Jump to content
IGNORED

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

pricaj nam jos o tome kako su hrvati bebojedci i zlikovci a mi divni zmajevi, vile.. bas je lepo, nemoj sad da stajesevo skuvacu nam caj i izvaditi kekse
Ако хоћеш искрен одговор, ја мислим да су те злочине из 17-века починили Срби католици.Као и оне 1941-1945.У психологији постоји нешто што се зове "потискивање природе" што може створити психопатску личност.Могуће да је Римокатоличка црква успела да потисне паганску свест код Срба католика у тој мери да су изгубили митове (сетимо се да је Стефан Немања рођен као католик) и онда ту "потиснуту природу" усмерила према Ватиканским непријатељима, у овом случају Немцима протестантима.Али то су само неке моје хипотезе. Још трагам за многим одговорима.
Link to comment
  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

zlocine iz 17 veka su pocinili srbi katolici i srbi finci. odnosno nema armije koja u tridesetogodisnjem ratu nije klala, palila i ubijala. odnosno ako je taj sukob po necemu poznat onda je poznat po teroru nad civilnim stanovnistvom i pljackaskim pohodima manjih bandi.tako je i kod mnogih papista u srednjoj nemackoj ostala molitva glede uzasne finske konjice hakkapeliitta'a horribile haccapaelitorum agmine libera nos, domine'koji su ocigledno posledica uzasne odrodjenosti od sopstvenih mitova ovih finskih kabadahija.ostavite sataru i udaljite se od istorije. odmah.

Edited by kim_philby
Link to comment
a ja inace imam zemunske novine s naslovnicom na kojoj se nalzazi putovnica malog barbalica kao krunski dokaz za njegovo uklanjanje iz lokalnog vrtica. sto, slozicemo se, nije nesto sto bi gandalf uradio ni najgorem orku.pri tome, zaista seseljeva argumentacije je vise etatisticka (nije nas gradjanin) a ne direktno nacionalisticka (ne moze zato sto je hrvat). na kraju krajeva seselj je kao i svaki cetnik strukturalno staljinista.
А ја сам писао о томе како актуелна власт крши права Буњеваца. У питању је државно, институционално насиље над Буњевцима.Зато јер су Буњевци.Шешељу су покушали да прилепе етикету шовинисте на основу једног појединачног случаја где се случајно наместило да је у питању хрватски пасош, (заправо, све је то вешто подметнуто у циљу медијске манипулације) могао је да буде и руски пасош. Али ХЕЈ, овде НЕМА ДИЛЕМЕ.Власт угрожава право Буњеваца да буду Буњевци, зато јер им сметају!Где су сад борци за људска права?Зар не би требало заштити Буњевце? Зар то није етничка група којој прети уништење?Али ХЕЈ, све људско-правашке НВО о томе ћуте, мирно посматрају док се газе права Буњеваца.
Link to comment
Немаш среће.Имам и ту емисију! Шешељ је рекао да су Маркс и Енгелс називали Хрвате изметом.Надам се да уочаваш разлику између твоје тврдње и онога што је стварно речено у емисији.
Seselj je rekao za Marksa da je kazao kako su Hrvati govna (bas je tu rec upotrebio), i da je on ako se gleda iz tog ugla marksista. Ili da budemo do kraja precizni Seselj je u toj emisiji rekao da se slaze sa Marksom u vezi te tvrdnje. Ako gresim, evo uploaduj emisiju koju kazes da imas, pa dokazi da nisam u pravu, kao sto jesam.Meni je interesantno kako radikali brane Seselja za to sto je rekao, ne naravno zato sto misle da se Seselj treba braniti od necega s cim se potpuno slazu, nego zbog javnosti. Seselj se slozio sa Marksom, ali nikad to nije rekao direktno. A onda kada im taj argument postane do neba smesan, malo po malo pokusavaju da dokazu da je Seselj zapravo u pravu.Sa ovom slikom ti si pokazao da mislis isto sto i Seselj, samo sto si ih eto suptilno nazvao izmetom . Ne znam da li su moderatori pijani pa dozvoljavaju pojedinim bitangama ovde da ceo narod nazivaju izmetom i jos to da dokazuju slikama iz XVIII veka?
Link to comment
Sa ovom slikom ti si pokazao da mislis isto sto i Seselj, samo sto si ih eto suptilno nazvao izmetom .
Не, објашњавао сам зашто су Немци (укључујући Маркса) имали такав став о Хрватима.Уосталом, терет доказивања је на теби. Ако тврдиш да је Шешељ нешто рекао - докажи. А ја ти лепо кажем да је цитирао Маркса,.Нисам поставио илустрације из Велике Србије него из енглеских штампарија 17. века.Слабо ти иде подметање.Колико знам, Шешељ се у Хагу дружи са Хрватима, са Тутом је играо шах итд. итд.
Link to comment
Не, објашњавао сам зашто су Немци (укључујући Маркса) имали такав став о Хрватима.Уосталом, терет доказивања је на теби. Ако тврдиш да је Шешељ нешто рекао - докажи. А ја ти лепо кажем да је цитирао Маркса,.Нисам поставио илустрације из Велике Србије него из енглеских штампарија 17. века.Слабо ти иде подметање.Колико знам, Шешељ се у Хагу дружи са Хрватима, са Тутом је играо шах итд. итд.
Citirao Marksa dakle i rekao da se slaze sa njim, sto znaci da ipak to ne misli? Hoces reci da ako je Pera rekao da je Laza budala, a ja se slozio sa Perom, to nikako ne znaci kako i ja mislim da je Laza budala? Ti si prijatelju, ako ti je logika na tom nivou, potpuno blesav.A postavio si ilustraciju o Hrvatima u istom postu gde branis Seselja za najjadnije stvari. Mozda mi je ukus previse istancan, ali meni je paradigma za to covek koji brani tezu da Romi prirodno smrde tako sto govori o neobrazovanosti roma. Niti logike, niti smisla.Problem je, a ti to verujem da shvatas, da je Seselj izjavom da su Hrvati govna, i nestavljanjem distance od vremenskog razdoblja u kojem je ziveo Marks u period u kom on zivi, rekao za sve Hrvate danas da su govna. Bili oni ustase, srboljupci, stariji ili deca.Opet se cudim zasto se to dozvoljava na ovom forumu gde su ljudi katapultirani za mnogo manje stvari, a to ne govorim kao neko ko je skupio vise od 1000 postova, vec neko kome je iskreno muka od sabana koji se igraju sa jadnim stvarima. Da imam nula postova i da vidim da je dozvoljeno likovima poput tebe da bivstvtuju ovde, u sirokom luku bih zaobisao oznaceno mesto.---kasnije sam krenuo sa editom, al se nadam da cu stici na vreme. samo da ne ispadne kako sam krenuo sa tvrdnjom da je Seselj rekao, a da sada govorim o tome sta Seselj misli. Seselj je rekao sta je rekao, i ostajem pritom, a vidim da se i ti sa celom pricom slazes, jedino je razlika medju nama sta je Seselj zapravo mislio. Edited by nixolaus
Link to comment

ja se ne slazem sa tobom glede banovanja ovog mladicaipak je on mlad covek koji jos mnogo mora da uci, sigurno da ce mu ove bleskaste ideje jednog dana izgledati smesno i bice ga malo blam toga. dozvace se pameti kad tad. osim ako je uospte nema...treba svima dati prostora da se iskazu, ovo je ipak samo forum. mesto gde se nista vazno ne odlucije

Edited by sherman
Link to comment
ja se ne slazem sa tobom glede banovanja ovog mladicaipak je on mlad covek koji jos mnogo mora da uci, sigurno da ce mu ove bleskaste ideje jednog dana izgledati smesno i bice ga malo blam toga. dozvace se pameti kad tad. osim ako je uospte nema...treba svima dati prostora da se iskazu, ovo je ipak samo forum. mesto gde se nista vazno ne odlucije
Zasto mislis da se radi o mladicu? Neko ovakav sa svojih 27-28 godina, mozda za nijansu manje, daleko je od forme koja ima kapaciteta da jednog dana sazre u osobu koja ce da razbira blam od obraza. Edited by nixolaus
Link to comment
Citirao Marksa dakle i rekao da se slaze sa njim, sto znaci da ipak to ne misli? Hoces reci da ako je Pera rekao da je Laza budala, a ja se slozio sa Perom, to nikako ne znaci kako i ja mislim da je Laza budala? Ti si prijatelju, ako ti je logika na tom nivou, potpuno blesav.
Ако неко каже Монголи су "такав и такав" народ могу да се сложим и не сложим... Подсетићу те да постоји наука која се зове етнопсихологија. Кад се каже Монголи, Астеци или Хрвати не мисли се на свакој појединачног припадника нације него на опште етнопсихолошке црте.Шешељ потенцира став да Хрвати немају културу.Да им је књижевност слаба, уметност јадна, да су вршили геноциде бар 10 пута у последња 3 века.Немам коначан став по том питању, али има ту неке истине.Пример, ово је актуелна новчаница од 1000 куна. croatia-1000-kuna-front.jpgНа њој је Анте Старчевић, хрватски идеолог из 19 века.Он је рекао, пун ЦИТАТ: „Slavo-Serbi su smeće naroda, oni su Hervatsku izdali i, ako ustreba, opet će je izdati, makar bez svoje koristi, samo da nju izdaju. Oni su po svojoj naravi bez uma i poštenja, proti slobodi i proti svakom dobru.“(Djela, Ante Starčević) „Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu“(Djela, Ante Starčević)
A postavio si ilustraciju o Hrvatima u istom postu gde branis Seselja za najjadnije stvari. Mozda mi je ukus previse istancan, ali meni je paradigma za to covek koji brani tezu da Romi prirodno smrde tako sto govori o neobrazovanosti roma. Niti logike, niti smisla.
Први пут у историји земаљске кугле један Ром је био министар и то из радикалских редова. (Јован Дамјановић)Ето да не мислиш да имам нешто против Рома.Али сигурно да им етнопсихолошке црте нису сјајне, као што ни српске нису.Треба ли да извлачим јутуб клип на коме Стипе Месић каже да су усташе такође победници?Изгледа да треба:
А пази, Стипе им је најмање екстреман политичар. Шта мислиш какви су други?
Problem je, a ti to verujem da shvatas, da je Seselj izjavom da su Hrvati govna, i nestavljanjem distance od vremenskog razdoblja u kojem je ziveo Marks u period u kom on zivi, rekao za sve Hrvate danas da su govna. Bili oni ustase, srboljupci, stariji ili deca.
Тако није рекао, то си ти исфрабриковао.
Link to comment
Ако неко каже Монголи су "такав и такав" народ могу да се сложим и не сложим... Подсетићу те да постоји наука која се зове етнопсихологија. Кад се каже Монголи, Астеци или Хрвати не мисли се на свакој појединачног припадника нације него на опште етнопсихолошке црте.
Znaci, Seselj nije mislio na sve Hrvate kada je rekao da su govna? Moguce, nisam razgovarao sa njim, ali sigurno je da mislio da ima dosta i hrvatske dece koja su to. Mada mozda i tu gresim jer je Seselj zapravo voleo malisu kojem je branio da ide u vrtic.Sta Seselj potencira o Hrvatima mene zabole kurac. On je rekao da se potpuno slaze sa Marksom kada je ovaj zborio da su Hrvati govna. I to nije nikakva podmetacina. Da imas snimak ko sto tvrdis da imas i sam bi se uverio. Ovako ti se memorija nakvasila radikalskim zvakama koje su tu da natope pricu, a ne i da je negiraju, jer ju je nemoguce negirati buduci da je Seselj rekao i cinio mnoge stvari u tom pravcu.A taj Rom nema nikakve veze sa celom paradigmom. Naravno da sam znao, kao i vecina, za primer famoznog ministra koji je svojevremeno docekivao Seselja sa majicom na duge rukave i kravatom. Da su zeleli da izguraju tu pricu u vezi Roma na dostojan nacin nasli bi mnogo normalnijeg coveka. Evo ja znam dosta njih koji odisu i inteligencijom i lepim manirima.O ostalim budalastinama koje treba da pokazu koliko je Seselj bio u pravu ne zelim da raspravljam. Tebi cu ostaviti da se zabavljas sa njima na radost moderatora i onih koji ti ovo dozvoljavaju.
Link to comment

Изволи транскрипт,Дакле, Шешељ није употребио реч г****Не можеш издвојити реч "измет" из контекста и онда фабриковати како ти се свиди.marks2.jpg

Link to comment

Хтео бих да се сада вратимо на главни правац дискусије.Улога митских импулса у развоју нације.Може да се употреби и Јунгова теорија архетипова, тј. колективног несвесног.

Link to comment

Daj ti da vidimo snimak, posto kazes da ga imas. Rekao bih da je bas ovaj Kistanovic govorio nasmejanom Seselju kako ne moze reci za Hrvate da su govna dok se ovaj samozadovoljno cerio, no za to bi ipak trebali da pogledamo emisiju, jer cini mi se da su transkripti screenovani direktno iz Velike Srbije, novina koje si poceo da iscitavas, ako sam dobro shvatio, tek kada si postao punoletan.No nevazno, rekao sam sta sam rekao. Tebi cu ostaviti da se bavis vaganjem da li su govna i izmet ista stvar. A eventualni sagovornici neka iz price o Seselju procene koliko si kao sagovornik ozbiljan za Jungove teorije arhetipova.

Link to comment
Хтео бих да се сада вратимо на главни правац дискусије.Улога митских импулса у развоју нације.Може да се употреби и Јунгова теорија архетипова, тј. колективног несвесног.
A da li bi ti hteo da se malo nosis u 3 lepe...Onako, arhetipski i srpski.Imas i reference, i to zamisli - OVDEMislim, meni te je kao srpskom arijevcu, zmajolovcu, perunu i peruniki, stvarno dosta.
Link to comment

Хајде опет да питам, зашто се не побуниш против актуелног, институционализованог насиља према Буњевцима? Јербо су председник Тадић, Дулић, Пајтић... и други борци за мултикултурно Војводину - заузели државнички став да Буњевци не постоје као народ. Уместо да се бориш против стварно-постојећег насиља над мањинама ти се бавиш Шешељевим вербалним деликтима од пре 9 година за које бај д веј <_< немаш никакве доказе, осим онога што сам ти ја скенирао, и уместо да ми захвалиш што ти обнављам меморију ти ме и даље дочекујеш на нож. Шмрц. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...