Jump to content
IGNORED

Kindle


Recommended Posts

Just now, goofs said:

Kindle nije bas najbolji za citanje PDFa, po pravilu bolje ti je da trazis knjige u nativnom .mobi formatu.

 

E sad, ako imas dosta PDFova, postoje programi koji konvertuju PDF u mobi, mozda si ih vec koristila, po meni najbolji je Calibre-ebook. S tim sto i kod njega konverzija nekad zakaze zbog hrpe raznoraznih razloga, neki put valja uraditi copy/paste celog PDF dokumenta u txt fajl, pa iz njega konvertovati u mobi, znaci treba se malo akati i cimati.

 

 

e pa upravo sam probala sa jednim konvertovanim fajlom iz orginala pdf na epub

i sad, u tom istom calibe ima i čitač, tu je sve ok i sve se vidi

ali kada otvorim u dugom čitaču (kojeg sam posebno skinula) taj isiti fajl, tu vidim te matrakuke

tako da mi ništa nije jasno

sad sam malo u panici, kako će to videti taj čitač što je instaliran u kindlu

Link to comment

Sad sam zvala Daniela da se malo raspitam i on kaže da ako je fajl dobro konvertovan i ako u calibreu vidim normalno da ću videti ok i na kindlu jer prepoznaje najnormalnije naša slova.

Link to comment

Uvek moze da se dotera nekim metodama, uz manje ili vise cimanja. Bitno je paziti na file-encoding prilikom konverzije, kao i na file-encoding izvornog materijala, te po potrebi izvrsiti find/replace svih slova sa kvacicom u izvornom materijalu :) nemam vremena sad, ali pisacu detaljnije ako nekome bude zatrebalo.

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Uvek moze da se dotera nekim metodama, uz manje ili vise cimanja. Bitno je paziti na file-encoding prilikom konverzije, kao i na file-encoding izvornog materijala, te po potrebi izvrsiti find/replace svih slova sa kvacicom u izvornom materijalu :) nemam vremena sad, ali pisacu detaljnije ako nekome bude zatrebalo.

e sad kad si počeo moraćeš, jer ovo kao da si mi na španskom pričao :sad:

Link to comment
17 minutes ago, Joe D said:

dobices uputstvo za konverovanje uz gomilu knjiga na cd-u koji ce da ti stigne uz kindle, ako pazaris. 

e da tačno, dobiću

što je super :)

Link to comment

Traži knjige u kindle mobi ili azw formatu ili epub formatu koji se lako konvertuje u mobi/azw.

Prebacivanje iz pdf u mobi/azw je posao i nije za nekoga ko bi samo da čita.

Link to comment
1 minute ago, Cyan said:

 

Prebacivanje iz pdf u mobi/azw je posao i nije za nekoga ko bi samo da čita.

:blink:

pa ja ne znam šta je tu toliki posao ?

200 strana bukvalno za čas se konvertuje. 

Link to comment

zavisi od pdfa. pdf može da sadrži skenirane stranice ili font koji je konvertovan u krive.

onda se radi ocr, pa prebacivanje u neki od formata za redakciju, pa pravljenje epuba.

epub je u stvari zipovan html+slike i fontovi ako ih ima+par fajlova koji definišu strukturu.

Link to comment
1 minute ago, Cyan said:

zavisi od pdfa. pdf može da sadrži skenirane stranice ili font koji je konvertovan u krive.

onda se radi ocr, pa prebacivanje u neki od formata za redakciju, pa pravljenje epuba.

epub je u stvari zipovan html+slike i fontovi ako ih ima+par fajlova koji definišu strukturu.

aha, ok, hvala na objašnjenju, ja te stvari ne znam

konvertovala sam samo obične neke pisanije

Link to comment

uzeh i ja svoj kindle

nabudžila neke knjige., čisto radi probe

manji je ekran nego što sam se nadala (mada znam šta je 6' ali eto) , ali vidim već sada da je dosta prijatno za oči, što je ok

e sad, obzirom da sam ja stara garda, koja je do sada u rukama držala samo papirnate knjige, trebaće vremena za navikavanje :dry:

videćemo kako će to da ide

 

neko je ranije spomenuo da mi ovo i ne treba ako imam dobar mobilni

dakle, mobilni ne podnosim, koristim ga samo kada moram, ali nije da nisam i na mobilnom čitala svašta nešto

ipak, ne može se ovo porediti sa mobilnim, mnogo je ovo bolje za čitanje, tu nema dileme, i to iz mnogo razloga,

 

jedino mi nije jasno zašto su ovolike morale da budu margine, a vidim da nema podešavanja tipa da se margine smanje

Link to comment

Imaš podešavanja za margine, ne možeš da ih ubiješ skroz, ali ima: kad si na strani knjige koju čitaš, pipneš vrh ekrana, pa levo imaš Aa. Tu su ti u Layout tabu i margine i spacing.

 

Ono što meni znači od prvog dana je da čitam u landscape modu; bolje mi leži u ruci, a prijatnije mi je da mi je red duži, a stranica kraća, no kapiram da je to individualno...

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

Imaš podešavanja za margine, ne možeš da ih ubiješ skroz, ali ima: kad si na strani knjige koju čitaš, pipneš vrh ekrana, pa levo imaš Aa. Tu su ti u Layout tabu i margine i spacing.

 

Ono što meni znači od prvog dana je da čitam u landscape modu; bolje mi leži u ruci, a prijatnije mi je da mi je red duži, a stranica kraća, no kapiram da je to individualno...

 

Gde se podešava taj mode ?

Ja sam videla samo ono dark ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...