Jump to content
IGNORED

Najgore knjige koje ste čitali


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ja nijednog trenutka nisam rekao da Miljas i Uelbek loše pišu! Naprotiv, vrlo su čitki i drže pažnju.Kod mene je problem, što spadam u one staromodne čitaoce koji u svakoj literaturi koju čitaju, pokušavaju da se identifikuju jal, sa likovima, jal sa idejama koje dotična literatura plasira. Da na taj način, ponovo pronalaze sebe i vrednosti do kojih im je stalo...I onda imam problem sa recimo te dve knjige. (vidi donji citat)

I likovi koji me na momente oduševljavaju svojim kretenskim postavkama, ali me većinu čitanja užasavaju...
Pretpostavljam da me plaši identifikacija sa takvim likovima i njihovim postavkama života i da se u meni javlja stah da ne otkrijem u svom malom životu (tranziciono otuđenom) sličnosti sa njihovim idejama i vrednostima...Na kraju vraćam dotične knjige u vitrinu, užasnut i nezadovoljan što sam ih ipak pročitao do kraja... <_<
Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    20

  • Аврам Гојић

    20

  • kim_philby

    20

  • Otto Katz

    15

srecom je tema najgore knjige koje ste citali, a ne i procitali.lm, vi koji pljujete hesea, crnjanskog, tolkina... ste stvarno imali neverovatno srece. cisto da se zna, ja bas i nisam neki preterano zahtevni i strogi citalac sa istancanim ukusom, uspela sam cak dve koeljove knjige da izguram do kraja i jednu od ljiljane habjanovic djurovic (ako sam nesto zbingovala ovde oko imena prostite, nisam neki poznavalac lika i dela), ne ponosim se time, ali uspela sam. onda mozete da razumete koliku tezinu nosi kad za neku knjigu kazem da je nepodnosljivo losa.and the winner is (tananana): "spijun koji je umeo da voli", dusanka prokic (zar samo ime ne govori dovoljno?)prvi pokusaj - pola strane. drugi pokusaj - pola strane. treci pokusaj - tri strane. tako ja zamisljam pakao. knjiga je automatski zavrsila u kanti za djubre. ipak nisam ja toliki sadista da je uvaljujem drugome, nikog ne mrzim toliko.

Link to comment

ЧITO HOVOГ ĆOSIЋА и МЛОGO MI НIJE D0БРО :puke::yucky: извин`те нисам после онога способан за утемељену критичку рефлексију

Edited by vasudeva418
Link to comment
ЧITO HOVOГ ĆOSIЋА и МЛОGO MI НIJE D0БРО :puke::yucky: извин`те нисам после онога способан за утемељену критичку рефлексију
tj dobricu? :blink:
Link to comment
  • 4 months later...

Prvo sto mi pada na pamet je Pavicev "Predeo Slikan Cajem" ... procitao na silu tridesetak strana i bacio Pavica for gud. Inace, svecki pisac u rangu Paola Koelja - domacice ga verovatno obozavaju. Sve ono sto je npr. u latinoamerickoj fantastici dobro, Pavic je uspeo da "podigne" na nivo forme bez sustine.

Edited by CowBoy
Link to comment
Sve ono sto je npr. u latinoamerickoj fantastici dobro, Pavic je uspeo da "podigne" na nivo forme bez sustine.
Ovaj... a je l' Albaharijev Ludvig (inicijali M.P., pojavljuju se i u jednoj zbirci prica, kao i autorovi inicijali D.A. i jos neki (komada 1)) zapravo Pavic? Indirektna pljuvacina? :lol: (Opravdana.)
Link to comment
  • 4 weeks later...

1.Hazarski recnik, Predeo slikan cajem i sve ostalo od Pavica /nepodnosljivo pretenciozno, isprazno../2.Srbija bez orgazma ? I. Bjelica /perfidna navlaka na naslov, dosadno kvazinaucno trabunjanje/ 3..Poljubac u doba kuliranja ? Z. Tomic /u pocetku ok, posle bezidejno, razvuceno/ 4.Sponzoruse ? M. Rebic /polupismena megakomercijalna bljuzga/5.Divljakusa ? Simonida Stankovic /neopevana glupostina, besmislena i neuverljiva prica/ 6.Corba od kupusa ? A.Poleti /kreativna mucavost, nategnuta naracija, debilan zaplet/7.Ukus poroka ? Jasmina Ana /plitko/ 8. Nacionalni park Srbija /dosadno, neduhovito/9.Put ljubavi ? De Melo /pocetnicka psiho-literatura/10.Bog malih stvari ? Arundati Roj /preterani animalizam, mucno za citanje/11.Dorcol ? S. Velmar Jankovic /smor/12.Balkan ne postoji ? Jasmina Teshanovic /autobiografska proza literarno nenedarene osobe, samoljubive, a tragicno nesposobne da razume materiju o kojoj pise/

Link to comment

Da Vinci Code. Već na trećoj četvrtoj strani ide nešti tipa......i onda je njegov citroen uz škripu guma uleteo u krivinuMMAAA DAAAAAAAAAAJJJJ MRš BREEEE!!!!!!!

Link to comment
Prvo sto mi pada na pamet je Pavicev "Predeo Slikan Cajem" ... procitao na silu tridesetak strana i bacio Pavica for gud. Inace, svecki pisac u rangu Paola Koelja - domacice ga verovatno obozavaju. Sve ono sto je npr. u latinoamerickoj fantastici dobro, Pavic je uspeo da "podigne" na nivo forme bez sustine.
Za "Predeo...." (ako se izuzme "Mali noćni roman") i ostalo od Pavića imaš pravo... osim za "Hazarski rečnik". Odličan roman, gde je Pavić uspeo da budei ostane na borhesovskom tragu.
Link to comment
1.Hazarski recnik, Predeo slikan cajem i sve ostalo od Pavica /nepodnosljivo pretenciozno, isprazno../2.Srbija bez orgazma ? I. Bjelica /perfidna navlaka na naslov, dosadno kvazinaucno trabunjanje/ 3..Poljubac u doba kuliranja ? Z. Tomic /u pocetku ok, posle bezidejno, razvuceno/ 4.Sponzoruse ? M. Rebic /polupismena megakomercijalna bljuzga/5.Divljakusa ? Simonida Stankovic /neopevana glupostina, besmislena i neuverljiva prica/ 6.Corba od kupusa ? A.Poleti /kreativna mucavost, nategnuta naracija, debilan zaplet/7.Ukus poroka ? Jasmina Ana /plitko/ 8. Nacionalni park Srbija /dosadno, neduhovito/9.Put ljubavi ? De Melo /pocetnicka psiho-literatura/10.Bog malih stvari ? Arundati Roj /preterani animalizam, mucno za citanje/11.Dorcol ? S. Velmar Jankovic /smor/12.Balkan ne postoji ? Jasmina Teshanovic /autobiografska proza literarno nenedarene osobe, samoljubive, a tragicno nesposobne da razume materiju o kojoj pise/
Auuu... Vidi samo ovu mazohističku kilometražu... :rolleyes::Hail:
Link to comment
10.Bog malih stvari ? Arundati Roj /preterani animalizam, mucno za citanje/
Izgleda da ovde nije mesto da to kazem, ali ukusi se stvarno razlikuju (nema zamerke!). He-he, bas interesantno! :)Bog malih stvari je jedna divna knjiga. Arundati je velika stilistkinja, nize reci kao puzle, igra se sa njima, smislja nepostojece reci (koje zapravo daju snagu njenoj misli), ponavlja sa efektom (a to malo koji pisac moze uspesno da radi), kada imenici nadene veliko pocetno slovo ona joj zapravo da zivot i smisao i taman kad zaboravis da je nesto u prici vazno ona te vestim jezickim manevrom podseti da jeste ... vesto se prebacuje izmedju distancirane i emotivne proze i sve to cini da su sve "male svari" protkane kroz text, sacekuju te izmedju redova, nikada ne nestaju iz pozadine texta ... prosto ne mozes da izbegnes stalno otkrovenje da male stvari postoje i da su veoma vazne ... + sto osim jezickog ekvilibrizma nacinje i neke vazne zivotne tematike. Knjiga doduse gubi nesto od svega pomenutog u prevodu (tipicno kod jezicke pragmatike). Ne mo?s njene imisljene reci da prevedes i zadrzis simboliku i snagu poruke.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...