Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ovo je strasno sta se desava. Valjda ce se nesto uraditi po tom pitanju. 

Moze i hleb da kosta 1000 dinara, bice ljudi koji mogu da plate. Ako ne moze hleb, sto se ovo dozvoljava.

A profitera ne manjka. Eto ja znam dve osobe da su nagrabusile. Svaka cast svim ljudima koji su ispostovali stare stanare sa nekim razumnim povecanjem do na inflaciju

  • +1 5
Link to comment
To je već do tebe, Beri. 
Svaka ti čast, ali retki su stanodavci koji se tako postave. 

Zapravo ima mnogo stanodavaca koji se nisu polakomili i izašli su u susret podstanarima, kad se gleda ukupan broj.
No naravno bodu oči ovi koji rade te loše stvari.
Što je i normalno jer to što rade nije baš ok...



....shiit has hit the fan.
  • +1 7
Link to comment
On 5.12.2022. at 10:27, x500 said:

Mozda je vreme da ljudi pocnu da rade i da stede :)

 

 

 

 

Objasni mi samo jednu stvar: kako da prosvetni radnik s 570 evra platom uštedi. 

A najverovatnije već plaća ili kiriju ili kredit. 

I npr. ako ima decu. A i ako nema. Šta ostaje da se uštedi? Privatni časovi?

 

 

10 hours ago, slepa živana said:

šta znam... recimo kad bi rešila da se obesim, pre bi dala 110 evra za neku pristojnu hotelsku sobu ili neki stan na dan

 

Normalno, kad ovde nemaš ni za šta da se zakačiš....

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Zapravo ima mnogo stanodavaca koji se nisu polakomili i izašli su u susret podstanarima, kad se gleda ukupan broj.
No naravno bodu oči ovi koji rade te loše stvari.
Što je i normalno jer to što rade nije baš ok...

Stvarno znaš mnogo stanodavaca koji ne samo da nisu povećali kirije makar za 10-20% ili održali istu, ili su čak spustili cenu najma kao Beri?

Link to comment
Stvarno znaš mnogo stanodavaca koji ne samo da nisu povećali kirije makar za 10-20% ili održali istu, ili su čak spustili cenu najma kao Beri?

Znam...
Neke i lično.
A dosta podstanara koje sam pitao da li su im stanodavci podizali cifre i odgovorili su otprilike:
Nisu, i ne spominju ništa...



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Objasni mi samo jednu stvar: kako da prosvetni radnik s 570 evra platom uštedi. 

A najverovatnije već plaća ili kiriju ili kredit. 

I npr. ako ima decu. A i ako nema. Šta ostaje da se uštedi? Privatni časovi?

Tesko :( Takav covek se nalazi u zacaranom krugu, posao vezan za struku + dete/deca i sam mora da brine o svemu. Nazalost nema mnogo opcija:

1) dodatni posao - imace vise novca, ali ce trpeti porodica

2) promena posla - u eventalnu promenu profesije da radi nesto sto je konkurentnije (bolje placeno) na trzistu

3) nastavak skolovanja - ako moze to da priusti: prvo mentalno (da li mu jos ulazi uglavu), drugo sto se tice finansija

4) mali biznis - dodatni posao gde je svoj gazda i koji vremenom moze da mu postane glavni posao

 

Ljudi moraju da shvate da su roba, tuzno ali istinito, i da moraju da se prodaju na trzistu rada. Na cenu robe utice sve - iskustvo, obrazovanje, sertifikati, prezentacija (govor, dikcija, drzanje, sposobnost slusanja, ...) i izgled (lepota, oblacenje, ....).

Ja bih jako voleo da da sam jedini na svetu koji ima neku vestinu koja je potrebna. Takvi su pojedini glumci, pevaci, sportiati, razni konsultanti ... Oni imaju milionske prihode. Ja nisam medju njima, nazalost.

 

Jedan moj drugar je cesto voleo da kaze za sebe - ja ne umem za zaradim ekstra pare, ali umem da ustedi gde god je to moguce.

Edited by x500
  • -1 1
Link to comment

naravno da nisu svi stanodavci digli kirije, neki zato sto su fer, a drugi zato sto su pod ugovorom. no, ogroman broj jeste, ili znacajan broj jeste, a prazni stanovi se tek izdaju po bolesnim cijenama, ne zbog inflacije nego zbog velike traznje. ne razumijem sta dovodimo u pitanje ovdje.

 

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, x500 said:

Tesko :( Takav covek se nalazi u zacaranom krugu, posao vezan za struku + dete/deca i sam mora da brine o svemu. Nazalost nema mnogo opcija:

1) dodatni posao - imace vise novca, ali ce trpeti porodica

2) promena posla - u eventalnu promenu profesije da radi nesto sto je konkurentnije (bolje placeno) na trzistu

3) nastavak skolovanja - ako moze to da priusti: prvo mentalno (da li mu jos ulazi uglavu), drugo sto se tice finansija

4) mali biznis - dodatni posao gde je svoj gazda i koji vremenom moze da mu postane glavni posao

 

Ljudi moraju da shvate da su roba, tuzno ali istinito, i da moraju da se prodaju na trzistu rada. Na cenu robe utice sve - iskustvo, obrazovanje, sertifikati, prezentacija (govor, dikcija, drzanje, sposobnost slusanja, ...) i izgled (lepota, oblacenje, ....).

Ja bih jako voleo da da sam jedini na svetu koji ima neku vestinu koja je potrebna. Takvi su pojedini glumci, pevaci, sportiati, razni konsultanti ... Oni imaju milionske prihode. Ja nisam medju njima, nazalost.

 

Jedan moj drugar je cesto voleo da kaze za sebe - ja ne umem za zaradim ekstra pare, ali umem da ustedi gde god je to moguce.

Meni ovo zvuči kao kad su devedesetih za moje roditelje govorili da se nisu snašli™.

Sad smo navodno izašli iz tog stadijuma divljeg i anarhičnog kapitalizma, pa valjda treba da težimo da struka bude kako tako plaćena, a ne da otvaram mali biznis? Izvini, preduzetnik nisam, niti ću ikad biti, i prezirem narativ po kome je to jedna od primarnih veština. 

Naravno da svi mi radimo i dodatne poslove, ne bi se moglo preživeti bez toga, ali da uštedimo, to već zvuči kao SF. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 5
Link to comment
7 hours ago, x500 said:

Tesko :( Takav covek se nalazi u zacaranom krugu, posao vezan za struku + dete/deca i sam mora da brine o svemu. Nazalost nema mnogo opcija:

1) dodatni posao - imace vise novca, ali ce trpeti porodica

2) promena posla - u eventalnu promenu profesije da radi nesto sto je konkurentnije (bolje placeno) na trzistu

3) nastavak skolovanja - ako moze to da priusti: prvo mentalno (da li mu jos ulazi uglavu), drugo sto se tice finansija

4) mali biznis - dodatni posao gde je svoj gazda i koji vremenom moze da mu postane glavni posao

 

Ljudi moraju da shvate da su roba, tuzno ali istinito, i da moraju da se prodaju na trzistu rada. Na cenu robe utice sve - iskustvo, obrazovanje, sertifikati, prezentacija (govor, dikcija, drzanje, sposobnost slusanja, ...) i izgled (lepota, oblacenje, ....).

Ja bih jako voleo da da sam jedini na svetu koji ima neku vestinu koja je potrebna. Takvi su pojedini glumci, pevaci, sportiati, razni konsultanti ... Oni imaju milionske prihode. Ja nisam medju njima, nazalost.

 

Jedan moj drugar je cesto voleo da kaze za sebe - ja ne umem za zaradim ekstra pare, ali umem da ustedi gde god je to moguce.

Ostaje samo revolucija ili da se dogovorimo da nam skole, bolnice itd. nisu potrebne.

U zakonu pise koliko je radno vreme jednog hirurga. Posto on ne moze da zivi od tog svog rada i angazuje se dodatno da li je sposoban da operise? Ista prica za nastavnike i ostale. 

  • +1 7
Link to comment

A ovo oko stanarina je profiterstvo.

Jel moze susa da bude ili neka druga nepogoda, jel moze hleb da bude 100evra i hoce li se desiti da se bogate na trenutnoj krizi oni koji imaju zrno psenice? 

Ocas posla ti se troskovi zivota dupliraju i ne mozes da finansiras zivot koji zivis, jbg snadji se. Ludilo totalno.

Pogadja me ova tema

Edited by Sandradjer
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...