Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Borrise, koji su kod nas najopasniji nejbrhudi? Znam da je u uzoj zoni zajebano tamo gore oko Chateau Rouge, Stalingrad,...ali to realno nije nesto mnogo strasno jer ja se ne bih mnogo plasila da sama setam uvece.Ali recimo kad se prodje peripherique, gde su najopasnije tacke? Saint Denis? Kad se ide dole ka jugu nema da se plasis, jer dole zive bogatasi. Ka zapadu takodje..Ali zato sever i istok ubijaju.
Sevran. Tamo ni ja ne idem ako baš ne moram. Klinci se rokaju kalashima (često višak s "našeg" ratišta) za malo shita.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sevran. Tamo ni ja ne idem ako baš ne moram. Klinci se rokaju kalashima (često višak s "našeg" ratišta) za malo shita.
Ahaam. Pa je l i u Villepinte isto tako? To je odmah iznad.Juce Sarkozi srao tamo, videla sam na vestima.
Link to comment
Ahaam. Pa je l i u Villepinte isto tako? To je odmah iznad.Juce Sarkozi srao tamo, videla sam na vestima.
Da, to je tu, Villepinte, Aulnay sous Bois... Sarközy tu dodje sa kolonom žandarmerije u zakupljeni hangar u industrijskoj zoni. Kvartovi se zaobilaze.
Link to comment

U samom Parizu, rekao bih neki kvartovi u 19-om arodinsmanu. Chateau rouge mi je ostao u llijepom sjecanju. Izvan periferika, rekao bih da je sjever "najopasniji" (i to po kvartovima, ne citav grad naravno) a ima i na jugu kvartova koji nisu preporcljivi. Sjecam se kada smo radili na instalacijama GSM antena, i kada bi trebali ici u te kvartove, ostavljali smo kola daleko i obicno se skupljali u jedna kola. Uvjek su nam djecurlija/momci prilazili agresivno misleci da smo policija (uglavnom smo nosili GPS aparate, busole, sveske foto aparate) ali poslije male rasprave su se stvari obicno smiravale. Nikada nisam imao problema.Uglavnom su ti kvartovi socijalni stanovi koji su pravljeni 60-tih godina i pravili su ih kao da ce zecevi da stanuju unutra (ne opravdavam nikoga).Ono sto je dig napisao sta mu se desilo u belgiji me uopste ne iznenadjuje. U francuskoj je taj pritisak ogroman na muslimane koji se drznu da ne poste za vrijeme ramzana.

Link to comment
Sevran. Tamo ni ja ne idem ako baš ne moram. Klinci se rokaju kalashima (često višak s "našeg" ratišta) za malo shita.
Je li u Sevranu, predsjednik opstine trazio da mu posalju plave kacige?Inace u Marseju se rokaju evo vec godinu dana.
Link to comment
Ne verujem da će iz ovoga da se izrodi nekakva kavga između sunita i šiita ovde, jer je šiita jednostavno premalo za tako nešto (uglavnom su u pitanju izbeglice iz Iraka i Avganistana i politički azilanti iz Irana), a sunite realno bole tuki. Međutim, vehabija ima sve više, ima par džamija koje se drže salafijskog učenja i koje su vrlo, vrlo bogate te samim tim lako privlače klince iz prilično siromašnih delova grada.
Cudni putevi saudijskog kapitala. Ili egipatskog?Lukrativna i geopoliticka petljanja tzv. Zapada po Bliskom istoku lagano se vracaju u vidu ovih malih bumeranga.
Link to comment
Je li u Sevranu, predsjednik opstine trazio da mu posalju plave kacige?
Ne verujem, poznat je po tome što se zalaže za legalizaciju.P.S. Ipak jeste taj Edited by braca
Link to comment
Cudni putevi saudijskog kapitala. Ili egipatskog?Lukrativna i geopoliticka petljanja tzv. Zapada po Bliskom istoku lagano se vracaju u vidu ovih malih bumeranga.
Upravo tako. Epicentar salafizma u Belgiji je "Islamski kulturni centar Belgije" (koji je istovremeno dzamija, verska skola, skola arapskog i nervni centar ostalih salafistickih asocijacija). To je u stvari lokalno sediste saudijske Islamske lige: Predsednik "borda direktora" centra je amabasador Saudijske Arabije, potpredsednici su ambasadori Senegala i Turske, gensek je ambasador Maroka, blagajnik je ambasador Pakistana, a glavni imam je i zvanicno predstavnik Islamske Lige. To cudo, koje sa takvim ovlascenjima i uticajem ne postoji nigde drugde u Evropi, je osnovano 1969. godine uz aktivnu pomoc belgijskih vlasti, uprkos tome sto domaci muslimani to uopste nisu trazili, i to mimo svih legalnih procedura (time se nije bavilo ministararstvo unutrasnjih poslova, nego ministarstvo inostranih poslova). I jos im je vlada iznajmila na 99 godina zgradu u drzavnom vlasnistvu. Razlozi su naravno bili ekonomske prirode, valjda ulazak na saudijsko trziste. Posle 40 godina neometanog misionarenja nije cudno sto su se u Briselu pojavili salafisti.Ne pripadaju medjutim svi radikalni muslimani salafistima. Glavni konkurent belgijskim salafistima je bio misionarski pokret Jamâ'at at-tabligh, indijskog porekla. Oni su nekada bili veoma popularni (procenjuje se da je 80-tih i 90-tih godina otprilike polovina marokanskih dzamija u Briselu bila pod njihovim uticajem), u medjuvremenu im je popularnost opala, ali su jos prisutni tu i tamo po Briselu (mozda je bas na nekog takvog Dig naleteo). Edited by Radagast
Link to comment
Ono sto je dig napisao sta mu se desilo u belgiji me uopste ne iznenadjuje. U francuskoj je taj pritisak ogroman na muslimane koji se drznu da ne poste za vrijeme ramzana.
tumblr_kyu782zJ3O1qzwcpfo1_500.png Edited by kim_philby
Link to comment
Upravo tako. Epicentar salafizma u Belgiji je "Islamski kulturni centar Belgije" (koji je istovremeno dzamija, verska skola, skola arapskog i nervni centar ostalih salafistickih asocijacija). To je u stvari lokalno sediste saudijske Islamske lige: Predsednik "borda direktora" centra je amabasador Saudijske Arabije, potpredsednici su ambasadori Senegala i Turske, gensek je ambasador Maroka, blagajnik je ambasador Pakistana, a glavni imam je i zvanicno predstavnik Islamske Lige. To cudo, koje sa takvim ovlascenjima i uticajem ne postoji nigde drugde u Evropi, je osnovano 1969. godine uz aktivnu pomoc belgijskih vlasti, uprkos tome sto domaci muslimani to uopste nisu trazili, i to mimo svih legalnih procedura (time se nije bavilo ministararstvo unutrasnjih poslova, nego ministarstvo inostranih poslova). I jos im je vlada iznajmila na 99 godina zgradu u drzavnom vlasnistvu. Razlozi su naravno bili ekonomske prirode, valjda ulazak na saudijsko trziste. Posle 40 godina neometanog misionarenja nije cudno sto su se u Briselu pojavili salafisti.Ne pripadaju medjutim svi radikalni muslimani salafistima. Glavni konkurent belgijskim salafistima je bio misionarski pokret Jamâ'at at-tabligh, indijskog porekla. Oni su nekada bili veoma popularni (procenjuje se da je 80-tih i 90-tih godina otprilike polovina marokanskih dzamija u Briselu bila pod njihovim uticajem), u medjuvremenu im je popularnost opala, ali su jos prisutni tu i tamo po Briselu (mozda je bas na nekog takvog Dig naleteo).
Čudo je taj "Islamski kulturni centar Belgije":Centre_2.preview.JPGNalazi se u parku Cinquantenaire, koji je napravljen u znak proslave pedesetogodišnjice nezavisnosti Belgije, i koji se nalazi na 100-200m od evropskih institucija. Čini mi se da je tu i snimljen drugi deo ovog snimka (mada nisam apsolutno siguran, postoji mogućnost i da je park kod Atomiuma, Osegem). Prvi deo je iz Lancijine omiljene rute za šetnju. Klip je snimljen pred izbore 2010.http://www.youtube.com/watch?v=P0GHWwg08F4
Pa sta se cudis, jel' si ti video nekad dig-a (mislim, i ja sam video samo sliku, ali mi dovoljno :P )
Marokanci mi vele da nema trika da pomisle da sam nji'ov :( Turci pak umeju u prodavnici da me ljubazno upute ka rafu sa iranskom hranom.
Link to comment

Okrivljeni reče da je bio pod utiskom džumbusa u Siriji, pa je hteo da ih opomene TM...zar ne behu Asad i društvance Alaviti? A opozicija mešana?

Link to comment
Bradonja sa turbanom koji se dernja u prvom delu snimka je, ako se ne varam, Jean-François Bastin ( Abdullah Abu Abdulaziz) - ti kovertiti su cesto radikalniji od staarih muslimana (jedini bombas samoubica iz Belgije: Muriel Degauque). Njegova islamisticka partija je dobila citavih 5041 glasova na tim izborima, posto zna se za koga glasa vecina muslimana - za socijaliste :D.
Link to comment
  • 2 weeks later...
An elderly woman who suffered a fall was left lying on the floor at a care home for up to ten minutes because a senior nurse was praying, an inquest heard.Abdul Bhutto, an agency nurse, told junior staff they would have to wait until he finished before he would attend to 87-year-old Dorothy Griffiths, who died nine days later.Mrs Griffiths, who suffered from Alzheimer’s, was left on the floor while the Muslim nurse continued to pray on his mat.Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2119266/Pensioner-died-fall-care-home-lay-floor-bleeding-10-minutes-Muslim-nurse-praying.html#ixzz1q14lEfVh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...