Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ma pusti to ko je u pravu, nego daj mi reci svoje misljenje o onim vestima....ako moze....
Kojim vijestima? Svoje mišljenje o ovim mjestima sam ispisao, nemam neku veliku viziju o divnim budućim pertumbacijama u svijetu za koju bi ih probao iskoristiti.Probaj shvatiti, evo optimist sam da možeš, da su Njemačka, Francuska, Italija, da ne kažem UK, iskreno zainteresirane za to da se pitanje nuklearnog Irana riješi povoljno, s velikom preferencijom na miran način. Za to su spremne dosta žrtvovati. Probaj shvatiti da je nuklearni Iran, te mogućnost nuklearne razmjene udaraca na bliskom Istoku opasnost u prvom redu za Europu. SAD su daleko, i za iranske rakete, i za fallout.Kratkoročno, tvoja vizija velikog albanskog balkanskog rata je budalaština. Dugoročno ne znam, mogli bi i mali zeleni doći konačno i okupirati nas, sve je moguće.Što se tiče milijardi dolarčića, ne bih rekao da se to baš dijeli kao jagode, to si vjerojatno pročitao kod nekog Lazanskog.I na kraju, ono što znam je da postoji NATO, kolektivna obrana Sjeverne Amerike i Europe,da traje već 60 godina i da će trajati i dalje, i da je Hrvatska dio njega. Za ruske komplekse oko njihovih izgubljenih sfera utjecaja me boli neka stvar, otprilike koliko i za komplekse Srbije oko liderstva na Balkanu.Afganistan? Mislim da se Amerika zaista nepotrebno zakopala tamo, i ako vajni europski saveznici budu odlučni u svom zamoru od nepotrebnog dugog rata i namjeri da ostave Amerikance da se sami bakću s tim, nijedan rok za brzo povlačenje nije dovoljno blizu. Treba pustiti tu bombu da mirno eksplodira onima kojima je blizu, Srednjoj Aziji, Kini, Indiji i Iranu. Mislim da sad Ameri žale što nisu pustili Irance da se uvale u Afganistan poslije krize oko Mazar-i-Sharifa, gadni su ti kompleksi oko sfera utjecaja i containmenta. laugh.gif@hazardriječ je o prirodnom plinu (LNG) Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Сви знамо да је руска војска зло, малтретирају, понижавају током обуке.Пак имамо и супротне примере,

Vojnici silovali koleginiceTrećina žena u američkoj vojsci pživela je seksualna zlostavljanja muških kolega. U svojim ispovestima kažu da su se više plašile njih nego talibana ...
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/102004/Vojnici+silovali+koleginice.html
Link to comment

Иначе видим нико није приметио једну изузетно важну вест.

MMF odustaje od koncepcije nesmetanog protoka kapitala Međunarodni monetarni fond je, u novim preporukama, odustao od koncepcije nesmetanog protoka kapitala, preneli su danas svetski mediji.Ekonomisti MMF-a predlažu zemljama s privredama u usponu da razmotre mogućnost korišćenja poreza i drugih instrumenata regulisanja finansijskog tržišta, kako bi ograničile priliv stranog kapitala i izbegle rizik stvaranja špekulativnih "mehura" u svojim konomijama, pre svega na tržištima akcija i u sektorima nekretnina, kao i drugih finansijskih neprijatnosti, objvio je "Volstrit žurnal Evropa", koji izlazi u Londonu.Iako privatne investicije obično doprinose ekonomskom rastu, oni upozoravaju da njihovo prebrzo uvećanje može da izazove ekonomski bum koji se neizbežno završava krahom. Ističući da MMF sada odustaje od ranijeg protivljenja ograničenju slobodnog protoka kapitala, ruska agencija Prajm-Tas podseća da je uklanjanje svih prepreka za slobodno kretanje finansijskog kapitala bila jedna od najvažnijih i principijelnih postavki Fonda u njegovim stabilizacionim programima koje su vlade različitih zemalja sveta morale da prihvate u zamenu za dobijanje velikih kredita od te institucije.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/177497/MMF-odustaje-od-koncepcije-nesmetanog-protoka-kapitala :lol: До јуче су САД, овај мислим ММФ, говорили све супротно. Међутим пошто су схватили да им производња одлази из САД сада ће уцењивати бедне земље својим "добротворним прилозима" како би се смањила могућност да се нека производња пресели са Запада у мање развијене земље.Како то назвати? Edited by No7
Link to comment
Kojim vijestima? Svoje mišljenje o ovim mjestima sam ispisao, nemam neku veliku viziju o divnim budućim pertumbacijama u svijetu za koju bi ih probao iskoristiti.Probaj shvatiti, evo optimist sam da možeš, da su Njemačka, Francuska, Italija, da ne kažem UK, iskreno zainteresirane za to da se pitanje nuklearnog Irana riješi povoljno, s velikom preferencijom na miran način. Za to su spremne dosta žrtvovati. Probaj shvatiti da je nuklearni Iran, te mogućnost nuklearne razmjene udaraca na bliskom Istoku opasnost u prvom redu za Europu. SAD su daleko, i za iranske rakete, i za fallout.
ma sve 5. samo što ja i dalje ne verujem da su iranu na meti evropljani. izuzev ako ne govorimo o američkim snagama u evropi.
Kratkoročno, tvoja vizija velikog albanskog balkanskog rata je budalaština. Dugoročno ne znam, mogli bi i mali zeleni doći konačno i okupirati nas, sve je moguće.
Zašto? Hoćeš eći da albanci ne proživljavaju danas onakav anlet nacionalističkog kicka kakav su ostali ex yu narodi proživljavali početkom 90tih? Svako malo imaš zvanične i poluzvanične izjave o potrebi ujedinjenja svih albanaca. imaš onu anketu (postavljenu svojevremeno na Fb92), galupovu mislim, o tome da je 75% albanaca za ujedinjenje. imaš i ekonomsku krizu. svi elementi su tu.
Što se tiče milijardi dolarčića, ne bih rekao da se to baš dijeli kao jagode, to si vjerojatno pročitao kod nekog Lazanskog.
ustvari, ako se dobro sećam bilo je na B92, ekonomiji.
I na kraju, ono što znam je da postoji NATO, kolektivna obrana Sjeverne Amerike i Europe,da traje već 60 godina i da će trajati i dalje, i da je Hrvatska dio njega. Za ruske komplekse oko njihovih izgubljenih sfera utjecaja me boli neka stvar, otprilike koliko i za komplekse Srbije oko liderstva na Balkanu.
eh, pa nije Beograd za vreme SFRJ bio centar KGBa, nego Zagreb. A glede liderstva samo mogu reći - Srbi će celog veka žaliti što nisu Evropljani, a Hrvati što nisu Srbi. :Da NATO ne bi postojao da nije promenio svoju politiku odbrane u politiku intervencionizma. NATO se od polovine 90tih održava isključivo stvaranjem kriza, i rešavanjem istih.
Afganistan? Mislim da se Amerika zaista nepotrebno zakopala tamo, i ako vajni europski saveznici budu odlučni u svom zamoru od nepotrebnog dugog rata i namjeri da ostave Amerikance da se sami bakću s tim, nijedan rok za brzo povlačenje nije dovoljno blizu. Treba pustiti tu bombu da mirno eksplodira onima kojima je blizu, Srednjoj Aziji, Kini, Indiji i Iranu. Mislim da sad Ameri žale što nisu pustili Irance da se uvale u Afganistan poslije krize oko Mazar-i-Sharifa, gadni su ti kompleksi oko sfera utjecaja i containmenta.
ovde se slažem. nažalost, americi je posle 9/11 bilo potrebno da brzo sa nekim zarate ne bi li kanalisali bes javnog mnjenja zbog terorističkih napada. kocka je pala na avganistan.
Link to comment

Војни удар у Нигеру су вероватно организовали Амери. Траје изузетно јак напад Амера на кинеске интересе.Иначе Талибани су саопштили да су САД покренуле офанзиву у Авганистану како би се што више приближили Ирану. Ово је вероватно талибанска пропаганда али кажу да су НАТО авиони бацали летке о офанзиви пар дана раније и да се гомила талибана што повукла што преобукла пре саме офанзиве.

Edited by No7
Link to comment
Kolateralna šteta.Kao prilog raspravi o genocidu, još jedan američki uradak. Hajmo se frljati brojkama, kao i obično. Da li je stotinjak hiljada izginulih civila u Iraku i Avganistanu, kao posledica Američke intervencije genocid? Koliko ljudi treba pobiti da bi se stiglo do te kvalifikacije? Nije da se svojski ne trude, a niko da ih nagradi za pregalaštvo. Zaista tužno :(
Link to comment

Da se radi samo i ispravljanju krivde odavno bi se odustalo. Uostalom videli smo kako je prosla americka intervencija u Somaliji, a.k.a. "Black hawk down".Problem je sto tu ima nekih drugih, vaznijih interesa, koji veze nemaju sa ispravljanjem krivde.

Link to comment

Да ли је могуће да су стотине хиљада убијених цивила уместо најгнуснијег зликоваштва нешто за шта се само каже: "то је немогуће избећи" и онда слегне раменима???"Зарађују људи паре на тржишту" (из пера истог аутора на другу тему где би најмање смело да се ради о зарађивању, парама и тржишту).

Link to comment

laki, kompa, nije da ne cijenim i poštujem tvoje relativizatorske napore, ali bih ti rekao, sastavi tužbu protiv krvoločnih towelhead-hating jenkija by the book i po elementima pa da je pogledamo i usporedimo sa Srebrenicom, po namjerama i postignućima.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Читао сам много пута пре него што сам било шта написао и нисам успео да нађем ништа осим очигледног.

Link to comment
laki, kompa, nije da ne cijenim i poštujem tvoje relativizatorske napore, ali bih ti rekao, sastavi tužbu protiv krvoločnih towelhead-hating jenkija by the book i po elementima pa da je pogledamo i usporedimo sa Srebrenicom, po namjerama i postignućima.
Stotinjak tisuća nije dovoljno?
Link to comment
×
×
  • Create New...