Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

5 minutes ago, Milosh76 said:

Tako je... Odredjena vrsta hleba ima ogranicenu cenu hleba.

Drzavni stanovi imaju ogranicenu cenu zakupa, privatni nemaju.

 

A da li je ograničena cena karte u gradskom saobraćaju za privatne prevoznike, recimo?

Link to comment

drugim rechima zabole nas za studente, ili shto reko onaj, ne mora svako da studira u beogradu, i ne mora da studira uopshte.

 

bez obzira na sve, treba planirati rasformiranje ove drzave i drushtva, ne poznajemo osnovne principe, ne nameravamo da ih se pridrzavamo, hocemo svako za sebe i kako kome odgovara. treba da se razilazimo, decu napolje, mi nagroblje i dovidjenja. i to je to.

  • +1 7
Link to comment
37 minutes ago, Delija67 said:

Studenti su samo jedna od ugrozenih kategorija. Gde ce da zive ucitelji, medicinske sestre, kasirke iz maksija, soferi autobusa, cistaci ulica, kojekakvi sluzbenici iz opstina, svi koji zive od neke prosecne plate? Kad ih gazde poizbacuju da bi uselili ruske itjevce za 1000 evra, a oni se odsele u noskichevac gornji, ko ce da radi njihove poslove?

nad studentima ce neko mozda da se sazali. ovi ostali ne interesuju nikoga. sad, sa nama postoji taj jedan mali problem, aleksandar organizuje izbore 2x godishnje, za svashta neshto, od mesne zajednice do predsednika drzave, na kojima se ne deshava apsolutno nishta. ta zica koja povezuje izbor sa posledicom se nekako raskachila i ta veza vishe ne vazi. ja ne vidim kako ce to da se reshi, osim, kao shto rekoh gore, neki napolje neki nagroblje i to je to. poshto se shtekamo za josh gore, da nam se neshto ne desi sluchajno do tada :s_w:

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, Lezilebovich said:

imamo li negde još ovo kao temu na forumu ? ne mogu da nađem deo gde su neki forumaši navodili primere iz drugih zemalja kako je ovo rešeno

Rešeno je tako da je država propisala uslove za izdavanje tzv. državnih stanova i stanova izgrađenih u privatno-javnom vlasništvu. Za te stanove postoje konkursi i lista čekanja sa jasnim kriterijumima.

O rentiranju ostalih stanova se brine tržište i pravna država - dakle ugovor, dakle porez.

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Tale said:

Rešeno je tako da je država propisala uslove za izdavanje tzv. državnih stanova i stanova izgrađenih u privatno-javnom vlasništvu. Za te stanove postoje konkursi i lista čekanja sa jasnim kriterijumima.

O rentiranju ostalih stanova se brine tržište i pravna država - dakle ugovor, dakle porez.

I sve drzave su uvek imale te svoje stanove i tako regulisale i cenu na trzistu? I nikada nije bilo nekih kriza, ratova, migracija, na primer po Evropi? 

Ne znam, ali su male sanse za tako nesto.

 

Ovo kod nas je ratno profiterstvo. Ljudi ne mogu da finansiraju te kirije, i to ogromna vecina. Pa i oni koji mogu jel treba da osiromase da bi se vlasnik garsonjere Petar Petrovic profitirao? Zalazem se i za Petra Petrovica vlasnika garsonjere ako zaduvaju neki drugi vetrovi pa bude gladan jer nema da plati Jovi Jovanovu 1l mleka. 

Link to comment

Slažem se da treba uvesti red u rentiranje stanova. Porez i ugovor.
Ne vidim rezon da se ograniči cena rentiranja stanova koji su u privatnom vlasništvu.
Takođe mislim da će se teret dodatnih troškova koje imaju stanodavci "preliti" na podstanare.
Tako da mislim da na kraći rok će ovo biti udar na podstanare i dalje...



....shiit has hit the fan.

  • +1 5
Link to comment

Već sam pisao da socijalnih (državnih) stanova, ali i kvadrata koji bi se mogli pretvoriti u stanove, i sada ima puno. Valjda ćemo posle ovog popisa saznati i koliko.

Te kvadrate država može da ponudi tržištu ugroženim stanarima a tako bi se i slobodno tržište stabilizovalo, uz regulisanje ugovornih obaveza. 

Država se tu već uveliko meša državnom stanogradnjom za pripadnike policije i vojske gde je došlo i do zloupotreba (kupci su počeli da iznajmljuju tako kupljene stanove umesto da u njima žive).

 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Slažem se da treba uvesti red u rentiranje stanova. Porez i ugovor.
Ne vidim rezon da se ograniči cena rentiranja stanova koji su u privatnom vlasništvu.
Takođe mislim da će se teret dodatnih troškova koje imaju stanodavci "preliti" na podstanare.
Tako da mislim da na kraći rok će ovo biti udar na podstanare i dalje...



....shiit has hit the fan.

A ako bude neki zemljotres i srusi se stan, sta nas briga, u privatnom je vlasnistvu

Link to comment
21 minutes ago, Tale said:

Već sam pisao da socijalnih (državnih) stanova, ali i kvadrata koji bi se mogli pretvoriti u stanove, i sada ima puno. Valjda ćemo posle ovog popisa saznati i koliko.

Te kvadrate država može da ponudi tržištu ugroženim stanarima a tako bi se i slobodno tržište stabilizovalo, uz regulisanje ugovornih obaveza. 

Država se tu već uveliko meša državnom stanogradnjom za pripadnike policije i vojske gde je došlo i do zloupotreba (kupci su počeli da iznajmljuju tako kupljene stanove umesto da u njima žive).

 

 

Ovoga ima onoliko - ne prođe dugo da čujem za još neki ovakav primer "dovitljivosti". Ja znam najviše njih koji to rade u Novom Sadu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, notenoughreasonsforclaire said:

 

Ovoga ima onoliko - ne prođe dugo da čujem za još neki ovakav primer "dovitljivosti". Ja znam najviše njih koji to rade u Novom Sadu.

 

 

pa kad je ceo projekat uradjen pogresno i bez puno pravila u podeli...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...