Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

pa to je problem sa masinom, sto ne ispira dobro, ili je problem sa kvalitetom onih kockica za sjaj koje treba koristiti. to se meni javilo posle poslednje popravke i sada zena paranoicno ispira case pre upotrebe jer u suprotnom ima malo pene na ivicama. ja mislim da je to pretiravanje ali anyway, tako je.

 

inace sam mislio da pricamo o tome da se nozevi tupe u masini a ne drugim problemima koji imaju vise veze sa kvalitetom noza (drska itd).

Link to comment

Pa moji su se istupili fakat. Berghoff.

 

A jesi li razmisljao o tome da su mozda nozevi samo prosli pored Berghoff-a? Ja kupih pre par godina na Slaviji u onoj prodavnici komplet nozeva za nekih 20-tak eura, na zvanicnom sajtu je kostao oko 200GBP, moja pretpostavka to je samo kopija, narocito sto se se istupili i bez masine vrlo brzo.

Link to comment

Ja samo da napomenem da sam pričao o tome da su mi se noževi marke Berghoff istupili od višegodišnjeg pranja u mašini :D

 

 

 

A jesi li razmisljao o tome da su mozda nozevi samo prosli pored Berghoff-a? Ja kupih pre par godina na Slaviji u onoj prodavnici komplet nozeva za nekih 20-tak eura, na zvanicnom sajtu je kostao oko 200GBP, moja pretpostavka to je samo kopija, narocito sto se se istupili i bez masine vrlo brzo.

 

Ma jok, bila njihova oficijelna radnja svojedobno, normalna cena, nije neka smehota jeftinjara.

Edited by ljakse
Link to comment

Ja samo da napomenem da sam pričao o tome da su mi se noževi marke Berghoff istupili od višegodišnjeg pranja u mašini :D

 

 

Ma jok, bila njihova oficijelna radnja svojedobno, normalna cena, nije neka smehota jeftinjara.

 

Koliko se secam i ova na Slaviji se predstavljala kao oficijelna radnja :P

Link to comment

ako se sećate ja sam pre par meseci uzeo jedan chef knife preko ovog lika. on mi tada pričao malo o noževima i kad mi je uvaljivao masat tad mi reče da svaki nož ima svoju oštricu i to neko mikro sečivo koje ne vidimo golim okom, jelte, al je to zapravo nešto što prvo strada prilikom sečenja.

 

zato postoji masat i zato svako ko je iole vičan korišćenju noža (mesar, kuvar) pre svakog sečenja išamara nož o masat (ne veći ugao od 20 stepeni) kako bi ispravio to mikro sečivo koje pravi rez. isto važi i za sudo mašinu jer one granule udaraju o mikro sečivo i prave "lažne" rezove i pospešuju oštećenju tj. tupljenju noža brže no što bi trebalo.

 

održavanje je pranje u mlakoj vodi sapunicom za suđe posle svake upotrebe.

 

 

edit. poenta je to mikro sečivo koje fakat trpi nakon svakog reza

Edited by Singer
Link to comment

ja mislim da je to sve u domenu mitova. jedini nozevi gde vidim logiku su karbonski japanski nozevi koji rdjaju u vodi. za stainless steel nozeve mi je ovo dole dovoljan dokaz da je ovo klizava teritorija.

 

Washing sharp knives in the dishwasher can be hazardous to the knife, the dishwasher and the cook! It is too easy to reach into a dishwasher and get a nasty cut. Sharp knives can knick plastic-coated wire shelves and other utensils. The force of the water can dull knife-edges by pushing them against shelves or utensils. The combination of hot water and the chemicals in dishwasher detergent can leave stains on stainless steel cutlery that comes in contact with silver or silver-plated flatware or copper. (These stains don't effect the knife's performance.)

 

@gaza: 

pa lepo pise: agresivna sredina (opaka hemija + abrazivne cestice) i trenje o druge komade escajga

ovo sto kaze da ne smeta nozu su fleke

pogledaj u ovom zidovom postu koliko je ogrebotina imaju i drska i secivo noza

 

Evo kako kvrcne™ drška nakon pranja u mašini.

 

ima ovde detaljnijeobjasnjenje i fina diskusija

 

inace, odlicna tema, zainteresovao sam se pa sam nesto novo naucio

Link to comment

ako se sećate ja sam pre par meseci uzeo jedan chef knife preko ovog lika. on mi tada pričao malo o noževima i kad mi je uvaljivao masat tad mi reče da svaki nož ima svoju oštricu i to neko mikro sečivo koje ne vidimo golim okom, jelte, al je to zapravo nešto što prvo strada prilikom sečenja.

 

zato postoji masat i zato svako ko je iole vičan korišćenju noža (mesar, kuvar) pre svakog sečenja išamara nož o masat (ne veći ugao od 20 stepeni) kako bi ispravio to mikro sečivo koje pravi rez. isto važi i za sudo mašinu jer one granule udaraju o mikro sečivo i prave "lažne" rezove i pospešuju oštećenju tj. tupljenju noža brže no što bi trebalo.

 

održavanje je pranje u mlakoj vodi sapunicom za suđe posle svake upotrebe.

 

 

edit. poenta je to mikro sečivo koje fakat trpi nakon svakog reza

I kako si zadovoljan tim pancevackim nozem?Koji tacno si uzeo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...