Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Netacno. Predlaze se zabrana onoga sto zovu burqa. To je ono Afgani style, ni oci se ne vide. Inace, kazu da ih ima izmedju 300 i 2000 u celoj Francuskoj koje nose tako nesto.
vest rece:
Izveštaj panela koji je rezultat šestomesečne istrage, sadrži mere kojima bi žene bile odvraćene da nose feredže i hidžab (haljina koja pokriva celo telo) u Francuskoj
feredza je marama koliko se ja razumem. daj nam neki link pa da citamo a inace zabrana nosenja burke na ulici je i dalje debilna.
Link to comment
vest rece:feredza je marama koliko se ja razumem. daj nam neki link pa da citamo a inace zabrana nosenja burke na ulici je i dalje debilna.
Obrati se prevodiocu vesti. Danima slusam na TV-u pricu, i dobro znam o cemu se radi. Inace, za prvo vreme predlazu da na svim javnim mestima (drzavne ustanove), u prevozu itd. bude zabranjeno skrivanje lica. Nista vise.
Link to comment
Policijski rasizam i brutalnost. I sta onda? Zamisli, bili par sati u policijskoj stanici, neprijatno se proveli zbog price o (ipak) ukradenom biciklu. Kako se provode recimo Romi u Srbiji, kad ih uhapsi policija?
pa i sarkozi zivi u francuskoj sve ove godine i opet nista. ili mislis da treba da budes diskvalifikovan od rasprave o Srbiji zato sto si se 'odrodio'?
Ne vidim zasto si pominjao zene iz Turske.
Link to comment
zar se time nisu vec (neuspesno) bavili u alziru? cisto kao los presedan.
U Alziru su (skoro) svi muslimani. Sasvim druga prica.Da se razumemo, ne smeta meni marama kao verski simbol (smetaju mi u stvari svi verski simboli, ali o tom drugom prilikom). Mislim da ce jednom delu zenske arapske populacije pomoci zakon da se koliko toliko emancipuju. Mozda gresim.
Link to comment
Policijski rasizam i brutalnost. I sta onda? Zamisli, bili par sati u policijskoj stanici, neprijatno se proveli zbog price o (ipak) ukradenom biciklu. Kako se provode recimo Romi u Srbiji, kad ih uhapsi policija?
kaman, citaj bolje. posaljem ti tekst najuglednijeg francuskog filozofa danas o tome kako je policija maltretirala njegovog posinka samo zato sto je 'preplanuo' i ti mi vracas s romima. niti sam zastupnik srpske policije niti zelim to da budem. ti nemoj da branis francuske zandarme koji su ubijali arape i bacali tela u senu i svi smo kvit. jedan korak ka tome da svet bude bolje mesto za zivot.
Ne vidim zasto si pominjao zene iz Turske.
pa kad si ti vec pomenuo neke zene sto ja da ispadnem manje musko :D Edited by kim_philby
Link to comment

Cek, ako je ocuh najugledniji filozof, onda smes da krades bicikle? Ne branim francuske zandare, daleko od toga. Jesu rasisti, tj pomalo :) Na primer, ima jedna kasarna blizu mene, dobar deo zandara je ozenjen arapkinjama ili nekim drugim tamnoputim zenama.Salu na stranu, zamrseno pitanje. Ima rasizma sa obe strane, nepoverenje, istorija... Jos da smo izabrali nekog pametnijeg da to resava, umesto ovog hiperaktivnog frustriranog kepeca...

Link to comment
Cek, ako je ocuh najugledniji filozof, onda smes da krades bicikle? Ne branim francuske zandare, daleko od toga. Jesu rasisti, tj pomalo :) Na primer, ima jedna kasarna blizu mene, dobar deo zandara je ozenjen arapkinjama ili nekim drugim tamnoputim zenama.Salu na stranu, zamrseno pitanje. Ima rasizma sa obe strane, nepoverenje, istorija... Jos da smo izabrali nekog pametnijeg da to resava, umesto ovog hiperaktivnog frustriranog kepeca...
nije ukrao bickl nego je koliko sam ja shvatio na delu bio suptilni profajling: crnac krade.to sto su zandarmi pozenjeni tamnoputim zenama opet nije bas neka garancija odsustva rasizma.za sarkozija potpis.
Link to comment

Moguce je da nasi prevodioci u agencijama nisu ukacili razliku izmedju feredze i burke, ali pobogu, i dalje ostaje na stolu cinjenica da se drzava ovim potezom u jednakoj meri mesa u privatni izbor zene kao i njen, kao sto Braca postulira, frustrirani otac/muz, zato sto pretpostavlja stvari koje drzava ne bi smela da pretpostavlja, i pri tome ne radi nista da to stanje (onako kako to drzava vidi) popravi, nego kaze "mrs u kucu da te ne gledam, narusavas moj identitet".I dotaci cu se na trenutak te ideje o frustriranom ocu i muzu. Meni ne smeta golotinja u bilo kom vidu i obliku, i operisan sam od inhibicija po tom pitanju.Medjutim nemam problema da prihvatim mogucnost da neke zene dozivljavaju hidzab, pa i burku, kao sredstvo koje skrece paznju sa seksualnog u njihovoj pojavi, i omogucavaju sagovorniku da se fokusira na manje karnalna pitanja. Pazi ako drzava kaze "sve su one jadne i bijedne" onda nema price vise oko toga - zenski ugao se negira u najlepsoj devetnaestovekovnoj tradiciji. Kada odstranimo i ovaj ugao gledanja kao nebitan, ostaje samo pitanje nesretnog nacionalnog identiteta koji se brani nasilnim sredstvima: a uz duzno postovanje, za francuski i bilo ciji nacionalni identitet mogu reci jedino - je m'en fous.

Link to comment

pa meni je taj momenat roditeljske prisele od koje se te devojcice spasavaju dosta problematican. kao da sva deca na svetu ne trpe roditeljski pritisak i sada samo te devojcice treba spasavati kroz zakonsku regulativu.njima je najveci spas bas to sto idu u skolu.

Link to comment
nije ukrao bickl nego je koliko sam ja shvatio na delu bio suptilni profajling: crnac krade.
Ako cemo bas da teramo mak na konac, posinak i drug mu (turskog porekla) su stajali ispred skole, neki klinac im ponudio bajs za 20€ (ne znaju da im miralem ubija cenu sa 10€). Bilo im sumnjivo, naravno, ali su ga ipak kupili. Posle dolaze 3 klinca, kazu da im je onaj sto je prodao u stvari uzeo bajs da provoza i nije vratio. Posinak i drugar vratili bajs, ali u tom trenutku ulece policija, pokupi ih sve zajedno sa biciklom i u stanicu. Big deal.
to sto su zandarmi pozenjeni tamnoputim zenama opet nije bas neka garancija odsustva rasizma.
Si siguran? Mislis da ce neki zandar maltretirati tamnoputog klinca zbog boje koze, ako ima istog takvog kuci?
Link to comment
Ako cemo bas da teramo mak na konac, posinak i drug mu (turskog porekla) su stajali ispred skole, neki klinac im ponudio bajs za 20€ (ne znaju da im miralem ubija cenu sa 10€). Bilo im sumnjivo, naravno, ali su ga ipak kupili. Posle dolaze 3 klinca, kazu da im je onaj sto je prodao u stvari uzeo bajs da provoza i nije vratio. Posinak i drugar vratili bajs, ali u tom trenutku ulece policija, pokupi ih sve zajedno sa biciklom i u stanicu. Big deal.
i nakon visecasovnog maltretmana nisu dobili ni izvini ili nesto slicno. nesto takvo oko 1 bicikla i 20 franaka se verovatno ne bi desilo nekome ko je malo bledji.
Si siguran? Mislis da ce neki zandar maltretirati tamnoputog klinca zbog boje koze, ako ima istog takvog kuci?
ne smem ni da mislim sta francuski zandar misli. meni je sve to i onako klasno a ne pitanje rase ili vere. sto bi rekao pazolini i ti policajci su radnici.
Link to comment
A series of speeches by teeny fascist dictator Benito Mussolini has become the second-most popular iPhone app in Italy.The app is available in Apple's online store for a bargain-basement 79 cents, and is second only to a wallpaper application. It's even outselling a game based on Avatar.The app includes 100 of Mussolini's speeches, and is getting around 1,000 downloads a day. Unsurprisingly, Apple has distanced itself from the kerfuffle. "After the uproar unleashed by the first article that we have dedicated to this application, we decided to close the comments," says iPhoneItalia's Nicholas Canal. "We would like to point out that the phrases quoted are the comments of individual users and do not in any way express the thoughts of iPhoneItalia, neither of the authors and collaborators."25-year-old Marino's other achievements include PicetteNapoli, an app that lists over 70 traditional Neapolitan dishes and a guide to different audio systems.Praising Fascism is illegal in Italy.
Link to comment

Zgodno je kako Kinezi u svom pravedničkom gnjevu zbog prodaje oružja Taiwanu ne povezuju to sa svojim ortaklukom s Iranom i Sjevernom Korejom (dobro, bar za javnost, oni koji su in the loop znaju bolje). Quid pro quo, dečki, quid pro quo. biggrin.gif

Link to comment
×
×
  • Create New...