Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Stanova i smestaja u BGu ima jedno 30-40% vise nego pre 20 god, onako odokativnom metodom.
Mislim da bi ovo moglo da se resi i bez gradnje novih kapaciteta, ali sumnjam da visoko pozicionirani SNS i genralno 'elita' i inace vrlo dobro zaradjuju od izdavanja a pogotovo sad, i to je sve...

Link to comment

@Mel. Sada sigurno ima vise i boljih stanova za iznajmljivanje. Ranije su to najcesce bile neke udzere, vagon gradnja, na obodima grada. Kao i iznajmljene sobe sa upotrebom kupatila i kujne. 

 

Takodje su se promenili obicaji zivota. Nekada, pre 30-40 godina, je dvosoban stan bio staniste za:

- cetvoroclanu porodicu - deca u spavacu sobu, roditelji u dnevnoj, a bio je i kauc u kujni/trpezariji za neku babu ili rodjaka sa sela koji studira.

- bilo je i ekstrema sa 4 generacije u 55m2. Baba u kujni, roditelji u dnevnoj sobi, mladi par sa bebom u bivsoj decijoj sobi.

 

Sada je doslo do sirenja i razdvajanja. Danas prva porodica zivi u trosobnom i/ili cetvorosobnon stanu, a ona baba je u domu. Ova druga je rasporedjena u 2-3 nekretnine. Onaj rodjak iz unutrasnjasti ima svoj iznajmljen stan, takodje.

  • +1 1
Link to comment

Nekad su se iznajmljivale sobe, eventualno jedna etaža kuće.

Razlog je taj što su stanovi na kojima je postojalo stanarsko pravo praktično bili van prometa.

Nije bilo moguće kupiti stan pa ga iznajmljivati.

Edited by BWA
Link to comment
4 hours ago, x500 said:

 

Takodje su se promenili obicaji zivota. Nekada, pre 30-40 godina, je dvosoban stan bio staniste za:

- cetvoroclanu porodicu - deca u spavacu sobu, roditelji u dnevnoj, a bio je i kauc u kujni/trpezariji za neku babu ili rodjaka sa sela koji studira.

- bilo je i ekstrema sa 4 generacije u 55m2. Baba u kujni, roditelji u dnevnoj sobi, mladi par sa bebom u bivsoj decijoj sobi.

 

 

Pravda za dede! :)

  • Haha 2
Link to comment

cela ova furtutma sa stanovima ima dva laka i moguća rešenja:

 

1. ispitivanje porekla imovine i zaplena svega što ne može da se dokaže

2. nuklearni rat

 

pošto je 1. nemoguće, ostaje nam 2. kao rešenje

Edited by Braća Strugacki
  • +1 4
  • Haha 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Kupiti, menjati, iznajmiti stan gde postoji atomsko skloniste.

Koja jadnost u 21. veku da nemaju ljudi krov nad glavom ili da robuju da ga steknu. Koji je smisao zivota :D

 

Edited by Sandradjer
  • +1 5
Link to comment
13 hours ago, Sandradjer said:

Kupiti, menjati, iznajmiti stan gde postoji atomsko skloniste.

Koja jadnost u 21. veku da nemaju ljudi krov nad glavom ili da robuju da ga steknu. Koji je smisao zivota :D

 

 

Pa cinjenica da se ljudi u XXI veku sa toliko svega uopste stresiraju za najobicniji ciklus kuca, osnovni racuni je samo posledica setup-a. nicega drugoga. Nema nikakve realne potrebe za tim u smislu resursa, sem prirode coveka. greed etc.

  • +1 1
Link to comment
On 18.12.2022. at 22:47, eumeswil said:

Misliš da studenti iz tog doma/domova voze te automobile?

Izvini, ne videh do sada: velika vecina sigurno.

Doduse, smatranjetm je na osnovu licnog uvida i nesto price u prolazu...

 

Sto nas, BTW, vodi do iz druge ruke doduse, u pricu o muljanjima/zloupotrebama dodele smestaja u studentskim domovima mimo propisanih uslova: dobijanjem mesta u boljem domu lako je izracunati koliko se ustedi na stanarini, a da se pretpostaviti da ponajpre otpadnu oni kojima je potrebniji.

Inace, tarifetm nisu nikakva tajna...

Link to comment
On 18.12.2022. at 9:16, namenski said:

Sa druge strane, dovoljno je proci pored nekog od studentskih domova, u mom slucaju recimo onog u Milana Rakica: broj i klasatm automobila, sa sve registracijama, parkiranih ispred odgovaraju klasi automobila parkiranih oko boljih kafica, dok o ponasanju i manirima stanara ne vredi trositi reci...

 

Ne znam kako je danas, ali u vreme kada sam ja stanovao u studentskom domu, pre 15 godina, samo jedan student u bloku je imao svoj auto i to je bio neki Audi A4.

 

Rifat je dom u kojem žive studenti sa najmanjim brojem bodova i dom sa najmanjim sobama, tako da su šanse da stanari tog doma imaju dosta novca i da voze dobre automobile mizerne.

Link to comment

mozda je zgodan parking za neke druge ljude koji imaju neke druge poslove u kraju?

ono, imam skupa kola zivim u rifatu bejbi, nije mi realno bash hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

Ne znam kako je danas, ali u vreme kada sam ja stanovao u studentskom domu, pre 15 godina, samo jedan student u bloku je imao svoj auto i to je bio neki Audi A4.

 

Rifat je dom u kojem žive studenti sa najmanjim brojem bodova i dom sa najmanjim sobama, tako da su šanse da stanari tog doma imaju dosta novca i da voze dobre automobile mizerne.

Menjaju se vremena, samo da vidiš vozni park u novosadskom kampusu, pao bi na dupe.

I to nisu profesorski automobili, nego bijedne studentarije.

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Rifat je dom u kojem žive studenti sa najmanjim brojem bodova i dom sa najmanjim sobama, tako da su šanse da stanari tog doma imaju dosta novca i da voze dobre automobile mizerne.

Ne znam sta da ti odgovorim: naravno da nisam imao zvanican uvid, naprosto sam se sticajem okolnosti cesce motao tim krajem u razna doba dana/noci...

A nije me mrzelo da se malo i promuvam, porazgovaram, sa sve primedbama komsiluka na ponasanje rulje (ne znam bolji izraz)...

Na stranu sto narod iz tih automobila ulazi i izlazi u dom u razna doba dana i noci i na stranu - ako je to uopste neki dokaz - cinjenica da dobre 4/5 automobila imaju nebeogradske registracije...

I da je parking i preko noci pun.

Da ne bude zabune: nisam, ako jesam, pomenuo besne automobile, ali sigurno spadaju u ono sto se u Srbiji smatra boljim autom - ne baratam bas, ali recimo noviji golfovi i slicno preovladjuju...

 

Note: aber o tarifama za smestaj proveren iz prve ruke, da ne zaboravim.

 

  • Tužno 1
Link to comment

Kapiram, ali svejedno nema logike, jer je to najgori dom u Beogradu, uz Miku Mitrovića. U Rifatu su sobe bedno male, kupatila su zajednička, dom nema svoje terene i na svakoj raspodeli ga uzimaju najlošiji studenti koji su na dnu liste. Niko ko ima para ne  bi živeo tu, već bi kupio mesto u nekom dobrom domu ili bi plaćao stan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...