Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

2 hours ago, napadaj said:

Ovakvih firmi ima dosta po Beogradu, šatro se bave forexom, a u stvari varaju strance. Naše organe to ne zanima, osim Uprave za strance koja proverava da li zaposleni imaju radne dozvole. Uglavnom zovu ljude sa nemačkog govornog područja i plate su prilično velike, posebno za menadžere koji plivaju u parama.

Grešiš. Pocetkom prošle godine je bila velika akcija, zajedno sa Nemcima. Pohapsili su ih i sude im. Naravno to je samo deo, ali je Nemačka policija bila u Bg kada su ih hapsili.

  • Hvala 3
Link to comment

To je dobro. Poslednji put kad sam imao bliže informacije o njima, pre dve godine, to je cvetalo i radilo bez ikakvih smetnji. Jedna velika takva firma je bila u istoj zgradi u kojoj su i KN, u Resavskoj.

Link to comment
On 18. 2. 2024. at 23:17, Shan Jan said:

Ovo me podseti na aferu Vlatacom, kad sam u lokalnim Bocvanskim novinama citao o gomili para koje je izvuceno iz bocvanskog budzeta preko dila lokalnog direktora obavestajne agencije i izraelsko-srpskog kontakta. Nije bas bilo jasno da li se tu radilo samo o bogacenju ili su bile i neke politicke igre. Ne bi me cudilo da je ovo drugo jer vidim da je lik vrlo aktivan po raznim meridijanima, sklapajuci dilove i za potrebe srpske drzave, vredi procitati: https://petrit.medium.com/serbias-derecognition-campaign-unravelling-as-corruption-scandals-mount-b3a761f65ca5

 

Ja sam prošle godine u ovo vreme bio angažovan da radim na transakciji u kojoj je jedan univerzitet iz UAE hteo da kupi ovaj Vlatacom, koji je u Srbiji registrovan kao naučni institut u formi DOO-a i ima registrovan neki IP iz oblasti bezbednosti (video nadzor, registrovanje pokreta i slično), kao i zaposlene razne neke istraživače. Navodno je postojao i neki IP iz oblasti namenske industrije, koji nije mogao da se vidi iz javnih izvora. Cela transakcija je trebala da se sprovede tako što bi se formirao joint venture u UAE, u koji bi bio prenet udeo ovog Vlatacom instituta koji je u ličnom Cizeljevom vlasništvu. Međutim, ova transakcija nije odmakla mnogo dalje od početka - mi smo uradili neke početne radnje, onda su nam rekli da stanemo i nakon par nedelja čekanja su nam javili da je transakcija propala. Šta se tu stvarno desilo, ko zna.

  • +1 1
Link to comment

Fora je sto je srpski komjuniti u Bocvani toliko mali da smo svi licno znali ljude koji su dolazili da rade za njih, al da ne pricam detalje, ko zna ko cita :D 

  • Haha 1
Link to comment
15 hours ago, Shan Jan said:

Fora je sto je srpski komjuniti u Bocvani toliko mali da smo svi licno sve znali

 

Meni je to bas islo na zivce tamo...

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Jebem ti zivot, zavezao mi se mozak u cvor kad je krenulo obnjasnjavanje na pola videa ko koga podrzava.

 

Edited by Shan Jan
Link to comment
  • 2 weeks later...

https://www.telegraph.co.uk/news/2024/03/05/spanish-soldiers-change-gender-benefits-for-women/

 

Roberto Perdigones, an army corporal who registered as female in the last year, now earns more money and lives in superior accommodation.

 

“On the outside I feel like a heterosexual man, but on the inside I am a lesbian. And it is the latter that counts. This is why I made the legal change to become a woman,” Corporal Perdigones, who continues to sport a beard, told El Español.

 

 

:lolol:

 

I also get 15 per cent more salary for being a mother,” he said.

 

:lolol::lolol:

Edited by napadaj
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

https://www.telegraph.co.uk/news/2024/03/05/spanish-soldiers-change-gender-benefits-for-women/

 

Roberto Perdigones, an army corporal who registered as female in the last year, now earns more money and lives in superior accommodation.

 

“On the outside I feel like a heterosexual man, but on the inside I am a lesbian. And it is the latter that counts. This is why I made the legal change to become a woman,” Corporal Perdigones, who continues to sport a beard, told El Español.

 

 

:lolol:

 

I also get 15 per cent more salary for being a mother,” he said.

 

:lolol::lolol:

 

 

Bilo bi hilarijusno, da u isto vreme ne pominju Ceutu, oko koje obilaze horde ochajnika no matter gender. Sve je vrlo deprimirajuce, i pitam se dal je uvek tako i bilo nego smo mi svi bili mladji i tako to.

Link to comment

Милеј прети аргентинским гувернерима златним тушем ако не прихвате његове реформе.  ¡Por Dios!

 

 

 

Мада кажу да његове реформе полако обуздавају инфлацију по цену смањења животног стандарда Аргентинаца.

 

https://batimes.com.ar/news/opinion-and-analysis/the-joy-of-being-javier-milei-and-the-threat-of-ostracism.phtml

Link to comment
×
×
  • Create New...