo svoje komponente (nema par nedelja) i prezadovoljan sam dobijenim za novac. Naravno, to je malo više cimanja, i za paranoične uvek pitanje garancije, ja nemam taj problem, čovek od koga sam ih kupio mislim da bukvalno snadbeva pola Srbije. 

SSD je must, ogromna razlika u brzini u odnosu na klasičan 3.5" hard. B350 ploča obavezno ako se ide na ryzen, ja moj sa dva klika bacio sa 3.2 na 3.7 i to sa stock coolerom.

Link to comment

ali čovek nume ni da sastavi komp, pitanje je da li bi se snašao sa oc

- ali evo vidim da na bench-u predlažu ove ploče za oc ryzena

Asus Prime B350 Plus, Msi Tomahawk, AsRock AB350(m) Pro 4

Link to comment

ali čovek nume ni da sastavi komp, pitanje je da li bi se snašao sa oc

- ali evo vidim da na bench-u predlažu ove ploče za oc ryzena

Asus Prime B350 Plus, Msi Tomahawk, AsRock AB350(m) Pro 4

Ja uzeo prime plus, Tomahawk je malo skuplji, Msi može da prođe i mortar, kao i gigabyte gaming.

 

Hawaii Mate 9

Link to comment

Sad vidim da neko reče da Mađari ne sklapaju konfe, ovaj nalog od koga sam ja uzeo samo grafiku sklapa i ima u ponudi, a kontam da može da sklopi i van standardne ponude. 10e naplaćuju za sklapanje komponenti + sistem što je kontam i više nego korektno.

 

Edit: Ako neće čovek da clockuje (što je stvarno šteta jer to iziskuje minut u biosu + eventualne korekcije i tvikovanja /smanji i podesi to što si već promenio, dva parametra/), neka uzme asus prime a320-k za nekih 6000 i ryzena 1300, neki ssd od 120gb za sistem + 1tb (kod Mađara 38e), 2x4gb i grafika po izboru, mislim da može da se prođe za spomenute pare pogotovu jer je samo kućište u pitanju. Što se tiče kućišta, pomenuti ms winston je ubedljivi best buy rekao bih, skoro sam uzeo moje pa sam podrobno istraživao :) Ima neki lik na youtube koji detaljno radi review-e ms industrial kućišta, lako ćeš ga naći.

Edited by Mil@n
Link to comment

da može i emmi, one konfe iz gigatrona su sa zastarelim procesorom i pločama, čiste zalihe i još deru kožu ^_^

ovako nešto npr, samo ubaciti 1050ti za 4 crvene više i dobija se mašina 2x brža u igricama od gigatronove...

 

naravno može i naručiti komponenete pa da sam sklopi ili da mu u radnji sklope npr

 

1. Intel Pentium G4560.

2. H110 MSI H110M Pro-VD ili neki drugi model u istom (slicnom) cjenovnom rangu.

...

 

okvirne cene, otprilike best buy za te parice + dobija kršteno napajanje za razliku od onog što se stavlja u gotove konfiguracije

 

edit

ako već mora neka od one dve iz gigatrona neka ih zamoli da stave rx 560 grafičku i za 2 do 3 crvene više dobija 70-80% bržu mašinu

 

Ako se covek vec ne razume u hardver najbolje da uzme taj Altos Rocket sto preporucujes i da ne razmislja. 

Ako naruci pojedinacno komponente, odmah u startu ce imati problem posto ploce sa H110 cipsetom ne prepoznaju G4560 procesor, pa ce morati da apdejtuje bios, a to se radi uz pomoc procesora prethodne generacije (koji sigurno nema u fijoci). Alternativno, ploce sa B250M cipsetom rade 'out of the box', al kostaju 2-3k vise ...

Link to comment

Dajte preporuku za neko kuciste ispod 50 evra. Ako moze da ima izlaz za usb i zvuk na gornjoj strani.

Koja je razlika izmedju Ram brenda Crucial i Kingston?

Da li uzeti Crucial Balistix LT na 2666mhz jedan stap od 8gb ili Kingston HyperX Fury na 266mhz kit od dva stapa po 4gb?

Edited by Moća
Link to comment

Ja uzeo MS Spectrum, izgleda do jaja, kaljeno staklo od napred i sa strane, napajanje i 3.5" hardovi ispod, dosta mesta za kabliranje, ništa ne lupka, ne treska.. Mislim da je noviji model black widow, slična ako ne i ista cena, oko 40e. U svakom slučaju do te neke cifre, mislim da MS industrial stvarno ima dobar odnos cena kvalitet. Šaljem ti sliku na fb.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...