Jump to content
IGNORED

Najgore knjige koje ste čitali


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

uh,uhDorota Maslovska:Crveno-belo(ili tako nešto)-najbesmislenije trabunjanje jedne tinejdžerke.Marija Jovanović: Kao da se ništa nije dogodilo i Spletkarenje sa sopstvenom dušom- za povraćanje, morala da pročitam cimerki za ljubav.Koeljo: Đavo i gospođica Prim, sve su mu knjige površne, ali ova j..e kevu.Posle nje ne čitam više ništa njegovo makar crkla.
Cekaj da li je Spletkarenja sa sopstvenom dusom polu-autobiografski roman spisateljice u kojoj se kao jedan od likova pojavljuje Zeljko Simic (Simic je bivsi suprug spisateljice) pod sifrom Oziris?Koliko sam ja nacuo tu je bilo svakakvih pikanterija vezenih za tzv.filozofsku scenu 70-tih i 80-tih te za samog Simica i njegove brojne 'idiosinkrazije'.
Link to comment
  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    20

  • Аврам Гојић

    20

  • kim_philby

    20

  • Otto Katz

    15

Alhemicar i Peta gora od Koelja. Ne znam na sta su se ljudi tu pomamili. Sreca pa nisu nesto duge, inace bih ih zapalio. Ovako sam obe poklonio drugarici koja je u njima otkrila sve istine, kako rece.

Link to comment

na prvom mestu: milorad pavic "predeo slikan cajem". a nije da nisam pokusavala.u njegovu odbranu (mada mislim da je taj covek jedna velika prevara od pisca) stavljam neku zbirku prica (naslov iscileo) koja nije losa. sem te knjige ja ostalo sto mi ne ide bacam posle deset strana. e, da - da vincijev kod sam procitala iako je glup. ali, dobro, to i nije neka literatura. nije cak ni dobar krimi roman, pogodila sam sve clues unapred... edit: 23opge (a povodom andrica) - tacno tako i delujes.

Edited by PointTaken
Link to comment
na prvom mestu: milorad pavic "predeo slikan cajem". a nije da nisam pokusavala.u njegovu odbranu (mada mislim da je taj covek jedna velika prevara od pisca) stavljam neku zbirku prica (naslov iscileo) koja nije losa.
Verovatno mislis na "Konje Kraljevica Marka" ili "Izvrnutu rukavicu". To su knjige pripovedaka sa pocetka njegove karijere. Sve ostale knjige, pa i Predeo, su nastavak ili manipulacija sa pricama iz te dve knjige. Tako da stoji da je on jedna velika prevara...
Link to comment

Meni je zao da ovo radim zato sto svaka knjiga podrazumeva veliki trud i rad i blablablablabla...ali "Alhemicar" je najbanalnija gomila gluposti koju sam ikada procitao, zali boze vremena. Barabar s njom, ali na drugi nacin, je ona histericna idiotarija Orijane Falaci, "Pismo nerodjenom detetu".**disclaimer: kritika ove knjige ne podrazumeva otpor prema feministickoj revoluciji, vec prema polusapientnom nabacivanju licnih dilema koje treba, valjda, da prodje kao koherentna ideologija.

Edited by vasudeva418
Link to comment

^ ja sam ovo dosta brzo napustila.najsvezije: djeca patrasa zoran ferica. otprilike utisak kao da me je neko naterao da kopam po prljavom vesu nepoznate mi i neprivlacne osobe, pokusavajuci da me ubedi da sam nesofisticirana ako ne prepoznam senzualnost i uzvisenost te radnje.

Link to comment

"Grabljivica". Nudila sam je svima po komšiluku da je usvoje, ali niko nije hteo da se žrtvuje, pa sam je na kraju podmetnula ispod noge stola na dvorištu, da nam se ne klima. Posle je muve srale i kučići pokidali.

Link to comment

jesam.ali se apsolutno nicega ne secam.i neko mi non stop prica neke price iz te knjige, a mene stalno sramota sto pojma nemam o cemu prica.a procitala sam je.pre par godina. cak se i covera secam, al ne vredi.a sto pitas?

Link to comment
jesam.ali se apsolutno nicega ne secam.i neko mi non stop prica neke price iz te knjige, a mene stalno sramota sto pojma nemam o cemu prica.a procitala sam je.pre par godina. cak se i covera secam, al ne vredi.a sto pitas?
zato sto je to mene podsetilo na Kastanedu, a tu vrstu literature ne podnosim.odustao sam na prvoj trecini.
Link to comment
zato sto je to mene podsetilo na Kastanedu, a tu vrstu literature ne podnosim.odustao sam na prvoj trecini.
To je knjiga koja bi bila dobar predlozak za Vertigo (odnosno Max) reinterpretaciju Tora u marvelovom univerzumu. Samo kao knjiga je uzasno razvuceno i na momente besmisleno ali ja Gejmena nesto posebno nikada nisam ni voleo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...