Jump to content
IGNORED

Najgore knjige koje ste čitali


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Andric je, pored toga sto je neopisivo dosadan, jos i tezak psihopata i mizantrop, ko posle citanja 'znakova' ne dobije recimo zelju da ubije komisju, pojebe mu zenu ili mu bar ne nahrani kera kobasicama sa tucanim staklom stvarno moze da se pohvali velikim covekoljubljem
Da je neka knjiga u meni izazvala ovakve porive ja bih je ocenio kao izvrsnu.
Link to comment
  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    20

  • Аврам Гојић

    20

  • kim_philby

    20

  • Otto Katz

    15

Pa sad...Sve si ti to u pravu...Evo ja sam dotičnu ovde i citirao...Ali knjiga je brate/sestro slatka teška kao crna zemlja... Socijala do bola... Ljudima, kojima je muka ove naše socijale, još gore pada ova indijska...Meni je knjiga bila teška za čitanje... Ne volim knjige koje me kad ih zatvorim ostavljaju tmurnog i neraspoloženog... Tu mi onda lakše prija, laka literatura, pa ma koliko opljuvana... :rolleyes:
Ja sam je citala na nacin na koji je, osetila sam, iziskivala. Pa mi i utisak takav. No, ja polazim od toga da je to individualno. Nikada, ali nikada ne bih nikome uvalila neku knjigu. Ni koja je dobra no koja je losa. Knjiga svakog sama nadje, tvrdim!O?s da ti preporucim veliki Roman o Indiji? :) Rohinton Mistry - A Fine Balance Sto se literature tice, mene ne briga koja je knjiga opljuvana (dok ja sama ne opljujem). Ja citam svasta. Postoji samo jedna vrsta knjiga koje ne citam.
Link to comment
Hm... ne bih sada o najgorim knjigama, ali evo dve koje su neprijatne za citanje: Elementarne cestice - M. Uelbek (subjektivni razlozi uglavnom) i Naslada - Elfride Jelinek (razlozi su brojni). <_<
Al? procitaj Elfridino Nobelovo predavanje! Ne samo zato sto se dijametralno razlikuje od svih ranijih vec zato sto u njemu bas lepo kazuje kako radi ono sto radi. Moje prvo Jelinek-citanje (Die Klavierspielerin) je bilo par strana pa bacim knjigu. A onda ambivalencija. A na sve to jos sam i morala da je procitam po sili zakona. Tek posle nekoliko godina sam je iscitala samoinicijativno.
Link to comment

Pa nisam rekla da je Lust (Naslada) losa knjiga, samo je... uzasna tema i "zbijen", sirov i "skakutav" stil. A pogadja pravo gde treba - to je jasno.Cestice su izuzetno citljive, ne bacaju se posle nekoliko strana, ali su mi razlozi da kazem da su neprijatne za citanje (dakle, ne tvrdim da su lose knjige) licne prirode (ponavljam se).A do najgorih knjiga je lako doci: samo uzmete nesto od nekih izvikanih, cak i da niste culi/procitali da je njesra. :lol:Ali bi me bilo blam da uzmem npr. Lj.H. Djurovic ili Mojsilovicku, Vidojkovica i slicno. :lolol: Makar i uz glasno izreceno opravdanje: "Da vidim koliko je lose..." cool.gifEh, da. Koeljo. Ne secam se naslova (toliko je bila dobra), ali sam je bacila posle nekoliko desetina strana. Pa me grizla savest. Pa me posle grizla savest sto sam procitala do kraja. I sto sam poverovala u reklame. <_<Edit: Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala.

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Pa nisam rekla da je Lust (Naslada) losa knjiga, samo je... uzasna tema i "zbijen", sirov i "skakutav" stil. A pogadja pravo gde treba - to je jasno.Cestice su izuzetno citljive, ne bacaju se posle nekoliko strana, ali su mi razlozi da kazem da su neprijatne za citanje (dakle, ne tvrdim da su lose knjige) licne prirode (ponavljam se).
Aha! Ja nisam bila pazljiva vec sam u podsvesti imala naslov topika pa sam i tebe "tako" shvatila. U pravu si, neprijatnost i lose ne moraju biti iste stvari. U njenom slucaju NISU. Moje bacanje je bilo upravo iz nespremnosti. To sto sam tada bila jako mlada nije celo objasnjenje. Iz danasnje perspektive, ja Elfriedu cenim i pratim njen rad. Zna sta radi. Zna kako radi. Zna gde pogadja (literarni pikado?). Ko zna da cita zna i zasto. Knjigu mozes da uzmes i ostavis. Ali kad Elfriedinu ostavis onda se desi da ona ne ostavlja tebe barem jos neko vreme. :lol: Ko se plasi gromova u to skloniste ne treba da se sklanja.
Link to comment
Nikada ne citam do kraja knjigu koja mi se ne svidja, a pogotovu ne neku koja bi mogla biti potencijalno "najgora"... <_< Doduse, procitao sam nekoliko Pavicevih knjiga (Hazarski recnik pa nekoliko sledecih) pokusavajuci da ukapiram sta je to sto se "svima" svidja...Eto "prijavljujem" Pavica
Pavic je lingvisticki prostor u koji nije lako zaci. No, on je Knjizevnik. Ne verujem ja da se svidja svima. Mnogima se verovatno svidja samo misao da uspeju da savladaju hiperbeletristiku. A sto je nedostizno obicno postaje "in". Ko ne vari a bas hoce da ga procita moze da se utesi time da moze da preskace citajuci :) "Olaksica" koju omogucava nepravolinijski, hipertext. A ima i onih koji samo pokupe poneku jezicko-misaonu mudrost (kojih u Pavica ima) pa "referisu" ponekad onako "nonsalantno & nacitano". Meni se on niti svidja niti ne svidja. Nekako sam ga ostavila na stand-by u prostor i vreme koje ce (verovatno) tek da dodje.edit: Iako me generalno ostavlja ravnodusnom, moram da napomenem da ne volim njegove djaloge. Ali to je toliko subjektivno misljenje da nisam u stanju ni da ga valjano argumentujem. Bas u dijalozima se gubi onaj trougao pisac - knjiga - citalac. Plasticni si. Na isti kalup. Ne objasnjavaju karakter protagonista (sto bi trebalo da je slucaj) nego su podredjeni piscevoj pretencioznosti. Vise ispadnu kao piscev referat a referat je nista drugo do jedna vrsta monologa. Uostalom, pisani su ne da vode radnju unapred nego da se stilski uklope u piscevu sledecu jezicku sliku. Te se slike lako mogu doziveti kao slike bez tona. Edited by cyberwor/L/d
Link to comment

Jaoj! A jel? moze najgore knjige koje niste procitali?Juce sam rekla da cu jednu (koju ovde videh) da procitam. Dodjoh da danas rezolutno povucem rec (za jezik sam se vec ugrizla). Ovako ... pogledala ja sada na internetu kako stvar stoji sa "onom" Radusinovic. Pa ona napisala vise knjiga? U ono doba kada sam ja "znala" cime se bavi ona je radila druge stvari (koje, doduse, nisu mnogo obecavale). Elem, kako sada da kupim i citam onu knjigu kad sam videla ovo sto videh na internetu?Napisala ona neku knjigu koja se zove Srce od silikona (mio Dio!). A u opisu reklama kaze ovako: "Ova opora i žestoka proza angažovano istupa protiv (po)modnih vrednosti. Usredsređena na društveni i socijalni milje u kome se te vrednosti najintenzivnije brane, autorka se latila humora i ironije kao najupečatljivijeg sredstva za predstvaljanje, tj. izvrgavanja kritici i podsmehu svega onoga što u savremenom životu dolazi kao nova moda i što ima veliku medijsku podršku."I kad covek procita ovo boldovano a onda na sledecoj knjizi (onu sto sam ja bas htela da procitam) vidi omot (silikoni!) onda stvarno nema potrebe da procita kako se autorka "latila humora i ironije" kad je vec ovo sto se vidi samo po sebi Ironija koju ja drage volje ostavljam sebi samoj daleko od mog malog citalackog sveta. I kazu "zestoka proza" (ko uopste srice ovakve bisere?) pa jos "angazovano istupa protiv" ... vidim ja iz daleka da to jedino zestoko istupa protiv mere za dobar ukus. Pa molim vas, koji ozbiljan pisac koji ima sta da kaze oseca potrebu da nesto i pokaze (silikonsko srce ili silikonske grudi?). Istina, potpuno sam smela sa uma da nesto ovako degutantno moze da bude.

Edited by cyberwor/L/d
Link to comment

kako sam znala da ces da kliknes na sajt koji se zove dodirni me :-Ptaj stevan petrovic, jel to bese onaj majstor sa vma sto je pooslobadjao vojske the elite bgd muzicke scene osamdesetih i pola devedesetih?

Link to comment
Zanimljivo je uporediti ovaj topik i... ovo.P.S. Slučajno sam to našao, zlobnici.
"Slucaj Carlsa Dekstera Juniora"whahahahahaa!!!! Alaj bi se Lovecraft jedio, muceni faustovski carobnjak Charles Dexter Ward ima i juniora!!!! hihine vredi, morate biti Lovecrafrov fan da biste skontali do koje je mere ovo do jaja
Link to comment
"Alhemičar" :mellow:
uz kojeg krasno ide i kastanedin opus, recimo .uopste, ta all-in-one, koncentrovana zivotna filozofija za lenje & povrsne mi je nesto sto nikada nisam uspevala da probavim :yucky: inace nema nijedne konkretne najgore knjige koju sam procitala. ako mi ne ide, jednostavno citanje prekinem i eventualno se se setim, ako je neko nekada spomene, kao knjige koju sam zafrljacila bez zelje da joj pruzim jos 1 sansu.
Link to comment
  • 3 weeks later...
"Slucaj Carlsa Dekstera Juniora"whahahahahaa!!!! Alaj bi se Lovecraft jedio, muceni faustovski carobnjak Charles Dexter Ward ima i juniora!!!! hihine vredi, morate biti Lovecrafrov fan da biste skontali do koje je mere ovo do jaja
da nije rec o orginalu sa "slobodnim" prevodom naslova. Ne mogu da verujem da je neko napisao "drugi deo" i da je to neko procitao.
Link to comment

Jao,prva asocijacija mi je DEFINITIVNO "Ljubav nas oslobadja straha" Dzeralda Dz. Dzamplovskog.... Strasno... Ne znam je li taj cika normalan...

Link to comment
  • 5 weeks later...

uh,uhDorota Maslovska:Crveno-belo(ili tako nešto)-najbesmislenije trabunjanje jedne tinejdžerke.Marija Jovanović: Kao da se ništa nije dogodilo i Spletkarenje sa sopstvenom dušom- za povraćanje, morala da pročitam cimerki za ljubav.Koeljo: Đavo i gospođica Prim, sve su mu knjige površne, ali ova j..e kevu.Posle nje ne čitam više ništa njegovo makar crkla.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...