Jump to content
IGNORED

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

Тесла чак није имао ни диплому.Погледај сад колико имамо дипломираних ЕТФ-овца, али ниједног Теслу.(београдски ЕТФ се рангира као један од најјачих у Европи у погледу фонда знања)Ако сам Тесла (у својим мемоарима) каже да су кључну улогу у његовим делима имали мајчини гени + искуства из детињства онда то није део наше "комерцијалне представе" него научникова искрена исповест.
poenta je da su obe komponente potrebne, i nadarenost (geni) i alat da se to materijalizuje. ovo drugo jest fond znanja.
Link to comment
  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

poenta je da su obe komponente potrebne, i nadarenost (geni) i alat da se to materijalizuje. ovo drugo jest fond znanja.
У овом случају фонд новца.
Да Тесла није нашао финансијера никада не би победио Едисонов концепт.
Link to comment
Могуће, али налазим сличност у томе што се јапанска религија састоји од култа природе и култа предака.А опет, култ предака (и природе) је суштина српске религије......
Misliš, staro-slovenske religije... čisto znatiželje radi, ko je vrhovni Bog te mitologije? Perun? Rod? Svarog?I kamo sreće kad bismo mi mogli, kao Japanci, tako harmonično da spojimo tradiciju i napredak :)
Link to comment
Тесла чак није имао ни диплому.Погледај сад колико имамо дипломираних ЕТФ-овца, али ниједног Теслу.(београдски ЕТФ се рангира као један од најјачих у Европи у погледу фонда знања)Ако сам Тесла (у својим мемоарима) каже да су кључну улогу у његовим делима имали мајчини гени + искуства из детињства онда то није део наше "комерцијалне представе" него научникова искрена исповест.
tesla je ishao u shkolu. imaj milosti prema nesrecnoj cheljadi, koje je pun kosmos, koja studirashe, a ne diplomirashe. sad ce u teslinom momentu nemanje diplome da bude kriterijum, po kome on nije imao formalno obrazovanje. imao je, ajtemolimvas.(bojim se da se beogradski etf josh uvek i trenutno ne rangira nigde. rangiraju se ljudi koji odlaze sa njega u beli svet. imajuci formalno obrazovanje svog vremena. neki i diplome :lol:)glede memoara. memoari - shmemoari. memoari su fitovanje sopstvene istorije na unazad. nije to veliko zlo, mi celu ljudsku istoriju fitujemo na unazad i to neprekidno, sto ne bi sebe same. te ja ne bih precenjivala nichije memoare (il bar da parafraziram, recimo johana hojzingu, tako li se zvashe, iz jeseni srednjeg veka, gde mi, na unazad, teramo ljude da u srednjem veku zive onako kako mi mislimo da su ziveli). a sad ja: mozemo, ali sta to radimo? :unsure:mislim, ista ta pricha se lepo slika i na mitove. sta mi mislimo da su ljudi mislili? Edited by thermal bug
Link to comment
У овом случају фонд новца.
Да Тесла није нашао финансијера никада не би победио Едисонов концепт.
želiš da kažeš da bi tesla to sve izveo sve i da nije mrdno iz smiljana, škole ne video, samo da je imao nekog da iskešira? Edited by Gonzo
Link to comment
želiš da kažeš da bi tesla to sve izveo sve i da nije mrdno iz smiljana, škole ne video, samo da je imao nekog da iskešira?
У питању су три кључна фактора,Теслина генијалностнемачка селекција (Немци умеју да препознају таленат)амерички капиталЗначи, у принципу, одговор је: да. Да га је неко препознао (Немци) и искеширао (Амери) тако би било.
Link to comment
У питању су три кључна фактора,Теслина генијалностнемачка селекција (Немци умеју да препознају таленат)амерички капиталЗначи, у принципу, одговор је: да. Да га је неко препознао (Немци) и искеширао (Амери) тако би било.
ovo mozda chak i da. imajuci u vidu da je on obichno pravio infrastrukturu 'iz nichega'... kolko se ja secam :unsure: (chitam, teshko da se secam :lol:). ali se to nije dogodilo, jer ti to ne dozvoljava istorijski trenutak.
Link to comment
Misliš, staro-slovenske religije... čisto znatiželje radi, ko je vrhovni Bog te mitologije? Perun? Rod? Svarog?I kamo sreće kad bismo mi mogli, kao Japanci, tako harmonično da spojimo tradiciju i napredak :)
Перун, Дабог и Световид су манифестације Сварога. (као Син, Дух и Отац у хришћанству)
Link to comment
tesla je ishao u shkolu. imaj milosti prema nesrecnoj cheljadi, koje je pun kosmos, koja studirashe, a ne diplomirashe. sad ce u teslinom momentu nemanje diplome da bude kriterijum, po kome on nije imao formalno obrazovanje. imao je, ajtemolimvas.
Јесте све то тако, али ипак остаје чињеница да није користио научне методе.Такође, у време своје највеће креативности ишао је редовно на предавања из ведске религије.(из ведске религије произилазе све индоевропске, па и словенска)http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=4&t=13Susret sa Vivekanndom je, bez sumnje, snažno podstakao Teslino dalje interesovanje za istočne nauke. Jednom prilikom, kasnije, u Indiji, i Svami je pomenuo ove susrete:“Neki od najvrsnijih naučnih umova današnjice govorili su mi koliko su savršeno racionalni zaključci u Vedama. Poznajem lično jednog koji je jedva stizao da ruča ili da napusti svoju laboratoriju, ali koji je redovno dolazio i satima slušao moja predavanja o Vedama, jer su, kako je on govorio, toliko naučne i toliko skladne sa našim vremenom i sa zaključcima do kojih nauka tek danas dolazi.»Posle posete Teslinoj laboratoriji, 1896. godine, u Njujorku, poslao je pismo svom indijskom kolegi Alasingu opisujući susret sa Teslom sa strahopoštovanjem i bezrezervnim divljenjem:«Ovaj je čovek sasvim drugačiji od svih zapadnjaka (...) Pokazao mi je svojeeksperimente sa elektricitetom, koji je za njega živo biće i sa kojim on razgovara i naređuje mu (...) Radi se o visoko spiritualnoj ličnosti. On besumnje poseduje duhovnost najvišega nivoa i u stanju je da prizove sve naše Bogove (...) U njegovim električnim vatrama raznih boja pojavili su se preda mnom gotovo svi naši Bogovi: Višnu, Šiva...a osetio sam prisustvo i samog Brame!? (Swami Vivekananda works, Epistles,-pisma, Vivekananda Centrum, Washington, USA).
Link to comment

Uuu toliko pitanja.. ^_^ Šta fali Velikom bratu?Ko je ubio Anu Politkovsku?Šta je ljotićevac ako ne nacionalista?Zašto Mirčić ne završava svoj spa-centar na Stražilovu?Zašto je paganstvo izumrlo kad je tako dobro?U čemu je razlika između naprednjaka i radikala?

Link to comment
Uuu toliko pitanja.. ^_^
На свако ћу да одговорим и то док гледам "Оно као љубав". :lol:
Šta fali Velikom bratu?
Књига је добра, а ријалити шоу је чисто заглупљивање нације.
Šta je ljotićevac ako ne nacionalista?
Љотићевац је фашиста, а ЗБОР југословенска варијанта фашистичке партије.И у теорији, и у пракси током окупације.
Zašto Mirčić ne završava svoj spa-centar na Stražilovu?
Не знам.Не познајем Мирчића, нисам функционер у СРС.
Zašto je paganstvo izumrlo kad je tako dobro?
Због економије. Неке племенске вође су подмићене од стране Византије и Рима да преведу народ у нову веру.(јер нова вера је пропагирала покорност владару и несметано богаћење)
U čemu je razlika između naprednjaka i radikala?
За почетак прочитај историју сукоба радикала и напредњака 19. века. Било је на стотине мртвих.Неко веома образован желео је да пробуди архетипски, митски сукоб који још увек живи у колективној свести.Основна разлика је што радикали традиционално желе власт у складу са народним идеалима док напредњаци желе да власт намеће народне идеале - бирократским путем.
Link to comment
Књига је добра, а ријалити шоу је чисто заглупљивање нације.
Šta, samo zato?! Pff, tresla se gora..
Љотићевац је фашиста, а ЗБОР југословенска варијанта фашистичке партије.И у теорији, и у пракси током окупације.
Nije šija nego vrat..
Не знам.Не познајем Мирчића, нисам функционер у СРС.
Tipično <_<
Основна разлика је што радикали традиционално желе власт у складу са народним идеалима док напредњаци желе да власт намеће народне идеале - бирократским путем.
Mislio sam na savremenike.
На свако ћу да одговорим и то док гледам "Оно као љубав". laugh.gif
A Politkovska? :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...