Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

haha:)

 

brate kako si upropastio celicni noz u masini za sudje? just wondering....:)

 

najbolji ostrac koga ja znam je u skadarskoj, donji deo, preko puta bocnog ulaza na pijac. i jeftin, 2/3 cene onog hohstaplera sa kalenca.

Link to comment

Ne znam, jbg, to je Berghoff set koji sam pazario još pre desetak godina na banjoli, dok su imali tamo radnju. Poneko me je upozoravao da to ne treba u mašinu, al mi je svirao paja, reko isto kako to može sa nekim polunadrkanim gedžetima, ima da se peru i da pevaju. Al eto može.

Link to comment

krenulo me danas :naughty:  - šarmirao sam kasirku u maksiju pa mi dade pola metra nalepnica za noževe. ćale će se oduševi kao kuče.

 

zašto ne u mašinu? ovaj pančevac sto mi onomad prodade chef knife mi reče da one mikro granule soli vremenom tupe tu neku nit na vrhu oštrice tj deformišu je, plus ovo što reče uol - so vremenom izjede drške i onda bezveze.

 

hvala vam za tipseve glede oštrenja, baš sam hteo naoštrim par komada a ne cima mi se ovaj pančevac da ga čekam.

Link to comment

ja mislim da je to sve u domenu mitova. jedini nozevi gde vidim logiku su karbonski japanski nozevi koji rdjaju u vodi. za stainless steel nozeve mi je ovo dole dovoljan dokaz da je ovo klizava teritorija.

 

Washing sharp knives in the dishwasher can be hazardous to the knife, the dishwasher and the cook! It is too easy to reach into a dishwasher and get a nasty cut. Sharp knives can knick plastic-coated wire shelves and other utensils. The force of the water can dull knife-edges by pushing them against shelves or utensils. The combination of hot water and the chemicals in dishwasher detergent can leave stains on stainless steel cutlery that comes in contact with silver or silver-plated flatware or copper. (These stains don't effect the knife's performance.)

Link to comment

+1

isto se i mojim nozevima dogodilo.

 

to su dve razlicite i precizno ufasovane komponente na visokoj temperaturi, dakle recept za katastrofu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

moje opservacije su fokusirane na tvrdnje da se nozevi tupe prilikom pranja. ne iskljucujem da postoji naucno objasnjenje za neki proces koji ne poznajem. ne znam kako da utvrdim da se noz tupi od pranja a ne od secenja, sem da jedan naostrim i perem u masini dok se ne istupi a da ne secem nista.

Edited by gazza1
Link to comment

moje opservacije su fokusirane na tvrdnje da se nozevi tupe prilikom pranja. ne iskljucujem da postoji naucno objasnjenje za neki proces koji ne poznajem.

 

Slazem se. Nisam primetio probleme u ostrini.

Link to comment

moje opservacije su fokusirane na tvrdnje da se nozevi tupe prilikom pranja. ne iskljucujem da postoji naucno objasnjenje za neki proces koji ne poznajem.

A. :)

Nismo se razumeli.

Pa jedino da ta "zrnca" u tabletama koja skidaju sve i bla bla, oštete sečivo.

Meni je par tankih čaša onako, pobelelo nakon nekoliko pranja u mašini...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...