Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Izvestaji UN govore da je JAR raspadnuta.

U vrhu po broju silovanja, ne samo zena vec i dece. To je skoro kao kult tamo, mada je to sire od JAR-a. Neverovatne statistike za silovanja u JAR-u.

Po broju ubistava na 100k stanovnika nisu Jamajka, Honduras ili Brazil ali su u vrhu tabele.

Ima puno rasizma, ne samo osveta belcima(masovna ubistva belih farmera), vec protiv crnih imigranata iz ostalih delova Afrike.

 

Aparthejd je napravio uslove da do srzi korumpirani ANC stalno vlada od pada aparthejda.

I sada umesto belaca postoji ANC crna elita koja je sve podelila na feude, cak i po plemenskim podelama, sto je jos jedan problem.

 

Medjutim, zbog nasledja aparthejda mediji iz vecinski belih zapadnih zemalja uglavnom izbegavaju da previse kriticki u kontinuitetu pricaju negativno o JAR.

A trebalo bi, narocito kritikovati ANC. Svaka cast Mendeli ali danasnji problemi JAR-a nisu isti kao pre 25 godina, niti je danasnji ANC ono sto je bio pre 25 godina.

Tamo moze da se desi ozbiljna tragedija ako se ovako nastavi.

 

Edited by pasha
Link to comment

Upoznao sam zavarivaca koji otisao tamo, imao 30 eura na sat..a onda mi je objasnio zasto je imao 30 eura na sat (norma u bogatijim evropskim zemljama ide oko 20-ak). 

 

Ziveli su bukvalno u logoru, sa obezbedjenjem i vazda u strahu sta bi moglo da se desi ako rulja provali u logor sa belcima. Naravno, bilo kakav izlazak iz "kampa" nije dolazio u obzir.

Link to comment

Da, i onda neko kuka kako je u Srbiji neizdrživo i kako sve mora da propadne jer se ne da izdržati. A u Venecueli rešetke do šestog sprata, u ovoj Južnoj Africi procena da će 40% žena biti silovano in their lifetime, pa još sa njihovom frekvencom HIV-a... i onda u Srbiji neizdrživo :unsure:

Link to comment

To što je neko u gorem zdravstvenom stanju od mene ne znači da je meni dobro.

 

U Srbiji je loše, bez obzira što postoje i gore zemlje.

 

A biće sve gore, i meni i Srbiji.

Link to comment
4 hours ago, Dagmar said:

Da, i onda neko kuka kako je u Srbiji neizdrživo i kako sve mora da propadne jer se ne da izdržati. A u Venecueli rešetke do šestog sprata, u ovoj Južnoj Africi procena da će 40% žena biti silovano in their lifetime, pa još sa njihovom frekvencom HIV-a... i onda u Srbiji neizdrživo :unsure:

 

Stvari su relativne. Srbija je raj u odnosu na jedno pola sveta. Venecuela je raj u udnosu na Avganistan. I tako dalje

Link to comment

Moja tetka svake godine tri-četiri meseca živi u Kejptaunu, ima južnoafrički pasoš i stan koji dole izdaje. Kaže da im je ekonomija prilično potonula, stan više ne može ni da proda ni da izda za onaj novac za koji je mogla pre par godina, a prilično je izgubila i u svom penzionom fondu zbog devalvacije randa. Pored kriminala i korupcije, čije su razmere zastrašujuće za naše pojmove (uz to je kriminal tamo i mnogo suroviji nego u Evropi),  JAR sada ima problema i sa nekim bazičnim stvarima sa kojima nije imao problema do skoro, a radi se o tome da je proizvodnja struje i vode nedovoljna za potrebe populacije. Da stvar bude još gora, proizvodnja pada umesto da se povećava, jer su na bitnim položajima potpuno nekompetetni i neobrazovani ljudi, zaslužni članovi ANC i raznorazna plemenska ekipa, koji nemaju nikakvu ideju kako bi ovaj problem mogli rešiti, osim što znaju da bi da se ugrade u rešenje problema. Osim toga, čak i kada bi počelo da se odmah rešava, prošle bi godine dok bi se snabdevanje strujom i vodom stabilizovalo na državnom nivou, jer im treba nekoliko novih elektrana i fabrika za proizvodnju vode, kao i temeljna rekonstrukcija cele distributivne mreže. Posledica je da svako leto Kejptaun ima restrikcije vode i struje, čiji obim uglavnom zavisi od toga da li će pasti kiša ili neće, odnosno da li će biti havarija u preopterećenim elektranama ili neće.

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Scenario Rodezija?

Sad ću ispasti baddie k'o onaj SAR konzul iz LW2

Naravno kad nas je danas napustio veliki Robert Mugabe. Inace po kolonijalnom dripcu Rodesu se zove jedna od najvecih akademskih nagrada u USA. Da bio sam i u Africi medju soliterima i favelama. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...