Jump to content
IGNORED

Najgore knjige koje ste čitali


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Sem gore navedenog, imam utisak da video igrice takođe jako utiču na "razvoj" (pu-pu-pu) fantazija. Kanališući ga...gde? Ka jednoj ukalupljenoj virtualnosti.

Link to comment
  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    20

  • Аврам Гојић

    20

  • kim_philby

    20

  • Otto Katz

    15

Vinetu.
Kako Vinetu, bre?! Vinetu je knjiga naših mladosti, obavezna literatura. Knjiga gde se identifikujemo sa slabijim Indijanicima u borbi protiv zlih belaca.Koliko god da je Vinetu loš kada se odraste, on ne može da bude loš!
Link to comment
Kako Vinetu, bre?! Vinetu je knjiga naših mladosti, obavezna literatura. Knjiga gde se identifikujemo sa slabijim Indijanicima u borbi protiv zlih belaca.Koliko god da je Vinetu loš kada se odraste, on ne može da bude loš!
Stagod <_<Beskrajno dosadna knjiga gde pisac prvo detaljno opise sta ce junaci uciniti, te onda opisuje sam dogadjaj, pa onda njegovi junaci posle to prepricavaju. Karl Maj. Masovna beletristika 19. veka.
Link to comment
Knjiga po kojoj se vidi pogubnost nekadasnjeg modela izdavacke industrije gde su pisci pili placeni po strani teksta.
Dostojevski je tako pisao svoje romane, u nastavcima za novine. Sreća da nije bilo tebe da mu objasniš da to ne valja. Internete, internete, jebem li ti dete.
Link to comment
Vinetu. Knjiga po kojoj se vidi pogubnost nekadasnjeg modela izdavacke industrije gde su pisci pili placeni po strani teksta.
Ne razumem odakle mi snaga da te ne banujem posle ovakve blasfemije...
Link to comment
Beskrajno dosadna knjiga gde pisac prvo detaljno opise sta ce junaci uciniti, te onda opisuje sam dogadjaj, pa onda njegovi junaci posle to prepricavaju. Karl Maj. Masovna beletristika 19. veka.
Пристао сам да погледам последњу епизоду Љовисне, или Дивље руже или тако нечег, под условом да ми препричају садржај претходних наставака. Каже ћерка, "кажи шта знаш, па да ти допуним". Пошто је теве био једно 30о лево од монитора ми, неминовно сам чуо понешто (мада нисам гледао, нити знам баш нешто шпански), и то сам изложио у три реченице. Каже, "Ок, знаш довољно, то је отприлике сва радња". "Чек бре, па шта су онда радили 249 епизода?" "Понављали текст по неколико пута - прво лик наглас смишља шта неком да каже, онда се посаветује са неким да ли да му каже баш тако или мало другачије, онда нађе жртву и каже шта је имао, па онда и он и жртва причају својима како је текао разговор - и ето ти истог текста пет пута".Карлу Мају мора да су дигли споменик негде у Мексику, испред неког теве студија...
Link to comment
Ne razumem odakle mi snaga da te ne banujem posle ovakve blasfemije...
uvek sam zeleo ziveti u ljanu estakadu kad sam bio dete. ja nacelno nisam ni citao 'ozbiljnu' knjizevnost. ili zanr ili filozofija.
Link to comment
Dostojevski je tako pisao svoje romane, u nastavcima za novine. Sreća da nije bilo tebe da mu objasniš da to ne valja. Internete, internete, jebem li ti dete.
Naravno da ne valja. Zato i mnoga dela iz tog perioda (19. vek npr.) - i ona dobra i ona losa - pate od viska strana i suvisnih radnji. U dobrim delima se to manje primecuje jer su, jelte, dobra. U onim losijim gde pisac nema toliko dara za svoj zanat, to daleko vise strci. Vrednovati knjizevnost tako sto se placa po stranici teksta je suludo. Dobar pisac moze u 2 strane da napise ono sto losiji ne moze ni u 20.
Link to comment
Zato i mnoga dela iz tog perioda (19. vek npr.) - i ona dobra i ona losa - pate od viska strana i suvisnih radnji.
pocelo je to zlo jos ranije...da sam ja neka vlast, iz "tristrama sendija" izbacila bih dve trecine. ne, tri cetvrtine. izem ti pisca kojem se glavni junak radja na polovini knjige angry.gif a ti sto pisu na normu... ma, i dikensa bih ukinula, kad bolje razmislim. a i radnji je natrpao, da bog sacuva.poz
Link to comment

Ma super je ova sada knjizevnost...procitas knjigu za jedno popodne. Dikensovog "Martina Cazlvita" mozes da cedis dve nedelje...Placanje po strani pokaze mane loseg pisca, a dobrom piscu daje prostora da se razmase. Da mi neko da milijardu evra, ja bih, izmedju ostalog, osnovao izdavacku kucu koja bi pisce placala po strani, kao nekad.

Link to comment
Ček malo, oš da budeš Patrijarh ili izdavač? Ništa te ne razumem.
Rekao sam izmedju ostalog ;) osim toga ja ne zelim da budem Patrijarh, tezak je to teret i nerado ga nosim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...