February 27Feb 27 Sad vidim gresku u kuckanju - Daosin tablete...ustvari, diamin oxidaza je aktivni sastojak.Je l' od bilo kog crnog vina ili odredjenog?
February 27Feb 27 Crno vino, francusko i to bas dobro, mislim na ukus. Pila sam ga i ranije, ovo je prvi put da se pojavila alergija. Nije mi se javljala nikad pre ni od jednog. Zapravo nikad je nisam ni imala sem od ujeda buba. Boze moj, za sve postoji prvi put. Edited February 27Feb 27 by Moonwalker
February 28Feb 28 7 hours ago, Moonwalker said:. Boze moj, za sve postoji prvi put.Ja poceo da razvijam blagu polensku pod stare dane.
February 28Feb 28 8 hours ago, Moonwalker said:Je li to ide na recept?Ne treba recept, koliko ja znam
February 28Feb 28 1 hour ago, destiny said:Ne treba recept, koliko ja znamNasla u lokalnoj apoteci, odoh da pazarim.Tnx! 2 hours ago, jms_uk said:Ja poceo da razvijam blagu polensku pod stare dane.Mislim da se i meni pojavila jedne godine, ali bas smesns u odnosu na probleme koje ljudi sa tim imaju, samo pojacano kijanje.
February 28Feb 28 Intolerancija na histaminJa je imam i od belih vina i raznpg ačkphola ali ne od druge fermentirane hrane.. Ali nije mi strašno da bih pila lek, samo crvenilo bez teksture, svraba i drugih simptoma
February 28Feb 28 @destiny Daosin je na recept. Uzeh nesto drugi sto daju bez receta. Pa cu da vidim, ako se smiri ostavicu da prodje na suvo.Malo sam ja Kremenko skola. @ivy Nije mi se pre javljalo, pa sam se nasla u cudu. Nije nesto crveno, vise kao komarci kad izujedaju i svrbi.
February 28Feb 28 Mozda su sulfiti, probaj vino bez dodatih sulfita, trebalo bi da ima na deklaraciji. Edited February 28Feb 28 by precog
March 1Mar 1 @Moonwalker Nadam se da je samo jednokratna reakcija. Jesto gadno kad se stekne alergija u zrelom dobu, jer za razliku od alergija kad smo klinci koje prođu, ove što dođu kasnije su tu uglavnom da ostanu. Da te utešim ako mogu, u krajnjem slučaju sa vina možeš. da pređeš na Delbojeve koktele.Meni se pojavila sezonska alergija pod stare dane i mogu samo da kažem da je to jedna od gorih stvari koja mi se desila u životu. U pitanju je cedar fever, poznat po tome što u centralnom Teskasu veći broj ljudi pati od te alergije od onih koji imaju sreću da ih je zaobišla. I to doslovno, ne preterujem. Traje od decembra do marta, a kad je u piku sredinom januara ništa ne pomaže. Može samo da se ublaži konstantnim ispiranjem nosa i nekakvim tabletama sličnim našem presingu. Explicit VideoLik koji je snimao ovo je mentol. Ako i nije bio alergičan, posle ovog sigurno jeste.
March 1Mar 1 4 hours ago, bios said:@Moonwalker Nadam se da je samo jednokratna reakcijaI ja se nadam, prolazi izgleda, manje svrbi. Ali cu od sada da obratim paznju sta pise na etiketi.U osnovi ja ne pijem puno. Volim vino ako je dobro, crno malo vise od belog i ponekad pivo. Zestinu ne pijem.19 hours ago, precog said:Mozda su sulfiti, probaj vino bez dodatih sulfita, trebalo bi da ima na deklaraciji.Vrlo verovatno da si ti na tragu uzroka. Pogledala sam deklaraciju. Ima, sadrzi sulfite. Edited March 1Mar 1 by Moonwalker
March 1Mar 1 Sva vina imaju sulfite, javljaju se i prirodno u toku fermentacije, ali se i dodaju kao konzervans.Citao sam da neki ljudi imaju alergije na njih, a vidjao sam vina koja ponosno isticu da nemaju dodate sulfite, pa reko da ti predlozim.
March 1Mar 1 ačkpholaOn 28. 2. 2026. at 11:27, ivy said:Intolerancija na histamin ačkphola Nazdravlje
March 2Mar 2 @Moonwalker Sva vina imaju sulfate, čak je prilično teško naći neka bez ugl neke,, bio,, i,, organske,, varijanteA sulfati se koriste i za dezinfekciju posudja i površina u industriji hrane.. Ali ovo tvoje je verovatno netolerancija na histamin, to uopšte nije retko
Create an account or sign in to comment