Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, 3opge said:

jel Mugabe pojeo vise pecene dece od Bokase?

 

Samo je lecio sifilis umakanjem penisa u svezu krv belih devica i poziveo 95 godina. Medicina radi. Hebo nemacku medicinu sada sa srpskim lekarima. 

Link to comment
3 hours ago, fonTelefon said:

Naravno kad nas je danas napustio veliki Robert Mugabe. Inace po kolonijalnom dripcu Rodesu se zove jedna od najvecih akademskih nagrada u USA. Da bio sam i u Africi medju soliterima i favelama. 

 

 

Link to comment
19 hours ago, hazard said:

 

Stvari su relativne. Srbija je raj u odnosu na jedno pola sveta. Venecuela je raj u udnosu na Avganistan. I tako dalje

 

Ma prva sam otišla iz Srbije, sigurno ne što sam bila oduševljena time kako život tu funkcioniše. Nego mi je prosto van pameti kad čujem one fore gore ne može,da dotaknemo dno pa da odskočimo, zateglo do pucanja i slične maloumnosti.

Link to comment
3 minutes ago, Dagmar said:

 

Ma prva sam otišla iz Srbije, sigurno ne što sam bila oduševljena time kako život tu funkcioniše. Nego mi je prosto van pameti kad čujem one fore gore ne može,da dotaknemo dno pa da odskočimo, zateglo do pucanja i slične maloumnosti.

 

Potpuno saglasna. A cini mi se i da mnogi gube kompas i da je bitno samo da nije Srbija, evo bas pre neki dan naletim na intervju nekog naseg sto nije vise mogao da izdrzi i ode u Kinu da predaje Engleski. Sta li je taj avanzovao da ga covek pita, meni stvarno nije jasno

Link to comment
Just now, Leia said:

 

Potpuno saglasna. A cini mi se i da mnogi gube kompas i da je bitno samo da nije Srbija, evo bas pre neki dan naletim na intervju nekog naseg sto nije vise mogao da izdrzi i ode u Kinu da predaje Engleski. Sta li je taj avanzovao da ga covek pita, meni stvarno nije jasno

 

To sam pričala sa drugaricom, sa istim pitanjem, po sistemu odlasci po Nemačkama sve OK, ali kako neko prosperira od rada u fabrici u Slovačkoj, i Kina se pominjala, i priča mi drugarica kako joj je komšinica u Kini zadnjih nekoliko godina, drži engleski, i drži se rukama i nogama da se ne vrati. Par komšija dečko i devojka isto, otišli na tri meseca u Slovačku, radili u nekoj fabričetini, plate tamo su max 600 evra ili tako nešto, i sad ja u šoku po sistemu pa može i u Srbiji tu negde da izgura, ili manje malo ali iz svoje kuće. E pa ispade da ne može, oni se vratili posle ta tri meseca u Srbiju po sistemu jedva čekamo, nakon malo više od mesečak u Srbij trsli skroz i počeli ponovo da gledaju samo kako da se vrate u Slovačku.

 

Jbg, ja živim sa slikom Srbije od pre desetak godina gde odlazak u Slovačku da se radi na traci za 600 evra nije avanzovanje u odnosu na Srbiju, ali u međuvremenu realnost se malo zaoštrila. Naravno da niko sa 40+ hiljada u državnoj službi neće otići u Slovačku, ali ima ih koji samo mogu da sanjaju i 20 hiljada da imaju negde, da ih polome od posla, i da ih još zajebavaju i mobinguju. E onda i Slovačka postane opcija. A Kina već perverzni buržujluk.

Link to comment

Kum od mog najboljeg druga otisao u Kinu i predaje likovno i umetnost u skolama. Ovde radio u jednoj galeriji gde su bukvalno brisali pod sa njim, a s obzirom na to da sa svojim akademskim znanjem i nije mogao da se zaposli, od slikanja nije mogao da zivi, otisao da proba i vec je 2 godine tamo. Bukvalno se preporodio. Videla ga letos, drugi covek, a kaze da je prezadovoljan.

Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:

Kum od mog najboljeg druga otisao u Kinu i predaje likovno i umetnost u skolama. Ovde radio u jednoj galeriji gde su bukvalno brisali pod sa njim, a s obzirom na to da sa svojim akademskim znanjem i nije mogao da se zaposli, od slikanja nije mogao da zivi, otisao da proba i vec je 2 godine tamo. Bukvalno se preporodio. Videla ga letos, drugi covek, a kaze da je prezadovoljan.

 

To. Em te ne plaćaju, em te još i zajebavaju. A u Kini te plate Ok za posao, a za mobing nisam čula da je neko imao problema, makar zasad.

 

Link to comment
25 minutes ago, fonTelefon said:

Naravno ti se slazes sa hebanjem koje nam je priredila Velika Britanija. Neka doci ce i vasih 5 minuta uskoro. 

 

Ja apsolutno nemam pojma o čemu ti sad pričaš....random phrase generator

Link to comment
2 hours ago, Leia said:

 evo bas pre neki dan naletim na intervju nekog naseg sto nije vise mogao da izdrzi i ode u Kinu da predaje Engleski. Sta li je taj avanzovao da ga covek pita, meni stvarno nije jasno

 

Kao da ne pratiš noskichev topik pa se čudiš. Ko predaje engleski u Kini i Vijetnamu živi bolje od 99,XX% Srbije. Jedino što realno može da predstavlja problem su uklapanje u kulturu i zagađanje.

Link to comment
26 minutes ago, miki.bg said:

 

Kao da ne pratiš noskichev topik pa se čudiš. Ko predaje engleski u Kini i Vijetnamu živi bolje od 99,XX% Srbije. Jedino što realno može da predstavlja problem su uklapanje u kulturu i zagađanje.

 

Ma ovaj je kukao kako ga u Srbiji pritiska nesloboda, i onda ode u Kinu gde fejsbuk ne mozes da otvoris bez nekih hakerskih skarabudzevina. 

A tek uklapanje u kulturu, kao da si sleteo na Mars. I zagadjenje, u bg vriste na smrad jednom u 6 meseci a tamo nebo ne vidis nikad. Ne znam.. valjda svako ima neku svoju racunicu

Link to comment
1 hour ago, Leia said:

 

Ma ovaj je kukao kako ga u Srbiji pritiska nesloboda, i onda ode u Kinu gde fejsbuk ne mozes da otvoris bez nekih hakerskih skarabudzevina. 

A tek uklapanje u kulturu, kao da si sleteo na Mars. I zagadjenje, u bg vriste na smrad jednom u 6 meseci a tamo nebo ne vidis nikad. Ne znam.. valjda svako ima neku svoju racunicu

Jbmliga, predavanje engleskog u Kini je plaćeno oko 2000 eur mesecno, i plate ti stan, to je standardni paket. Kad ti je plaćen stan, troškovi zivota su smesni, duplo nizi nego u Srbiji. Hrana, prevoz, racuni, zanemarljivo. I onda imas slobodu da zivis ko covek, da se ne odrices osnovnih stvari, kad ti se putuje putujes, kad ti se izlazi izadjes, ne morasnda prebiras po novčaniku dal imas para za pivo i cigare ko u slobodarskoj Evropi. 

 

Uklapanje u kulturu, to je opet do tebe, ljudi ko ljudi, nije bas tolika razlika. Meni su kinezi carevi veliki :D

 

Ovo oko vazduha je zestoko preterivanje, ja nikada u Kini nisam iskusio to da bas ne vidis nebo. Desava se verovatno, kazu i oni, al ja sam bio tamo i leti i zimi i nikad nisam to video. Treba uzeti i obzir i da su to stvarno ogromni gradovi, za nas su teško pojmljive te veličine, oni grad od 5-6 miliona ljudi smatraju malim mestom. 

 

Izgleda mi da je dosta i do njihove paranoje, nosenje maski i to, a i do toga da ti tamo obavezno uz vremensku prognozu ide i izveštaj o kvalitetu vazduha. U Evropi ti niko nista ni ne kaze. Zimus je Beograd bio najzagadjeniji ma svetu, al ti ovde Kim Dzong Unovi mediji ne jave nista o tome. Gomila gradova u Evropi ima jeziv vazduh, Atina, Rim...

 

Za fejsbuk, nevidjen bedak sto ne mogu da otvorim. Sad cemo slobode da merimo fejsbukom. Zato te niko ne drnda dal ces da pusis ili ne, dal ces da pijes ili ne, ne pricaju ti na tvu kao ovde da je napravljen metro u Beogradu, da proizvodimo letece automobile, i tako to. A uostalom, instaliraš najobicniji vpn i sve radi normalno. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...