Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

12 hours ago, foto said:

a, necemo nesto bez fasade u bresnici pa preko cuprije pa uzbrdo blize trmbasu.

jel moze u carsiji da se zivi u stanu za 100e? ne soba, ne cimeri, ne 20kvm?

 

 

ja se u startu ogradih od majdanpeka i neke jos nesrecnije serbije. prvu prestonicu nisam imao ni u masti.

ili je grad toliko propo?

 

Prvo gresis za Majdanpek, tamo su koliko znam cene izdavanja orisle u vis od kad su dosli Kinezi i spada medju skuplje gradove po tom pitanju.

 

A sto se tice KG-a, poslednji put kada sam proveravao (posto mi zvrji prazan stan u centru u koji treba uloziti par hiljada), cene izdavanja jednosobnih stanova su bile 100-150 e.

Mozda je to otislo sada u vis zbog Rusa, mada ja nisam nikakve Ruse video, doduse ja se retko krecem po gradu pa nisam merodavan za procenu ima li ih.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja se nadam da ce ovo mozda naterati firme da budu malo fleksibilnije sto se tice rada od kuce. I dalje ima puno sefova koji su u fazonu da ako te ne vide onda ne radis a ima puno ljudi iz unutrasnjosti koji iznajmljuju smestaj u BGu jer ne mogu da nadju posao u svom kraju.

  • +1 1
Link to comment
pa ja vam kažem šta sam čula da pričaju ljudi iz agencija za nekretnine, a oni su prvi na udaru
kažu da je stalo i da neće biti novog talasa 
ako lažu mene, itede
nisu oni znali ni ovaj da ce da bude, a ne sledeci.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment

agenti mogu da daju izvjestaj o postojecim cijenama i trzistu, o prognozama sa ovakvom volatilnoscu nema govora.

 

dalje, po pitanju kupoprodaje, medijski obrazac je da se u studio dovode takodje agenti, sto je nonsens jer oni imaju podsticaj da kreiraju kratkorocni rast traznje, tj da kazu da je nekretninu bolje kupiti sad nego kasnije. mjerodavniji su procjenitelji nekretnina - ali trenutno, uz ovakve turbulencije, ni oni nemaju mnogo toga za reci.

 

cula tj citala sam i ja ovo sto kaze duda, trenutno je broj upita za nekretnine manji. 

 

mi ne znamo ni koliko rusa je u srbiji - imamo samo info koliko ih je u nju uslo. to je takodje svojevrsna manipulacija.

  • +1 6
Link to comment

oko kupoprodaje, poenta je što satnova ima samo u izgradnji, starih stanova na tržištu ima malo i žestoko su precenjeni i prodavci isto to znaju...

 

Mislim, jbt, znam situacije gde su skidane cifre od po 15K evra, bez problema za stanove koje su prodavci cenili na 80.000...

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, eumeswil said:

šta znam... recimo kad bi rešila da se obesim, pre bi dala 110 evra za neku pristojnu hotelsku sobu ili neki stan na dan

  • Haha 8
Link to comment
32 minutes ago, slepa živana said:

šta znam... recimo kad bi rešila da se obesim, pre bi dala 110 evra za neku pristojnu hotelsku sobu ili neki stan na dan

Kad cujem stan na dan, odmah pomislim na kupleraj :D. Prolupala sam. Za 110 evra za stan na dan...

Edited by Sandradjer
Link to comment
8 minutes ago, Sandradjer said:

Kad cujem stan na dan, odmah pomislim na kupleraj :D. Prolupala sam 

 

Svi to prvo pomisle.
Mi nemamo drzavu za gradjane i to je ogroman problem. mislim poremecaji trzista ili prosto ekon kriza je pitanje 'kad' a ne 'da li'.
Evo mesecima je vec problem sa dolaskom Rusa i stanarinama, i olaksavanje situacije pogodjenim podstanarima nije ni na spisku tema.
A nema ni protesta odozdo sto je kapiram posledica toga da smo nauceni da nema svrhe.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

šta znam... recimo kad bi rešila da se obesim, pre bi dala 110 evra za neku pristojnu hotelsku sobu ili neki stan na dan

Pitala si za primer, eto ti. Ja sam živeo jedno kratko vreme oko 2015. u Žarkovu za 90e.

Link to comment
5 hours ago, morgana said:

trenutno je broj upita za nekretnine manji. 

Pa logično, što da pitaju ljudi kad odavno nemaju budžet za ponudu. 

Ni ja ne šaljem upit Ferariju da mi daju ponudu za novi model. 

  • Haha 3
Link to comment
39 minutes ago, Braća Strugacki said:

pre par dana, stan na voždovcu, oglašen na 117 ili 118k eur (ne sećam se tačno), posle 30 minuta pregovora otišao za 102k

Keš ili kredit?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...