Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Kada se može očekivati da se vide usvojeni dokumenti na sednici skupštine grada 09.06.2021?
To se objavljuje u Sl. Listu BG?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Kada se može očekivati da se vide usvojeni dokumenti na sednici skupštine grada 09.06.2021?
To se objavljuje u Sl. Listu BG?

.... Shiit has hit the fan!
 

Da. Oni imaju foru da odstampaju sl list posle mesec dana, sa datumom kada je odrzana skupstina…

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Kada se može očekivati da se vide usvojeni dokumenti na sednici skupštine grada 09.06.2021?
To se objavljuje u Sl. Listu BG?

.... Shiit has hit the fan!
 

prati na njihovom sajtu 

Link to comment
On 11.6.2021. at 21:38, Hamlet Strašni said:

Zaključak je da kada se politika vodi po mladoliderskim proseravanjima, na osnovu seminarskog praznoslovlja i politikološkog teoretisanja, neuspeh je zagarantovan. Još kad se prodaš Vučiću, prođeš kao Šutanovac 2018...

ok, ne znam kakvi su saveti i odluke prethodile tom nastupu 2018.godine, svakako ste napravili dobru promenu nakon poraza.  necu smarati dalje, samo sam se osvrnuo na napisano, da je odabir tema uzrokovao neuspeh. Imate vi mnogo embedovanih/nasledjenih problema zbog kojih ste ljosnuli, plus ovaj faktor Sutanovac (koji inicijalno nisi pomenuo).

Link to comment
Quote

Presušilo pola gradskih česama zbog nedostatka finansija

Mnoge gradske javne česme ove godine nisu puštene u rad iako bi prema uobičajenom planu trebalo da budu otvorene od 1. aprila do 1. oktobra. Sve česme i izvore prirodne vode održava JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija”, a kvalitet vode kontroliše Gradski zavod za javno zdravlje. Pošli smo tragom pitanja – šta je to ove godine uticalo na zatvaranje javnih česama i došli do odgovora da je budžet za njihovo održavanje prepolovljen za ovu godinu. Prošle godine za održavanje je izdvojeno oko 195 miliona dinara, dok je ove taj iznos pao na 105 miliona.

Česme na igralištima i u parkovima su veoma korisne, posebno u vreme pandemije, ali i u redovnim uslovima života jer su tako na raspolaganju deci koja se na tim mestima igraju po ceo dan, roditeljima koji ih čuvaju i starijim sugrađanima koji se tu odmaraju.
Umesto podizanja novih česama u saradnji sa građanima, Grad Beograd ukida i već postojeće, a otvara ili obećava fontane na svakom koraku.
Neizbežno je primetiti i to da se naš zajednički novac troši na izgradnju novih fontana i grandioznih spomenika po gradu dok se budžet za ovako važnu javnu upotrebu polako ukida i to, po običaju, bez konsultacija sa građanima o njihovim potrebama.

Pokret Ne davimo Beograd se u svom Programu zalaže za rekonstrukciju, obnovu i redovno održavanje svih javnih česama i izvora, kao i postavljanje novih česama gde god je to u gradu potrebno.

NDM BGD

  • +1 2
Link to comment

Je l je zaprasivanje iz aviona ukinuto, zabranjeno?
Znalo se ranije, dok ne zasmrdi di-di-ti, nema spasa (nam pojma sta se koristilo, tako je smrdelo). Ovo sa zemlje je smejurija ziva, samo ih nagruvaju od treceg sprata da divljaju nagore, dok opssnost ne splasne, pa se spsute opet -.-

Link to comment

Pa taj otrov (sa zemlje ili vazduha, svejedno) nije namenjen letećim komarcima, nego ubija larve, a one se nalaze u baricama.
Stoga nije bitno ako komarci kidnu na treći sprat dok traje opasnost.

 

On topic: čini mi se da vazdušno zaprašivanje jeste ukinuto već par godina. E sad ne znam da li je zabranjeno ili je zaključeno da je neefikasno ili nešto treće.

  • +1 1
Link to comment

Ma znam cemu sluzi zaprasivanje sa zemlje, mada se to ranije radilo na strateskim mestima, pored reka, bara, suma,tamo gde je larvi najvise bilo, nije se islo ulicama grada bas. I ne apsolutno nije ista efikasnost. Posto sam ja 100m vazdusnom linijom od Kosutnjaka, ovo je pakao vec godinama, nema perioda da ih nema, non-stop su tu.



Link to comment

Pre dve godine su u Novom Sadu pred Exit imali neko suludo zaprasivanje iz aviona. Zatekao sam se napolju i kasljao i kijao ko lud, nisam mogao da prestanem koliko me je nadrazilo. I ne samo mene naravno, skoro svi koji su bili napolju su imali probleme..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...