Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

@gone fishing

 

To je ovo, našao sam potpisani snimak s imenom grada ovde.

 

Quote

A fire broke out Monday near the Wajima Morning Market, a tourist attraction. Efforts to extinguish it continued on Tuesday morning at the site, where white smoke rose after more than 200 buildings had burned down.

Residents and others in the area evacuated to Wajima city hall and other facilities. Some carried blankets and other items from their homes in preparation for staying in evacuation shelters.

https://japannews.yomiuri.co.jp/society/noto-peninsula-earthquake/20240102-159364/

 

Quote

Firefighters were still trying to put out a fire in central Wajima City, Ishikawa Prefecture, on Monday evening.

The local fire department said over 100 buildings around the city center's famous Asaichi Street -- many of them wooden shops -- are believed to have been burned.

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20240102_18/

Edited by vememah
Link to comment
Quote

SAUDIJSKA državna televizija objavila je danas da je Saudijska Arabija službeno ušla u međuvladinu organizaciju BRICS.

 

Link to comment

Haiti je imao i 2021. jos jedan jaci zemljotres, 7.2 jacine i oko 2200 zrtava. Dakle i pored malog razmaka i premalo sredstava uspeli su znacajno da poprave infrastrukturu.

2010. su potpuno poruseni i predsednicka palata i zgrada parlamenta, tako da se bar videlo da nije bilo dvostrukih standarda.  Da nisu morali da placaju reparacije za nezavisnost do 1947. godine mozda bi i podigli tu pravnu drzavu.

image.png.9ab03d52b48149aeaa8e9d756f2eb99d.png

 

  • +1 4
Link to comment

Vaistinu je Xvit whatever ono baš loš. Jebena diktatura od Nikaragve je pre 15 godina ukapirala da im svako malo zemljotres ruši gradove pa su od tad uveli neko nepisano pravilo ali pravilo da svaka zgrada u noviogradnji a ima više od 5/6? (Ne znam tačno) sprata mora da ima one plutajuće temelje kao u Japanu. Čini mi se da su i potpisali neku saradnju sa japanom oko samog projektovanja.

Link to comment
On 3.1.2024. at 9:45, bebaguza said:

Haiti je imao i 2021. jos jedan jaci zemljotres, 7.2 jacine i oko 2200 zrtava.

 

Prvom je epicentar bio 25 km od ubedljivo najgušće naseljenog glavnog grada, a drugom čak 150.

Link to comment
×
×
  • Create New...