Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

  • 3 months later...
4 minutes ago, morgana said:

a one neke masti kao nisita?

 

Mažem, ali se retko kad setim. Sad sam uzela nešto kao za alergiju s propolisom i još nečim što oblaže sluznicu, pa ću da vidim. Ali peče kad uprskam, kapiram da je sve jadno i bedno unutra :(

Link to comment

znam kako je, bas neprijatno.

nekad sam dobijala i mislim kortiko da sredim problem, davno je bilo. 

Link to comment

@Svemir Zeka

antihistaminici ili kortikosteroidi

 

antih. se uzimaju pre nego alergija počne 7-10 dana i nastavlja se tokom trajanja iste, ja muku mučim s ambrozijom i alergodil mi pomaže, počnem sredinom(početkom septembra) i gruvam mesec, mesec i nešto(napravim i pauzu dan pogotovu kad znam da neću izlaziti iz kuće)

 

kortikosteroidi gase alergijski požar, najbolje mi se pokazao dymista sprej(obavezno pročitati uputstvo)


ako su simptomi nazalni, bolje je uzimati sprej od tableta svakako

 

 

fizička zaštita, ispiranje njonje fiziološkim rastvorom svaki put posle boravka napolju(surdukneš špric fizio u jednu njonju, pa u drugu), dobro bi bilo i tuširanje tj ispiranje vodom(uključujući kosu)

  • +1 1
Link to comment

Hm, da, ima logike to s fiziološkim. 

Imam i kortiko, nego treba da se nateram da budem redovna. A more jel pomaže? :grozan:

  • Haha 1
Link to comment

pomaže, al meni je pik septembar-oktobar

 

s kortiko obazrivo 4-5 ili koliko već dana piše, ja bih probao kortiko jednu turu, a posle antihistaminik

da održava situaciju

 

ako ne uvek možeš da se vratiš na kortiko

Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pomaže, al meni je pik septembar-oktobar

 

s kortiko obazrivo 4-5 ili koliko već dana piše, ja bih probao kortiko jednu turu, a posle antihistaminik

da održava situaciju

 

ako ne uvek možeš da se vratiš na kortiko

Meni je kortiko gornji i donji prepisan kao trajna terapija....sami što se ja nosnog ne pridržavam (plućnog da)

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
18 hours ago, Svemir Zeka said:

Nos mi je potpuno sjeban :sad:

Mislim da unutra više i ne postoji sluzokoža

 

Meni je pre 2 godine bila u takvom stanju da je doktorka morala da me pita šmrčem li nešto™. :D

Mislim da je Nisita relativno brzo rešila problem.

  • Haha 1
Link to comment
6 hours ago, Svemir Zeka said:

Meni je kortiko gornji i donji prepisan kao trajna terapija....sami što se ja nosnog ne pridržavam (plućnog da)

kod mene alergija na grinje, prasinu, budj... plus stosta ostalo, razne hemije... kortiko sprej koristila skoro dve godine bez prestanka, on mi je resio tada vrlo gadan problem sa ocima. u medjuvremenu, krenula da koristim hylo dual kapi (topla preporuka za sve kojima su oci slaba tacka) i prestala da koristim kortiko sprej - za sada se sve resava antihistaminicima, koje menjam posle nekog vremena - trenutno robenan + ako zatreba, jos nesto u toku dana (xyzal, nixar...)

ako ne nadjes dymistu, momensa bi trebalo da ima sasvim isti sastav (pitala par farmaceuta), a cak je malo jeftiniji. pre primene dobro isperes obe nozdrve fizioloskim (najbolje ujutro). 

nadam se da ce nesto da proradi. 

more valja za sve :heart:

  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

ako ne nadjes dymistu, momensa bi trebalo da ima sasvim isti sastav

Momensa je bez tog alergijskog azelastina, ali meni svakako nije pomagao. Dymista je oko 4 puta skuplja (450 vs 1900 din)

  • +1 1
Link to comment

Nemam problem sa alergijom, ali imam sa sluzokožom zbog nekih operacija - Rinopanteina mast pomaže. Nisam redovan/pametan sa mazanjem, pa ne znam da li bi mi redovno mazanje skroz vratilo sluzokožu, ali i ovako je mnogo bolje nego bez te masti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...