Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

Za alergije a da ne tupim bas stalno isto ali jebiga.Imam nasledno astmu,prababa,deda po ocu ,otac .Leti ako ne uzimam Aerius propast.Morao nekad i Phenergan zbog ekcema .Od kada sam prestao pre 3 godine sa biljnim uljima Evo vec druga godina po Srbiji bez Claritin i ekcem je minimalan.Ekcem po rukama ,svrab,crvenilo.Kijanje,svrab po ocima ,Kinez 20 ,30 puta Pa krenem sa svira jem i opstrukcijom.Sada nista od toga.

Link to comment
On 11. 9. 2023. at 0:13, liberalni front said:

Probudio me zapušen nos, i nikako da ga trajno otpušim u toku noći, a neprijatno je zaspati zapušenog nosa... To me jedino muči u sezoni ambrozije 

Kupi ovlaživač prostorija ,je često spavam zapušenog nosa ,u principu iz navike dišem na usta

I malo je lakše ako vazduh nije suv   

Link to comment

Pre nekih desetak godina sam cuo da ako uzmes kortikosteroid, nestanu simptomi. Uzeo, probao..zaista je tako. Svake godine u drugoj polovini avgusta puknem se diprofosom i cao ambrozija. 

Ove godine je, kako sam nacuo, proizvodjac toga izgubio licencu. Negde oko 15.-20. avgustra me je pritislo jako, oci svrbe, nos curi, ne prestajem da kijam..a diprofosa nigde. Mom klincu su lekari prepisali neke sprejeve sa kortikosteroidima, koje mu Bogu hvala nismo davali jer smo mu operisali krajnike, ostali nam na zalihama i resio sam to da probam. 

 

Prvih dana sam se spricnuo po dva puta u svaku nozdrvu svake veceri..pa mi se desilo da zaboravim..vidim nista, bez simptoma. Posle sam poceo da produzavam periode bez uzimanja tako da se danas puknem svakog 4. ili petog dana..po jednom..ako nesto osetim. Poslednji put sam uzeo negde u cetvrtak cini mi se..mozda sredu..ali nemam nikakve simptome, kao da je decembar. Inace me ubija u pojam..znate vec svi koji su simptomi..ali trenutno, ni da pipne. 

Link to comment
2 hours ago, SNARC said:

Pre nekih desetak godina sam cuo da ako uzmes kortikosteroid, nestanu simptomi. Uzeo, probao..zaista je tako. Svake godine u drugoj polovini avgusta puknem se diprofosom i cao ambrozija. 

Ove godine je, kako sam nacuo, proizvodjac toga izgubio licencu. Negde oko 15.-20. avgustra me je pritislo jako, oci svrbe, nos curi, ne prestajem da kijam..a diprofosa nigde. Mom klincu su lekari prepisali neke sprejeve sa kortikosteroidima, koje mu Bogu hvala nismo davali jer smo mu operisali krajnike, ostali nam na zalihama i resio sam to da probam. 

 

Prvih dana sam se spricnuo po dva puta u svaku nozdrvu svake veceri..pa mi se desilo da zaboravim..vidim nista, bez simptoma. Posle sam poceo da produzavam periode bez uzimanja tako da se danas puknem svakog 4. ili petog dana..po jednom..ako nesto osetim. Poslednji put sam uzeo negde u cetvrtak cini mi se..mozda sredu..ali nemam nikakve simptome, kao da je decembar. Inace me ubija u pojam..znate vec svi koji su simptomi..ali trenutno, ni da pipne. 

A koji su to kortikosteroidi u spreju, mislim da tako brzo deluju? Momensa mora bar mesec-dva da se stavlja

Link to comment
30 minutes ago, Svemir Zeka said:

A koji su to kortikosteroidi u spreju, mislim da tako brzo deluju? Momensa mora bar mesec-dva da se stavlja

 

Ako zelis da kortikosteroid u spreju udje i u tvoj dom, napisi tri puta na topiku Fk Partizan "Vucic peder" i ispod dodaj Amin, obavezno. 

 

Ja sam prvo poceo sa momensom..i radi mi..a posle sam nasao i Avamis (pardon, Avamys) koji ima predrkaniju bocicu pa sad se njime radim. Trebalo je dva dana otprilike da pocne da mi deluje. Aj mozda tri ali ne bih smeo da se kladim. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Ako zelis da kortikosteroid u spreju udje i u tvoj dom, napisi tri puta na topiku Fk Partizan "Vucic peder" i ispod dodaj Amin, obavezno. 

 

Ja sam prvo poceo sa momensom..i radi mi..a posle sam nasao i Avamis (pardon, Avamys) koji ima predrkaniju bocicu pa sad se njime radim. Trebalo je dva dana otprilike da pocne da mi deluje. Aj mozda tri ali ne bih smeo da se kladim. 

Avamys meni ništa, iako se svi kunu u njega

Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Avamys meni ništa, iako se svi kunu u njega

 

Sto volim ovaj osecaj starenja..kad krenem sa ljudima da pricam o simptomima i lekovima. 

 

Jesi li do sada uzimala ista u inekciji ?

Link to comment
20 minutes ago, SNARC said:

 

Sto volim ovaj osecaj starenja..kad krenem sa ljudima da pricam o simptomima i lekovima. 

 

Jesi li do sada uzimala ista u inekciji ?

Misliš kortiko ili nešto za desenzibilizaciju? Nemam jako konkretnu alergiju, imam vazomotorni i alergijski rinitis, znači alergična sam na ništa...i na sve. 

I astmu. Ali su mi na alergo-testovima sve nule.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

A kad krenemo u sitna creva struke, tu postajem tanak. 

 

Nikad nisam isao na testiranje za alergiju..ali vec skoro 20 godina, svake druge polovine avgusta pa skoro do oktobra mene ubi..curi nos, vazda zapusen, oci crvene..sve me svrbi iznutra, ludim i postajem neupotrebljiv. 

 

Kapiram da nije macija dlaka ili kopriva jbg..nego ambrozija.  

 

Mene kortikosteroidi spasili muke..ne zanima me zaista koliko su opasni i sta sve mogu da donesu (a donesu) jer bih mesec i po dana godisnje bio nesposoban za zivot da ih ne uzimam. 

 

Dakle, da..da li si uzimala kortiko inekcijom ?

Link to comment
4 hours ago, SNARC said:

Pre nekih desetak godina sam cuo da ako uzmes kortikosteroid, nestanu simptomi. 

 

niti sam farmaceut, niti dr medicinskih nauka s toga uzmite sve ovo sa zrnom soli

 

postoje dva tipa lekova za akutne alergije kortikosteoidi i antihistaminici. prvi su jači i koriste se za teža stanja, drugi su slabiji ali isto tako učinkoviti ako krenu da se uzimaju na vreme(7-10 dana pre pojave simptoma). ja sam mahom koristio aerius(tablete) i to je manje više šljakalo za kijavicu, al je svrab u očima bio mahom van domašaja(za to sam uzimao opatamol na preporuku oftamologa). prošle godine sam počeo sa dymista kapima i one su bile odlične, al su isto kortikosteroid a imaju u sebi i antihistaminike i to je bar pre godinu dve bio lek najnovije generacije jbg

 

od ove godine sam se primorao da počnem sa antihistaminikom(koji je manje štetan) desetak dana pre nego što obično počnem sa slinjenjem. i šljaka, tako da ću ovo primenjivati i sledeće godine

 

 

 

sa kortikosteroidima treba biti oprezan, oni lekovi starijih generacija su zahtevali pauzu posle nekog perioda korišćenja

 

 

 

kortikosteroidi sprečavaju upale i teža stanja, a antihistaminici sprečavaju stvaranje histamina koje telo proizvodi kao reakciju na alergene

 

 

e

i poslednje ali jako bitno, fizičko sprečavanje alergena do dopru u naše telo. posle svakog povratka kući, skinuti svu garderobu sa sebe, jedan tuš od nekoliko desetina sekundi koji bi ih sprao, i obavezno ispiranje nosa fiziološkom rastvorom, po jedan špric u svaku nozdrvu

 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

niti sam farmaceut, niti dr medicinskih nauka s toga uzmite sve ovo sa zrnom soli

 

 

 

 

Da..da se ogradim i ja..zu risiken und nebenwirkungen ne slusajte lika sa foruma. 

 

Meni bas nista nije pomagalo..uzimao nedeljama ili mesecima pre..i prosto, u materinu..na preporuku.  To uzmem jdnom godisnje i posle cao prijatno, inace ne pijem lekove.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...