Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 minute ago, Mel said:

 

Ne beshe li neshto da se Haiti preprano drznuo da se oslobodi kolonijalizma?

 

То је један од битнијих разлога, добро је објашњено у видеу. Погледај ако стигнеш.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Ayatollah said:

 

То је један од битнијих разлога, добро је објашњено у видеу. Погледај ако стигнеш.

 

 

Hocu, chitala sam nekad neshto. Jako pouchno je bilo, zato se josh secam. Otprilike njihov Albukerki posle koga nikad nije ishlo nazad.

Link to comment

Pa i nije. Negde sam kačio da Švedska izvela i vojsku na ulice da pomogne policiji, ozbiljan kriminal, ozbiljne bande. 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Al su to sada Svedjani ili "Svedjani" rodom iz Turske?

Al za to bi nekada ti popio ban. 

Sve su to naši Šveđani. :D

Link to comment

Ma nemam ja problem ciji su nego ako su Turci iz Svedske koji se ubijaju u Turskoj, mislim, to rade i nasi koji su gastos kriminalci, nije neka vest. 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ma nemam ja problem ciji su nego ako su Turci iz Svedske koji se ubijaju u Turskoj, mislim, to rade i nasi koji su gastos kriminalci, nije neka vest. 

Nije vest odavno, tj kao jeste jer su državljani swe ali eto nije lepo baš pričati o tome i procenjivati melanin. 

Link to comment
7 hours ago, kipo said:

S jedne strane UN da jede govna, s druge, mozda to razvije jedra za dobre vjetrove...

Malo sam skeptichna.

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, Mel said:

Malo sam skeptichna.

Naravno. Ipak, promjena se ne moze nametnuti pukom potrebom da se nekoga izvede na pravi put, demokratskim vrijednostima ili nedajboze vojnim prisustvom - kad Ameri stupe na iracko tlo i objasne da zene ne treba da nose one feredze preko lica, prirodan otpor se razvija i medju tim zenama, kamoli muskarcima. Iskljucivo promjene donesene odlukama iznutra se mogu zapatiti, kao jedan vid otreznjenja, ucenja, razumijevanja, progresa drustva kao cjeline. Polozaj zena na nasim prostorima nije savrsen kao na Islandu npr ali prije samo 50 god je apsolutno prevladavao ekstremno patrijarhalno ukorijenjen odnos prema ljepsem (slabijem) polu, narocito pojedinaca u unutrasnjosti, odnosno drustva generalno. Zenama u SA je tek prije par god dozvoljeno da voze i sl, pa iako je nama to nepojmljivo, to je ipak njihova surova realnost koju drustvo mora da prepozna kao probkem i poradi na popravljanju sebe. Tako ce nekad prihvatiti RnR, gej populaciju, ateizam... korak po korak. Vrijeme lijeci sve.

Link to comment

Hahaha, ali Britanci koji su pocistili UK od maltene bilo koje sume plus i dan danas vade naftu ko manijaci iz Severnog Mora jedu govna siromasnoj zemlji sto oce da zaradi od svojih resursa. Koji govnar, zar ladno nije uspeo da smisli nista bolje kao hot take :isuse: Ista prica kad idu po Africi i bune se zbog plantaza i rudnika jer ugrozava Wild Life koji zapadnjaci tako vole da vide kad dodju ko turisti. Steta sto nema tog WIld Life-a u Evropi, nekako je igrom slucaja ustupio mesto poljoprivredi i industriji al to je Evropa, tu je ok tako raditi.

 

BTW, videcemo ko ce vaditi tu naftu, nesto je Venecuela claimovala da je 2/3 Gvajane zapravo njeno, sigurno ne zbog sve te nafte :whistle:

  • +1 4
Link to comment
×
×
  • Create New...