Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Ja sam se tokom pauze furao na muški ski spust, pomalo i ženski, ali momci su strašni. Naročito je pogibeljno bilo u Kicbilu, 0-100 km/h sa starta za 4-5 sekundi, morali su neko brdo da tešu pod hitno kada je jedan tresnuo na nos pri 150 na sat i leta od 60m.. Super slo-mo i krupni kadrovi otkrivaju nevjerovatne mišićne i tehničke bravure za spasavanje glave..

 

Elem, iznenadilo je ovo za Markeza da nije spreman ni posle ovoliko vremena. Da ne bude kao sa Kubicom, povratak radi povratka

  • +1 1
Link to comment

Fantasticno. Toliko o tome sto niko od trkaca nije stavio medju favorite Mira za osvajanje titule. Videcemo kako ce sve to izgledati od trece trke, kad se vrati monstrum.

Link to comment

Ipak je omašio Mir posljednju krivinu, ne bi ga onako prešišali da je bio preciznji. Vinjales pokazao fantastičan osjećaj za prave poteze u pravom trenutku, Dukatijevci prebrzo potrošili nitro, inače su kao vihori, ali sirovi, mora se to pametnije voziti.

 

Jamahe i suzukiji izgledaju fino ukomponovani. Honda, KTM 🛵

Link to comment

Dobra trka.

Nije Mir loše izašao iz krivine, otišao je malo široko, ali se ispravio i u ciljnu ravninu je ušao sa tipa 5 metara ispred. Kako je završio sa ne znam koliko, 50 iza, to znaju samo mehaničari Dukatija.

 

Pohvale moraju da odu na račun Dukatijevaca koliko god da su standardno dobri na ovim stazama, ipak, od svih njih postoji i jedno razočaranje a to je Miler koji je praktično najavljivao pobedu. Sve pohvale i za Aleša Espargara, motor očigledno nije toliko loš i žali bože što je drugo mesto u timu potrošeno na apsolutnog marginalca koji verovatno neće proći 20o mesto do kraja sezone. Pohvale i za beštiju Bastijaninija, 10o mesto u premijeri u motogp-u je sjajan uspeh, pogotovu u satelitskom timu. Totalni fail petronasa, ne zna se šta je sa Morbidelijem, izgleda da je imao neki problem, Rossija je Binder sjebao za jedno 4, 5 pozicija onim čukanjem, Rossi i ovako već dve godine teško obilazi, to ga je pokopalo, na kraju 12o mesto i nije toliko loše.

Možda i najveće razočarenje je komplet KTM. Em se petrux srokao u drugoj krivini, ali ceo weekend im je užas. Izgleda da ih je prošla, fenomenalna sezona malo uljuljkala.

Dobrodošao nazad, motogp :wub:

Edited by Mil@n
Link to comment

Auuuuuu, šta se upravo desilo u moto3!!!

 

Pedro Acosta, ruki u moto 3, nepunih 17 godina, krenuo iz pit lejna završio prvi!!! LU DI LO!!!

Gledajte ljudi moto3, to nije zakazalo ali nikad!

Link to comment

Zujalice su uvek jebale keve, jos se secam tamo s kraja devedesetih i pocetka veka kad su osvajali Alzamora, Pedroza, Dovi, Lokateli itd. Pre je Moto GP bio smor k'o F1, sad je i to super. 

Link to comment

Quartararo razvalio. Steta za Martina, ali bice valjda...i ovo je fenomenalno. Vinjales sa ovakvim startom dzabe i vozi kvalifikacije. Dve trke fore gotove, kad se vrati Markez bice (nadam se) zanimljivo.

Edited by Nesh
Link to comment

Sjajan, fenomenalan dan, prvo moto 3 (epska trka, obavezno odgledajte),  moto 2 je uglavnom antiklimaks, motogp je bio prava poslastica... Fantastično je vozio kvartararo, sigurno, pametno i precizno, verovatno je pakao voziti kroz krivine dobro, da bi vas na jednoj ravnini dukatiji stigli i prestigli ali lagano, no uspeo je Kvartararo da nadvlada sve. Izgleda da Yamahe posle par godina konačno rade dobro, očekujem možda i još veću dominaciju na stazama koje nisu striktno Dukatijevske (čitaj, nemaju previše ravnih delova).

Martin će svakako biti zadovoljan sa podijumom, verovatno kada si toliko prvi, nabijaš tempo i trošiš gume znaš da će da te košta, mogao je lako pasti i sa podijuma. Yamahe odlične obe, fabrički Dukatiji gledaju i plaču... Ono što je Miller uradio je za zatvor i pokušaj ubistva, bukvalno. Baš me razočarao, bolesnik! 

Najveći podbačaj svakako za Petronas Yamahe, nijedan ni drugi ni da prdnu, pogotovu Rossi kome je ovo verovatno najgori weekend u karijeri. Verujem da mu je ovo poslednja sezona u motogp tj karijeri. Barem kao vozača ;)

Aleš Espargaro nije uspeo da održi 4o mesto, ali svakako ta aprilija deluje mnogo konkurentnije, šteta što je drugi vozač Salvadori koji je očigledno najgori vozač u motogp, verovatno i u deceniji. 

Honda se raspada, šta reći kad im je neretko Bradl najbolji vozač a čovek je zamena. Pol Espargaro jednostavno nije taj tip, imali su mnogo boljih izbora, verujem da će ga posle ove godine i kaširati. Jedino ako MM ne uzme titulu. Kad sam kod MM očekujem da će kidati čim se vrati. Ludak je to, težak.

Ni ostale Honde ništa, Alex Markez pao, Nakagami na dnu, a mislim da obojica voze fabričke tj poslednje modele. Užas. 

Sve u svemu, fantastičan, fantastičan moto weekend. Greota što se ovo ne prati koliko F1, zanimljivije je jedno 1000 puta, ali komuna postoji, kompaktna je i ima nas. :)



 

  • +1 1
Link to comment
On 4.4.2021. at 16:44, Mil@n said:

Auuuuuu, šta se upravo desilo u moto3!!!

 

Pedro Acosta, ruki u moto 3, nepunih 17 godina, krenuo iz pit lejna završio prvi!!! LU DI LO!!!

Gledajte ljudi moto3, to nije zakazalo ali nikad!

gledao sam ovo. jebeno neverovatan klinac

meni deluje da u moto3 svi imaju iste ili slicne motore, pa je sve mnogo nezivesnije nego u moto gp

 

inace plus milion za moto trkanje u odnosu na f1

formula u odnosu na motore deluje kao zurka u domu staraca na vracaru naspram zurke za 18 rodjendan u padinskoj skeli

 

i jedva cekam da se markez vrati pa da slavno ispusi konacno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...