Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Mislim da tih par informacijica sumnjive vrijednosti nije dovoljan razlog da se linka 1 antisemitski i rasistički članak.
Тип није рекао ништа против семитских народа (Арапа, Халдејаца, Јевреја и других из тог дела Азије) онако на гомили.Но, нисам рекао да ми је аутор нешто прирастао срцу, него да се чује још са неке стране. Ионако се све своди на Ројтерс, БиБиСи и УПИ... монопол на вести је скоро тоталан. Овај је бар Грк, мада се и ја штогод нарогушим кад у називу сајта стоји рипаблик... ал' ајде.
Link to comment

Американци под хитно морају да оног млакоњу придруже Кенедијима или га наговоре на харакири, нема другог лека за овакву бламажу.

Evropa ne želi američko oružje19. februar 2010. | 19:14 | Izvor: TanjugBrisel -- Evropske članice NATO-a, zatražiće od predsednika SAD Baraka Obame da se sa njihovih teritorija ukloni američko nuklearno oružje, saopštila Vlada Belgije.To se odnosi na oko 220 američkih atomskih bombi koje su smeštene u vojnim bazama u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Turskoj, a koje su dopremljene u doba hladnog rata, prenele su svetske agencije.Portparol belgijskog premijera Iva Leterma Dominik Deaen je istakao da su SAD jedina zemlja koja u Evropi ima nuklearno naoružanje na teritoriji druge članice NATO-a.Belgija se i inače zalaže za svet bez nuklearnog oružja i taj stav zastupa u Alijansi, istaknuto je u saopštenu belgijskog premijera.Zahtev o uklanjanju američkih bojevnih glava iz Evrope u narednim nedeljama podneće Vašingtonu Belgija, Nemačka, Luksemburg, Holandija i Norveška.Inicijativa o ovom pitanju će biti pokrenuta u okviru određivanja nove strateške politike NATO-a, koja bi trebalo da bude usvojena na samitu lidera Alijanse u novembru, u Lisabonu.Razgovori o uklanjanju američkog nuklearnog naoružanja iz Evrope biće vođeni u okviru širih razgovora o razoružavanju koji obuhvataju i konvencionalno naoružanje, dodao je Deaen.
Link to comment
Did Dick Cheney want to start a war with Russia?For me, the most fascinating revelation in the book comes on p.186, where Asmus appears to reveal that Vice-President Dick Cheney was pressing for the US to bomb Russia’s invading troops in Georgia.
Oстатак текста,http://blogs.ft.com/rachmanblog/2010/02/did-dick-cheney-want-to-start-a-war-with-russia/Иначе Руси су почели занимљиву игру у Европи. У питању је куповина 4 брода од Француза, постоје разне приче шта стоји иза тога, највероватније укључивање Француза у приче око нафте и гаса. А и Рено је ушао у причу око Автоваза.Наравно Амери почели да кукају,http://www.nytimes.com/2010/02/09/world/europe/09gates.htmlДа би блокирали ову трговину Амери шаљу куавног Сакашвилија да моли по Паризу и прича глупости за медије,http://www.rferl.org/content/Georgia_Criticizes_French_Arms_Sales_To_Russia/1962310.htmlВидећемо како ће се све одвијати.Такође Амери планирају ове године војне маневре у Балтику. То је јасно да су прилично незадовољни што су руси прогурали Северни ток.
The Pentagon is planning manoeuvres in the Baltic later this year.
Nord Stream clears final hurdlehttp://www.ft.com/cms/s/0/b3cb59be-17e8-11df-a74d-00144feab49a.html?ftcamp=rssА онда се појави и ова вест данас,
Evropa ne želi američko oružje19. februar 2010. | 19:14 | Izvor: TanjugBrisel -- Evropske članice NATO-a, zatražiće od predsednika SAD Baraka Obame da se sa njihovih teritorija ukloni američko nuklearno oružje, saopštila Vlada Belgije.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=02&dd=19&nav_category=78&nav_id=412556Е сада сви сећамо како су Бугари били спремни да се понуде Америма за ракете, одмах је дошло до одређених посета по Софији,Bulgaria denies having US missile talks http://tvnz.co.nz/world-news/bulgaria-denies-having-us-missile-talks-3373795Видећемо и овде како ће све одвијати ситуација.Ах, да,
Napetost na Foklandskim ostrvima19. februar 2010. | 17:18 | Izvor: BetaLondon -- Britanski ratni brodovi su u stanju pripravnosti spremni da štite komercijalne rute ka Foklandskim ostrvima. http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=02&dd=19&nav_category=78&nav_id=412532
Кажу да је Лабуристима баш нешто овако потребно пред изборе али кога заболе. Edited by No7
Link to comment

Rusija za razliku od Amerike ima šta da ponudi evropi. Ogromno tržište, primarne sirovine, industrijski prostor.......Amerika je donela evropi u poslednjoj deceniji dva velika sukoba (Irak i Avganistan), jednu neuralgičnu tačku (Kosovo) i bail out krizu. Amerika je svoje prisustvo u Evropi zasnivala na strahu od Ruskog komunizma. Posle pada komunizma taj strah kopni. takodje rusi se sve više predstavljaju evropljanima kao poslovni partner a ne vojna i nuklearna velesila. Amerikanci rade obratno. od stacioniranja trupa i nuklearnih projektila do zahteva za uvid (i kontrolu) svih novčanih transakcija u evropi. da ne pominjem blokadu EuroCora kao staru vest. i evropa je počela da se odupire. Britanska vlada trpi teške kritike zbog iraka. jutros je pala holandska vlada zbog avganistana. nemci su se davno distancirali od svega toga. Španci svoju neposlušnost demonstriraju preko kosova. Zbog ovoga je Americi potrebna sveža krv u evropi. Traži je i nalazi u ex komunističkim državama koje još boluju od fobije prema rusima. pa zato i nije čudno što ekspoze USA politike prema rusiji postaje Gruzijac, što se ovako ili onako forsiraju east europian NATO allies. (Ruminuji dato 20 milijardi evra a modaviji skoro pola milijarde da bi se instalirala vojna postrojenja, napravljeno nezavisno kosovo....). Manevri u baltiku kao i vojna vežba u gruziji ima trostruki efekat. prvo, pokazivanje snage rusima. drugo, ulivanje poverenja onim ex komunističkim zemljama, jer se još jedna katastrofa tipa ukrajine,gruzije ili kazahstana ne sme ponoviti. treće, mogućnost profita iz eventualnog incidenta sa rusima. Prilika amerike da vojno potazi rusiju je propuštena. ako je ikada i postojala. retardirani političari tipa čejnija bi i danas mogli lako da uvedu svet u WWIII svojim boodalaštinama i zanosom snage. šizoidna politika koju vodi amerika prema rusima od zveckanja oružja do najma ruskih baza kao logističkih uporišta za ratovanje po istoku, od antiraketnog štita do pregovora o razoružanju samo govori o nezgrapnosti i navike da se sprovodi gun point strategija. rusi sa druge strane trguju. naveliko. Završetkom severnog i južnog toka definitivno će zatvoriti evropu kao svoju interesnu sferu. a to je drugi najveći problem amerikancima. prvi je svakako stav evropskih zemalja da rusiju ne gledaju više kao neprijatelja nego kao poslovnog partnera.PS napetost izmedju britanije i argentine se može posmatrai dvojako. prvo kao dnevnopolitičku zajebanciju. a drugo, kao dokaza da centralna i južna amerika sve više prave otklon od amerike ( i satelita)

Link to comment

Rusija za razliku od Amerike ima šta da ponudi evropi. Ogromno tržište, primarne sirovine, industrijski prostor.......Amerika je donela evropi u poslednjoj deceniji dva velika sukoba (Irak i Avganistan), jednu neuralgičnu tačku (Kosovo) i bail out krizu. Amerika je svoje prisustvo u Evropi zasnivala na strahu od Ruskog komunizma. Posle pada komunizma taj strah kopni. takodje rusi se sve više predstavljaju evropljanima kao poslovni partner a ne vojna i nuklearna velesila. Amerikanci rade obratno. od stacioniranja trupa i nuklearnih projektila do zahteva za uvid (i kontrolu) svih novčanih transakcija u evropi. da ne pominjem blokadu EuroCora kao staru vest. i evropa je počela da se odupire. Britanska vlada trpi teške kritike zbog iraka. jutros je pala holandska vlada zbog avganistana. nemci su se davno distancirali od svega toga. Španci svoju neposlušnost demonstriraju preko kosova. Zbog ovoga je Americi potrebna sveža krv u evropi. Traži je i nalazi u ex komunističkim državama koje još boluju od fobije prema rusima. pa zato i nije čudno što ekspoze USA politike prema rusiji postaje Gruzijac, što se ovako ili onako forsiraju east europian NATO allies. (Ruminuji dato 20 milijardi evra a modaviji skoro pola milijarde da bi se instalirala vojna postrojenja, napravljeno nezavisno kosovo....). Manevri u baltiku kao i vojna vežba u gruziji ima trostruki efekat. prvo, pokazivanje snage rusima. drugo, ulivanje poverenja onim ex komunističkim zemljama, jer se još jedna katastrofa tipa ukrajine,gruzije ili kazahstana ne sme ponoviti. treće, mogućnost profita iz eventualnog incidenta sa rusima. Prilika amerike da vojno potazi rusiju je propuštena. ako je ikada i postojala. retardirani političari tipa čejnija bi i danas mogli lako da uvedu svet u WWIII svojim boodalaštinama i zanosom snage. šizoidna politika koju vodi amerika prema rusima od zveckanja oružja do najma ruskih baza kao logističkih uporišta za ratovanje po istoku, od antiraketnog štita do pregovora o razoružanju samo govori o nezgrapnosti i navike da se sprovodi gun point strategija. rusi sa druge strane trguju. naveliko. Završetkom severnog i južnog toka definitivno će zatvoriti evropu kao svoju interesnu sferu. a to je drugi najveći problem amerikancima. prvi je svakako stav evropskih zemalja da rusiju ne gledaju više kao neprijatelja nego kao poslovnog partnera.PS napetost izmedju britanije i argentine se može posmatrai dvojako. prvo kao dnevnopolitičku zajebanciju. a drugo, kao dokaza da centralna i južna amerika sve više prave otklon od amerike ( i satelita)

Jeee, padaj silo i nepravdo, ako ne sad, onda odma!Mogu li te zainteresirati za majicu?203049780v3_225x225_Front.jpgP. S. Možda ti nije poznato da su te taktische nuklearne bombice cijelo vrijeme bile dobrodošle zrakoplovstvu zemlje domaćina koji su ih ugostili u svojim bazama i da su piloti zemlje domaćina bili trenirani da te bombe u slučaju rata i upotrijebe? One su u hladnom ratu bile tražene kao garancija da SAD neće napustiti europske saveznike u slučaju kopnenog sukoba u Europi.Krajnje je zbilja vrijeme da se maknu jer su bespotrebne, međutim jako se bojim da to neće značiti kraj NATOa, propast zločinačke yankee hegemonije i pad sile i nepravde... cry.gif Ruje su ipak vidljivo ludi, ekonomskom politikom se koriste za podmićivanje i ucjenjivanje na vrlo direktan i objestan način, tako da ćeš teško nagovoriti vlade i zemlje Europe na neko bratimljenje sa baćuškama i pokazivanje srednjeg prsta jadnom napuštenom jenkiju.
Link to comment
Jeee, padaj silo i nepravdo, ako ne sad, onda odma!
pa ja ne bih isao s parolama. potpuno su nepotrebne u XXI veku. ovde se radi o kontroli i o lovi. mnogo prizemnije ali efektivnije. :)
P. S. Možda ti nije poznato da su te taktische nuklearne bombice cijelo vrijeme bile dobrodošle zrakoplovstvu zemlje domaćina koji su ih ugostili u svojim bazama i da su piloti zemlje domaćina bili trenirani da te bombe u slučaju rata i upotrijebe? One su u hladnom ratu bile tražene kao garancija da SAD neće napustiti europske saveznike u slučaju kopnenog sukoba u Europi.
pa meni jeste. a jel tebi poznato da je hladni rat zavrsen? i da ga ameri nisu dobili, bar kad je evropa u pitanju. inace se na politickoj sceni europe ne bi dogadjalo ono sto se danas dogadja. i.e. optuzivanje blera, razjebavanje holandskog parlametna, odjebavanje americkog zahteva za uvid u evropske novcane transakcije, severni i juzni tok, guranje vilija u prvi plan kao protektora ocuvanja evropske politike ( :isuse: ), potkupljivanje rumuna, itd itd....
Krajnje je zbilja vrijeme da se maknu jer su bespotrebne, međutim jako se bojim da to neće značiti kraj NATOa, propast zločinačke yankee hegemonije i pad sile i nepravde...
naravno da nece,...nisam to ni rekao....
Ruje su ipak vidljivo ludi, ekonomskom politikom se koriste za podmićivanje i ucjenjivanje na vrlo direktan i objestan način
samo ruje? da ovo ne vazi za gotovo sve zemlje koje imaju moc da se bave globalnom ekonomskom politikom? :unsure:
, tako da ćeš teško nagovoriti vlade i zemlje Europe na neko bratimljenje sa baćuškama i pokazivanje srednjeg prsta jadnom napuštenom jenkiju.
nemaju se sta vlade nagovarati na bratimljenje,...niti je to potrebno,...lova je najbolji lek za jacanje "bratskih veza". ( seti se bratskih kriminlanih klanova sa balkana :naughty: )
Mogu li te zainteresirati za majicu?203049780v3_225x225_Front.jpg
naravno. :D odlicna je.
Drugim rečima poraziše Ruje Amere na svim frontovima.
:yawn2:
Link to comment
... :yawn2:
Drug, problem je što ti u maljanje novog novog svjetskog poretka ideš s krivim premisama, koje su uzrokovali ovi glupi nounari, i tvoje vlastite lijepe željice koje naravno ne iznosiš ovdje (nas i Ruja 200 meleona, Albanaca samo 6).Nuklerano oružje o kojem je riječ su nuklearne glave za bombe, koje su trebali isporučiti lovci. One su američke, zato jer da nisu kršio bi se NPT, koji se sada kao ne krši, jer su bombe ''pod američkim nadzorom i u njihovom vlasništvu'' a u slučaju početka rata NPT bi pao u vodu i ne bi bilo problema da ga neki belgijski pilot sruči negdje na nekog imaginarnog neprijatelja.I ja sam za to da se to makne, u Avianu je bar 35 bombi kilotonske snage za koje je sada 100000% sigurno da nikad neće biti upotrijebljene. Ako čitaš obrazloženje ove poruke, to je upereno i prema Iranu i Rusiji, budući da je Iran ovo polukršenje NPT-a smatrao jednim od obrazloženja ''a zašto ne mi', a Ruje ''a zašto im ne bi''. O povlačenju ovih bombi govorilo se još 1999., ali su tada europske zemlje bile za to da se tzv. nuklearna NATO solidarnost još malo nastavi. Bilo je drugo vrijeme.Sad se radi novi koncept, i pravo je vrijeme da se i ovime pokaže Rujama i Irancima da će imati 1 razlog manje za srat. Čak mislim da je ovo i u dogovoru sa Pentagonom i Bijelom Kućom.Što se tiče Kosova, koje tebe vjerojatno žulja puno više od Iraka i Afganistana koji su ovak tu više principijelno, Kosovo je neuralgična točka u kojoj postoji suglasnost i SAD i UK, ali i Francuske i Njemačke, znaš, ne bute sam tak s Rujama iza leđa ostali lice u lice sa samim i usamljenim Albancima da im se naj... majke čiiim kad padne jenkijevska gospoština. Žalim slučaj.
Link to comment

Па, ало, Џон Вејн немој свакоме ко ти се не свиђа да набацујеш етикете јер ти си овде највише навијачки постављаш као да ти је Ајзенхауер деда.Јесте, нема пара нека их носе кући а за конвенционално ће се тек причати,

Razgovori o uklanjanju američkog nuklearnog naoružanja iz Evrope biće vođeni u okviru širih razgovora o razoružavanju koji obuhvataju i konvencionalno naoružanje, dodao je Deaen.
Сада када почну да повлаче и конвенционлне Руси се више неће смети бунити. хахаИ више нико неће срат када они повуку што више наоружања и војске из Европе. Тада ће сви остали да стану и кажу: ми не смемо ништа више, видиш како су Амери повукли оружје.Веровтано су и они у Бјеловежу мислили тако када се рушио СССР само са обрнуте стране. Али то ће нам Урош рећи.Француска је позната по томе што не мења мишљења, најбољи пример је однос према Грузији и Русији или пак не ради тајно сасвим супротно од онога што говори, ви сте ту најбољи пример. Уопште ЕУ је веома опака и са снажним ставом, то је опште познато.Ево још једне вести,
Niger: Skup podrške hunti 20. februar 2010. | 12:31 | Izvor: Beta Nijamej -- Oko 10.000 ljudi okupilo se u Nijameju, na skupu podrške vojnim vlastima koje su sprovele državni udar u Nigeru i zbacile predsednika Mamadua Tandžu. Skup se danas održava na poziv opozicije, ispred parlamenta u centru grada. Nekoliko hiljada ljudi se i juče okupilo nedaleko od zgrade parlamenta da bi podržali puč. Bivši poslanik Sumana Sanda rekao je da su okupljeni došli da "slave rušenje diktature Tandža" u Nigeru. Hunta koja je izvršila državni udar u toj zapadnoafričkoj zemlji Nigeru objavila je da se na njenom čelu nalazi major Salu Đibo. Politička situacija u Nigeru napeta je otkad je Tandža prošle godine promenio ustav, što mu je omogućilo da dobije treći predsednički mandat. Bivši vojni oficir Tandža na vlast je došao 1999. godine. Zbacivanje predsednika Nigera Mamadua Tandže osudile su SAD, Evropska unija i Afrička unija zatražile održavanje slobodnih izbora.
Не знам само да ли је то куртоазија Запада који је све организовао или се Кина поиграла у Африци да би нешто поручила Вашингтону за оне посете са Тибета и оно оружје за Тајван. Мада су они ушли у отворени трговински рат због тога, само пљуште у последње време разне забране. А и Кинези на Волстриту више не купују америчке дугове, као раније, него компаније. Мада не знају шта ће са оноликим америчким дугом у обвезницама.И тако ти кажем Џоне Вејну, топла мора су све хладнија. Edited by No7
Link to comment
Drug, problem je što ti u maljanje novog novog svjetskog poretka ideš s krivim premisama, koje su uzrokovali ovi glupi nounari, i tvoje vlastite lijepe željice koje naravno ne iznosiš ovdje (nas i Ruja 200 meleona, Albanaca samo 6).
pitanje kosova koje je ustvari samo prolog za mnogo opasnije i krupnije albansko pitanje, je tek otvoreno. ostaće da se vidi šta će biti do kraja. ja sam recimo siguran da će na balkanu doći do makar još jednog sukoba u narednih 5 godina u koji će biti umešani albanci. da li će u njemu učestvovati makedonija, srbija, crna gora ili naposle grčka ne znam (al ako tipujem, tipujem baš na ovaj redosled).da mi veruješ da moje vlastite želje ne uključuju niti jednog jedinog rusa.a oko pravde i krivde mojih premisa,...pa dobro, naposletku mišljenje je kao guzica, svako ga ima.
Nuklerano oružje o kojem je riječ su nuklearne glave za bombe, koje su trebali isporučiti lovci. One su američke, zato jer da nisu kršio bi se NPT, koji se sada kao ne krši, jer su bombe ''pod američkim nadzorom i u njihovom vlasništvu'' a u slučaju početka rata NPT bi pao u vodu i ne bi bilo problema da ga neki belgijski pilot sruči negdje na nekog imaginarnog neprijatelja.
poenta cele priče je da su nuklearke u evropi, da ih kontroliše amerika, i da po svemu sudeći neće više biti tu. i ne bi trebalo da su tu. I ja sam za to da se to makne, u Avianu je bar 35 bombi kilotonske snage za koje je sada 100000% sigurno da nikad neće biti upotrijebljene. Ako čitaš obrazloženje ove poruke, to je upereno i prema Iranu i Rusiji, budući da je Iran ovo polukršenje NPT-a smatrao jednim od obrazloženja ''a zašto ne mi', a Ruje ''a zašto im ne bi''. O povlačenju ovih bombi govorilo se još 1999., ali su tada europske zemlje bile za to da se tzv. nuklearna NATO solidarnost još malo nastavi. Bilo je drugo vrijeme.
Sad se radi novi koncept, i pravo je vrijeme da se i ovime pokaže Rujama i Irancima da će imati 1 razlog manje za srat. Čak mislim da je ovo i u dogovoru sa Pentagonom i Bijelom Kućom.
u dogovoru? heh,...mene su prevarili. no kad već pominješ novi koncept, bilo bi lepo da pojasniš kakav je to novi koncept koji podržava USA a koji im ne dozvoljava držanje nuklearnih bojevih glava u evropi niti uvid u evropske tokove novca?
Što se tiče Kosova, koje tebe vjerojatno žulja puno više od Iraka i Afganistana koji su ovak tu više principijelno, Kosovo je neuralgična točka u kojoj postoji suglasnost i SAD i UK, ali i Francuske i Njemačke, znaš, ne bute sam tak s Rujama iza leđa ostali lice u lice sa samim i usamljenim Albancima da im se naj... majke čiiim kad padne jenkijevska gospoština. Žalim slučaj.
kosovo me žulja samo u svezi sa prvim pasusom mog odgovora. inače, daleko mu lepa kuća. ionako ne verujem da bi srbija ( a ni ma koja druga zemlja ) imala toliki demokratski kapacitet da absorbuje 1,5 miliona k.albanaca..............mo pošto vidim da imaš poseban soft spot za kosovski ciklus, biće mi više nego drago da o tome razmenimo mišlljenja na kosovskom pdfu,...kad već postoji......
Link to comment
pitanje kosova koje je ustvari samo prolog za mnogo opasnije i krupnije albansko pitanje, je tek otvoreno. ostaće da se vidi šta će biti do kraja. ja sam recimo siguran da će na balkanu doći do makar još jednog sukoba u narednih 5 godina u koji će biti umešani albanci. da li će u njemu učestvovati makedonija, srbija, crna gora ili naposle grčka ne znam (al ako tipujem, tipujem baš na ovaj redosled).da mi veruješ da moje vlastite želje ne uključuju niti jednog jedinog rusa.a oko pravde i krivde mojih premisa,...pa dobro, naposletku mišljenje je kao guzica, svako ga ima.
Svako ga ima, ali nečija su mišljenja pogotovo stražnjična jer opisuju budućnost širokim i lepršavim potezima a na temelju polushvaćene vijesti o čijem pravom značenju nemaju pojma.
poenta cele priče je da su nuklearke u evropi, da ih kontroliše amerika, i da po svemu sudeći neće više biti tu. i ne bi trebalo da su tu. u dogovoru? heh,...mene su prevarili. no kad već pominješ novi koncept, bilo bi lepo da pojasniš kakav je to novi koncept koji podržava USA a koji im ne dozvoljava držanje nuklearnih bojevih glava u evropi niti uvid u evropske tokove novca?
Amerikancima ni ne trebaju nuklearne glave na bombama koje isporučuju lovci drugih zrakolovstava, sjećaš se da postoji nešto što se zove strateška podmornica s balističkim projektilima? Osim toga, za njihove vlastite bombardere ostaje im RAF Lakenheath, tamo problemi sa NPT ne postoje.Glavni potencijalni sigurnosni problem Europe je trenutačno iranski nuklearni program i što poduzeti oko njega, i svi ovi potezi su sračunati kao argumenti, mrkva i batina, za to da se Rusi privole da bez zajebavanja i fige u džepu stisnu Irance jer su u tome Europi zaista potrebni. Dakle, evo miču se taktičarke, be cool, OK? Ako ih pustite da seru, Ruje dragi, evo onda proturaketna obrana..Tokovi novca i WTO sukobi su normalni patkometrijski igrokazi EU i Jamerike, nismo 50+27 a svih 77 braća, oni su tamo 50, ovdje će nas biti 29 (valjda..)O povijesti ovih nuklearnih oružja, vidim da ti fali edukacija pa dopusti, da ti mišljenje ne bude tako jako stražnjično:
NATO's 1999 Strategic Concept asserts that nuclear weapons provide the "supreme guarantee" of Alliance security. Three NATO members - the United States, Britain and France - possess over 10,000 nuclear weapons between them. Five NATO members that are formally non-nuclear weapon states parties to the NPT - Belgium, Germany, Italy, The Netherlands and Turkey - maintain "nuclear sharing" arrangements under which they could be given wartime use of some of the 200 American-owned and controlled nuclear free-fall bombs believed to be still stored in Europe.... NATO nuclear sharing in the cold war was credited with persuading countries like Germany and Italy to give up their national nuclear weapons programmes and join the NPT. But it now stands in the way of more effective nonproliferation approaches and progress towards building a world free of nuclear weapons.
kosovo me žulja samo u svezi sa prvim pasusom mog odgovora. inače, daleko mu lepa kuća. ionako ne verujem da bi srbija ( a ni ma koja druga zemlja ) imala toliki demokratski kapacitet da absorbuje 1,5 miliona k.albanaca..............mo pošto vidim da imaš poseban soft spot za kosovski ciklus, biće mi više nego drago da o tome razmenimo mišlljenja na kosovskom pdfu,...kad već postoji......
Nemam nikakav soft spot, samo kad vidim nekoga tko bez nekog razumnog motiva koji se da prepoznati oko njega i koji utječe na njegov okoliš konkretno, sanja propast Jamerike i uspon Rusije, a iz Srbije kliče, mislim da u pravilu dobro detektiram koliko je sati. Nego, kako ti proričeš epilog hipotetičkog sukoba iz svog prvog širokopppoteznog pasusa? Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Svako ga ima, ali nečija su mišljenja pogotovo stražnjična jer opisuju budućnost širokim i lepršavim potezima a na temelju polushvaćene vijesti o čijem pravom značenju nemaju pojma.
ok neka bude i tako, ali onda bi od tebe bilo lepo da meni (a i ostalima koji su polushvatili vesti) pojasnis malo. posto cenim da znas pravo znacenje.
Amerikancima ni ne trebaju nuklearne glave na bombama koje isporučuju lovci drugih zrakolovstava, sjećaš se da postoji nešto što se zove strateška podmornica s balističkim projektilima? Osim toga, za njihove vlastite bombardere ostaje im RAF Lakenheath, tamo problemi sa NPT ne postoje.
hmm...da, u pravu si,...submarine division je bila glavni nosilac dejstava u poslednja 3 sukoba koja su poduzele USA.
Glavni potencijalni sigurnosni problem Europe je trenutačno iranski nuklearni program i što poduzeti oko njega, i svi ovi potezi su sračunati kao argumenti, mrkva i batina, za to da se Rusi privole da bez zajebavanja i fige u džepu stisnu Irance jer su u tome Europi zaista potrebni. Dakle, evo miču se taktičarke, be cool, OK? Ako ih pustite da seru, Ruje dragi, evo onda proturaketna obrana..
dakle ako sam ja shvatio ovaj prepredeni plan, njegovom uspesnom izvedbom (pomeranjem americkih nuklearnih glava iz evrope), ce USA ustvari samo pojacati pritisak na rusiju.takodje po ovom planu ispada da ce i rumunija i moldavija izvisiti za antiraketni stit ako rusi pristanu da uvrcu ruku iranu. i to je ok. samo, de mi reci kakav je plan za onih 20ak milijardi dolarcica sto se stalno pominju kao zalog rumuniji i inim east nato partnerima za postavljanje stita? mislim, hoce li im se to ostaviti? iran je ustvari pretnja izraelu i USA koja u neposrednoj blizini (a samim tim i u dometu) ima gomilu US vojske. evropi je pretnja samo onoliko koliko evropa staje na stranu izrael/USA u ovom sukobu.no, opet, ako ti imas neki citat gde iran eksplicitno navodi da su recimo bugari ili finci ili cesi pretnja, onda bi bilo lepo da ga das.
Tokovi novca i WTO sukobi su normalni patkometrijski igrokazi EU i Jamerike, nismo 50+27 a svih 77 braća, oni su tamo 50, ovdje će nas biti 29 (valjda..)
pa ovakvi nisu bas,...osim ako ti pretnju vasingtona da ce obici EU u ovim dilovima ne smatras zajebancijom.
Nemam nikakav soft spot, samo kad vidim nekoga tko bez nekog razumnog motiva koji se da prepoznati oko njega i koji utječe na njegov okoliš konkretno, sanja propast Jamerike i uspon Rusije, a iz Srbije kliče, mislim da u pravilu dobro detektiram koliko je sati.
iskreno nemam nista od propasti amerike. a uspon rusije tek predstavlja rizik za srbiju. tako da, sorry drug, ovde si promasio 100%. i jedne i druge podjednako prezirem.
Nego, kako ti proričeš epilog hipotetičkog sukoba iz svog prvog širokopppoteznog pasusa?
ne znam. niti bih se usudio da ga proricem. niti jedna varijanta nije dobra.na koncu, dozvoljavam sebi da ne znam, i da nisam dobro procitao/shvatio one gore postovane vesti, pa bih te molio da i ti das komentar na njih, cisto da cujem i tvoje misljenje.......ako moze....
Link to comment
×
×
  • Create New...