Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da sam pisao negde ranije. Ukratko, Molenbek, ja na pauzi jedem sendvič ispred zgrade, nailazi baja na biciklu (karakteristično odeven, 3/4 pantale, kapica, duga brada) i počinje da se dere na mene na francuskom. Razumeo sam da mi spominje hranu, Ramazan i Alaha. Moje bazično poznavanje jezika mi je ostavilo prostora samo za jednu reakciju - da ga oteram u kurac na srpskom. Valjda ga zbunio nepoznat jezik, pa seo na bajs i otišao.
A ja sam do malo pre mislio da se zajebavaš.
Link to comment
Vehabija zapalio džamijuNapad molotovljevim koktelom na džamiju u briselskom predgrađu Anderleht, u kojem je smrtno stradao imam, izvršio je vehabija.Imam se ugušio pokušavajući da ugasi vatru nastalu ubacivanjem zapaljene flaše sa benzinom kroz prozor džamije u kojoj se okupljaju šiiti, potvrdio je ministar unutrašnjih poslova Žoel Milke.Napadač je uhapšen, ali se njegovo ime ne navodi u policijskom saopštenju.Policija još saopštava da je napadač pripadnik salafijskog pokreta, odnosno vehabija, i da je zapalio džamiju ogorčen zbog situacije u Siriji.Pobornici režima sirijskog predsednika Bašira al Asada su uglavnom šiiti iz sekte Alavita, dok pobunjenici većnom pripadaju sunitskoj struji islama, čije ekstremno krilo čine vehabije.Napad se dogodio u ponedeljak uveče, kada je napadač sekirom razbio prozor džamije i unutra ubacio molotov koktel.Imam, čije ime takođe nije navedeno, se ugušio gaseći vatru u kojoj je džamija gotovo sasvim izgorela, a još jedna osoba je lakše povređena i nakon ukazane medicinske pomoći puštena kući, saopštila je policija.Oko džamije, koja je i ranije bila meta napada, okupilo se više stotina ogorčenih vernika a vlasti, uključujuči gradonačelnika Anderlehta Vinsenta Van Gojzendhovena, apeluju na mir i pokušavaju da smire strasti.Na licu mesta je i potpredsednica belgijske Muslimanske zajednice Izabel Praj, koja je pozvala šiite u Belgiji da ostanu mirni i "ne padnu u zamku provokacije".Islamski centar Rida, najvažznije šiitsko svetilište u Briselu, stavljen je pod jaku policijsku zaštitu.U Belgiji živi oko pola miliona muslimana, od kojih su velika većina suniti.
Link to comment

Treba ovog da se setim kad budemo na Jeziku sledeci put imali raspravu o tome da li strane nazive i imena treba pisati kao u originalu, k'o sto rade braca 'Rvati. Pa ne bi bilo da je Joelle i Joel jedno isto.

Link to comment
Ako je verovati "novinaru" koji je preveo u google translate pisao vest koju je preneo yoda, očito da jeste.
Gospodja ministarka nek oprosti zbog nepoznavanja lika& dela. Sto bi rekao moj klinac - idemo opet
Link to comment

Ne verujem da će iz ovoga da se izrodi nekakva kavga između sunita i šiita ovde, jer je šiita jednostavno premalo za tako nešto (uglavnom su u pitanju izbeglice iz Iraka i Avganistana i politički azilanti iz Irana), a sunite realno bole tuki. Međutim, vehabija ima sve više, ima par džamija koje se drže salafijskog učenja i koje su vrlo, vrlo bogate te samim tim lako privlače klince iz prilično siromašnih delova grada.

Link to comment

Borrise, koji su kod nas najopasniji nejbrhudi? Znam da je u uzoj zoni zajebano tamo gore oko Chateau Rouge, Stalingrad,...ali to realno nije nesto mnogo strasno jer ja se ne bih mnogo plasila da sama setam uvece.Ali recimo kad se prodje peripherique, gde su najopasnije tacke? Saint Denis? Kad se ide dole ka jugu nema da se plasis, jer dole zive bogatasi. Ka zapadu takodje..Ali zato sever i istok ubijaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...