Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 13.3.2019. at 4:07, Budja said:

Daj naslov.    :)

Evo ovog puta sa naslovom, iz američkih novina.

 

What the Rest of the World Can Learn From the Australian Economic Miracle.

 

Obratiti pažnju na komentare čitalaca NYT - više njih se poziva na ukidanje Glass Steagall Act-a, jedan od boljih:

 

One item jumped out at me, in that the banks are reined in from expansion, in the same manner that the Glass-Stegall was placed after the Great Depression in the United States. That was until it was repealed & then we went through the greatest economic fall in my lifetime. I think the Australian rules for their financial system would be mimicked here if we kept the G-S intact.

 

SaE

Link to comment

Ako se misli da je obavezno glasanje dalo tako dug niz godina bez recesije onda je to velika greska u proceni.

Australija je pratila Kinu, posto u tom periodu ni Kina nije bila u recesiji vec snaznom rastu koji je zahtevao mnogo sirovina.

Sa malo stanovnika na velikoj teritoriji a puno sirovina koja je izvozila u Kinu, Australija se drzala iznad vode i kada su drugi gnjurali.

Mada cujem da je tome dosao kraj zbog pucanja balona nekretnina.

Ali Kina je glavni razlog australijskog dugog odbijanja recesija, Amerika to ne moze da prati.

Link to comment

Гле мудрости. И гле колика је дебилана захватила демократе у САД, да ово очигледно мора да се објасни.

Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, maharaja said:

I dalje je na svim naslovnicama medija koje pratim, kao što i treba da bude. Skoro 300 ljudi je ubijeno. Potpuno jezivo.

 

Više je ta neka ružna kurcobolja na tkzv društvenim mrežama.

 

Ja sam u jeku horora taj prvi dan upalio TV - nije bilo ničega ni na CNNu, ni na BBCu, ni na Al-Džaziri, ni na Euronewsu, čak ni kajron. I to nakon što su brojke bile dostigle 150+ mrtvih.

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

 

Ja sam u jeku horora taj prvi dan upalio TV - nije bilo ničega ni na CNNu, ni na BBCu, ni na Al-Džaziri, ni na Euronewsu, čak ni kajron. I to nakon što su brojke bile dostigle 150+ mrtvih.


Ovde kod mene je udarna vest u medijima, doduse trebalo im je vremena da stigne dotle.
 

1 hour ago, apostata said:

Nova eksplozija - opet pored neke crkve.

Eksplodirao kombi, dok su demineri u njemu pokušavali da deaktiviraju eksplozivnu napravu.


Ista ona crkva gde je bio napad, kazu nasli su u kombiju jos 3 bombe, navodno nema povredjenih u ovoj novoj eksploziji. Kombi je primecen tako sto ga niko nije pomerio nakon napada (valjda su naredili vlasnicima vozila da ih uklone, pa su kontali ako nije uklonjeno ili pripada nekome ko je nastradao ili je na neki nacin povezano sa napadom.

Takodje kazu da su zaplenili 87 detonatora za bombe u nekom skladistu na autobuskoj stanici tamo.

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...