Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Sam Harris pulled off a Hella/Hitch on unsuspecting fellow-liberals. Lots of confusion afoot.16593.jpgSam je na svom blogu napisao da muslimane i one koji tako izgledaju (ukljucio je tu i samog sebe, a to znaci i nicim izazvanog Ben Stillera) ima smisla prioritetno profilirati.Nacrtao je na sebi metu, kao svojevremeno Hitch podrskom irackom ratu.Ovo je jedan od onih duela u kojem mislim da razumem obe strane... i boli me taj rascep u (zmijskom) telu fellow-liberala.I nalazim paralele sa forumskom situacijom u kome se drug kim (popularizator, primetite, 1 diktature proletarijata) podsmeva Helli za alleged muslim-bashing.
Charges of “Islamophobia” in this context are nothing more than liberal masochism and denial.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sam Harris pulled off a Hella/Hitch on unsuspecting fellow-liberals. Lots of confusion afoot.16593.jpgSam je na svom blogu napisao da muslimane i one koji tako izgledaju (ukljucio je tu i samog sebe, a to znaci i nicim izazvanog Ben Stillera) ima smisla prioritetno profilirati.Nacrtao je na sebi metu, kao svojevremeno Hitch podrskom irackom ratu.Ovo je jedan od onih duela u kojem mislim da razumem obe strane... i boli me taj rascep u (zmijskom) telu fellow-liberala.I nalazim paralele sa forumskom situacijom u kome se drug kim (popularizator, primetite, 1 diktature proletarijata) podsmeva Helli za alleged muslim-bashing.
Da, jednom pravom liberalu je vazda bilo tako teško da se odluči za ili protiv racial profiling-a, budući da je to jedna tak' liberalna mera. Bljuv. Nikakvog rascepa među liberalima nema, a Harris i pokojni Hitch se već odavno nalaze na drugoj strani - sa bezbednjacima, gvantanamovcima, "you can't handle the truth!" tipovima, i ostalimo slatkom neo-con menažerijom.Sperou objasnio.
Link to comment
Da, jednom pravom liberalu je vazda bilo tako teško da se odluči za ili protiv racial profiling-a, budući da je to jedna tak' liberalna mera. Bljuv.
Pa, nikako se ne bih mogao sloziti. Svakako da imas pravo da bljujes sta zelis, ali i Hitch i Harris su mnogo puta imali prilike da pokazu svoj liberalizam u praksi (pretpostavljam mozda vise od tebe.A i Hella, za koga ste sa kimom i onim mutraljezom jos mala deca, barem sto se tice forumskog dokazivanja liberalizma.Ne, postoji rascep, a damanje bljujete i zgrazate se (pozdravio vas Pescanik, ta avangarda srbijanske zgrazateljske klase), a malo vise ukljucujete mozak, videli biste i u cemu se on sastoji.Sent from my iPhone using Tapatalk Edited by Idioteque
Link to comment

jos bi bilo kul da je Syme nazvao Hitcha neoconom, no dobro, da se ne zadrzavamo na sitnicamai uostalom, cemu ovakve grubosti i etiketiranja?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Pa, nikako se ne bih mogao sloziti. Svakako da imas pravo da bljujes sta zelis, ali i Hitch i Harris su mnogo puta imali prilike da pokazu svoj liberalizam u praksi (pretpostavljam mozda vise od tebe.
Kad smo bili klinci, govorili smo "stoput više od tebe!"Hičensov liberalizam "u praksi":
[On the use of cluster bombs by the US in Afghanistan] If you’re actually certain that you’re hitting only a concentration of enemy troops…then it’s pretty good because those steel pellets will go straight through somebody and out the other side and through somebody else. And if they’re bearing a Koran over their heart, it’ll go straight through that, too. So they won’t be able to say, “Ah, I was bearing a Koran over my heart and guess what, the missile stopped halfway through.” No way, ’cause it’ll go straight through that as well. They’ll be dead, in other words.
The problem isn’t just that Hitchens was wrong on Iraq and the war on terror; it’s how he was wrong. As I showed in my previous post, Hitchens’s words betrayed—actually, since he made no secret of it, displayed seems the more appropriate word—a cruelty and bloodlust, a thrill for violence and apocalyptic confrontation, an almost sociopathic indifference to the victims of that violence and confrontation, that are disturbing and frightening. What’s more, he included these feelings among his reasons for wanting to fight the war on terror.
Link to comment

Mnogo je smesno kad likovi koji, kao perjanici liberala, vide fasizam svuda i na svakom koraku smatraju da je uocavanje moguceg islamofasizma "neokonstvo". Likovi kojima su ne samo Dveri, vec i svi cetnici i cetnikoidi, ako ne i sam Bora Pekic fasisti, popane ih bela pena ako bi neko samo pomislio da tako okarakterise npr. Muslimansku Bracu (koji su bas onako 1 pandan Dverima, s tim da su Dverjani ipak verovatno za nijansu civilizovaniji prema zenama).(Nema potrebe meni da citiras Hitcha, inace, neces mi nista novo demonstrirati.)Sve to dolazi od neke panike da se ne bude proglasen valjda "rasistom" (kao da smo ustanovili da su muslimani "rasa"), sto je white man's burden, pri cemu Syme/kyme i slicni zaboravljaju da mi u stvari nismo istinski beli ljudi. :P To nije nase, to su ti vasi francuski ucitelji utripovali svoju sopstvenu krivicu, nema to veze sa nama turcima.

Link to comment
Mnogo je smesno kad likovi koji, kao perjanici liberala, vide fasizam svuda i na svakom koraku smatraju da je uocavanje moguceg islamofasizma "neokonstvo". Likovi kojima su ne samo Dveri, vec i svi cetnici i cetnikoidi, ako ne i sam Bora Pekic fasisti, popane ih bela pena ako bi neko samo pomislio da tako okarakterise npr. Muslimansku Bracu (koji su bas onako 1 pandan Dverima, s tim da su Dverjani ipak verovatno za nijansu civilizovaniji prema zenama).(Nema potrebe meni da citiras Hitcha, inace, neces mi nista novo demonstrirati.)Sve to dolazi od neke panike da se ne bude proglasen valjda "rasistom" (kao da smo ustanovili da su muslimani "rasa"), sto je white man's burden, pri cemu Syme/kyme i slicni zaboravljaju da mi u stvari nismo istinski beli ljudi. :P To nije nase, to su ti vasi francuski ucitelji utripovali svoju sopstvenu krivicu, nema to veze sa nama turcima.
a ti govoris za japanski fasizam u WWII zen-fasizam? ili za grcki fasizam pravoslavni fasizam. islamofasizam kao neologizam treba da znaci da je islam sam fasizam. Edited by kim_philby
Link to comment
Mnogo je smesno kad likovi koji, kao perjanici liberala, vide fasizam svuda i na svakom koraku smatraju da je uocavanje moguceg islamofasizma "neokonstvo". Likovi kojima su ne samo Dveri, vec i svi cetnici i cetnikoidi, ako ne i sam Bora Pekic fasisti, popane ih bela pena ako bi neko samo pomislio da tako okarakterise npr. Muslimansku Bracu (koji su bas onako 1 pandan Dverima, s tim da su Dverjani ipak verovatno za nijansu civilizovaniji prema zenama).(Nema potrebe meni da citiras Hitcha, inace, neces mi nista novo demonstrirati.)Sve to dolazi od neke panike da se ne bude proglasen valjda "rasistom" (kao da smo ustanovili da su muslimani "rasa"), sto je white man's burden, pri cemu Syme/kyme i slicni zaboravljaju da mi u stvari nismo istinski beli ljudi. :P To nije nase, to su ti vasi francuski ucitelji utripovali svoju sopstvenu krivicu, nema to veze sa nama turcima.
Ne znam s kim se ti grudvaš, ali sa mnom svakako ne. Edited by Syme
Link to comment

Cesto se istice netolerancija muslimana prema homoseksualcima. Jutros je u mom gradu sahranjen mladic koji je pretucen na smrt zato sto je gej. To je inace prvo homofobijom motivisano ubistvo u Belgiji.

funeral%2Bde%2BIhsane%2BJarfi.jpg41930_DSC_2582_0M3IA08E.JPG1041928_DSC_2736_0M3IA8RE.JPGOn se zvao Ihsane Jarfi, a njegove ubice Eric, Jérémy, Jonathan i Mutlu.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Moš' misliti, ipak se
...
Neces se udaviti ako dovoljno rano umres. Nek ovaj beli fasista objasni saudiju i izrael. Jedno je napraviti jedan zgodan sistem za prikazivanje podataka drugo je tumaciti svaku pojavu na isti nacin pre svega dosadan nacin.
Link to comment
Neces se udaviti ako dovoljno rano umres. Nek ovaj beli fasista objasni saudiju i izrael. Jedno je napraviti jedan zgodan sistem za prikazivanje podataka drugo je tumaciti svaku pojavu na isti nacin pre svega dosadan nacin.
Mislim da nema razlog za uzbuđivanje, nema šanse da jevrejska svetska vlada dozvoli muslimanima da se namnože.jet_fuel.png
Link to comment
  • 3 weeks later...
We have seen how this strongly motivated move to fetishize our historical arrangements can prevent us from seeing our secular regime in a more fruitful light, which foregrounds the basic goals we are seeking, and which allows us to recognize and reason about the dilemmas which we face. But this connects to the other main cause of confusion I cited above, our fixation on religion as the problem. In fact, we have moved in many Western countries from an original phase in which secularism was a hard-won achievement warding off some form of religious domination, to a phase of such widespread diversity of basic beliefs, religious and areligious, that only clear focus on the need to balance freedom of conscience and equality of respect can allow us to take the measure of the situation. Otherwise we risk needlessly limiting the religious freedom of immigrant minorities, on the strength of our historic institutional arrangements, while sending a message to these same minorities that they by no means enjoy equal status with the long-established mainstream.This whole matter deserves much further consideration, more than I can give it here, but I am convinced that this further examination would lend even more credibility to the revisionary ideal I am proposing here, which amounts to this: what deserve to be called “secularist” regimes in contemporary democracy have to be conceived not primarily as bulwarks against religion but as good faith attempts to secure the three (or four) basic goals I outlined above. And this means that they attempt to shape their institutional arrangements, not to remain true to hallowed tradition, but to maximize the basic goals of liberty and equality between basic beliefs.
Ne tako nov, ali jako dobar Tejlorov tekst o sekularizmu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...