Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

maltene svima su simptomi najgori ujutru jer je tada u zraku najvise alergena. optimalno bi bilo zatvoriti prozor tih par sati ali jebiga vruce je.

 

ja sam antihistaminik pila uvece jer nisam mogla da dodjem sebi od pospanosti koju cesto izaziva (ali sam toj nuspojavi sklonija od vecine). drzao me i ujutru.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, lord_s said:

10ak dana pre nego sto cu napuniti 40 godina evo preporucen mi je Xyzal, vec par godina unazad imam reakcije na sta bi trebalo da je ambrozija (radio sam test, konjske dlake ispale ubedljivi pobednik po procentima, ali i ambrozija detektovana). Vidim da spominjete i Aerius, a mene zanima koji od ta dva je bolji za pocetnika :D

Inace sam se hrabrio da probam ponovo da preguram ovaj period bez uzimanja icega (vitamini-voce ujutru, med uvece), iako je prosle godine bilo prilicno nepodnosljivo, no evo, od pre par dana, nicim izazvano kijanje, nadrazaji unutar nosa...

Xyzal, Aerius je maltene za decu (iz mog iskustva)

Link to comment
15 minutes ago, lord_s said:

Jos bih pitao, da li neko uzima (eto Xyzal recimo) odmah po budjenju? Ili se uzima nakon dorucka/obroka?
Pitam iz razloga sto su meni simptomi ubedljivo najgori rano izjutra nakon sto se probudim i u prvih par sati u toku dana

Ja nisam bas pazljiv oko toga, uglavnom pijem ujutro jer mi se tako cini da mi ceo dan pomogne. 

Inace, mislim da xyzal imam u svakoj mogucoj torbi koju nosim ( u laptop torbi, u fioci na poslu, kod kuce naravno ... ) 

Link to comment
42 minutes ago, lord_s said:

Jos bih pitao, da li neko uzima (eto Xyzal recimo) odmah po budjenju? Ili se uzima nakon dorucka/obroka?
Pitam iz razloga sto su meni simptomi ubedljivo najgori rano izjutra nakon sto se probudim i u prvih par sati u toku dana

Nisam doktor, al bih ti preporucio da 5-6 dana rokas xyzal ujutru i uvece. Posle samo uvece.

Nekad me xyzal uspava, al ne cesto.

Aerius mi nije pomagao.

Kupio sam ulje crnog kumina, nije bilo kima, apotekarka rekla da je to isto :lolol: izguglao i video da je to neki eliksir mladosti pa sad to pijem a xyzal cao zdravo.

Link to comment

Ja sam bio na Aeriusu godinama i odlično je radio posao, a onda je samo iz čista mira i bez najave prestao :rolleyes:

Sad sam na Xyzalu i OK je, ali ne kao Aerius u najboljim danima.

Poslednjih mesec-dva me sinusi ubijaju jače nego obično tako da sam uzeo Dymistu (sprej), to je spas.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ambrozija je na 95%
:ph34r:

 

ja sam pre 10 dana dok još nisam imao nikakvih simptoma počeo sa antihistaminikom(alergodil) i za sad bez simptoma. nadam se da će potrajati dok ne otputujem

Link to comment
ambrozija je na 95%
[emoji185]
 
ja sam pre 10 dana dok još nisam imao nikakvih simptoma počeo sa antihistaminikom(alergodil) i za sad bez simptoma. nadam se da će potrajati dok ne otputujem

Nemoj da se šetaš po starom kraju...
Ja sam ti počupao ambrozije koliko sam mogao ali...





...shiit has hit the fan
  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
11 minutes ago, askeladden said:

Sta radi to?I Jel groznog ukusa?

Navodno leči sve sem smrti, realno neam pojma.

Nije groznog ukusa, tako neki naftni ukus, ne moras ni vodom zalivati. 
Imao sam pojacanu potenciju kad sam poceo da pijem, da li je do toga il nekih drugih faktora ne mogu da tvrdim.

  • +1 1
Link to comment

da kucnem odrvo ove godine simptomi skoro nikakvi, mada sam prvi put počeo sa terapijom alergodila desetak dana pre nego što su simptomi počeli

 

ranije kad sam ga koristio nije radio ič, doduše nisam ga koristio kao sad već da “gasi požar”

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...