Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

11 minutes ago, Mil@n said:

Bukvalno mi se plače kada vidim da na usranom F1 topiku bude 100 postova posle trka, a na motogp temi piše nas troje, a sport je zanimljiviji jedno milijardu puta. :sad: I to ne samo od formule, već od svih sportova, ali da ne idemo tamo...

 

No i ovo je bio jedan od spektakala koje samo motogp može da pruži. Bukvalno smo u zlatnoj eri sporta (koja je krenula elektronskim i ostalim ograničenjima u cilju ujednačavanja snaga na gridu).

 

Ne može se a ne krenuti od KTM-a jer ovo što radi KTM je bukvalno ČUDO. Ponšaval je izgleda vidovnjak kada se odlučio za KTM umesto yamahe i nema čoveka koji se nije zapitao da li je normalan, ali evo ga čovek, po prvi put sa Tech 3 kao pobednik. Da podsetim, KTM je samo ČETIRI GODINE u motogp! Uporedimo ovo što rade ove sezone sa Yamahom na primer, doduše, glupo je pričati o tome posle 2 pobede Kvartarara, ali ova trka je epska sramota Yamahe, EPSKA, i sa obzirom da ovo tavorenje motora traje godinama, pitanje je šta tu uopšte može da se uradi, ko da otpusti, ko da se zaposli... Užas užasa, pogotovu ako navijate za Rosija. Tuga, čovek ne može bukvalno nikoga da obiđe. Horor.

Najveći gubitnik je bez dileme Mir, ne može a da čoveku ne bude žao zbog njega, em je super momak, em je sjajan vozač, ispravan i bez trunke mrlje u karijeri. 

O Oliveiri da ne trošim reči, dečko je izvozao kao car, i mudo sačekao da se ovi pokrljaju. Ko je pratio treninge i prošlu trku, velika je vatra između Espargara i Oliveire, dosta varnica i napušavanja, i ovo Polu sigurno ne prija, blago rečeno. 

Još jedan veliki gubitnik je Nakagami, vozio je fenomenalno, sa 120%. 

@Lancia Vinjales se bacio sa motora da sačuva živu glavu... Nije čovek kriv ništa. Video si i momenat kada Kvartararo pita Rosija u mimoilaženju "jer ti sve ok sa kočnicom", tako je barem delovalo. 

Uglavnom, blagosloven dan bio kada sam se navukao na ovo, motogp je jedan neviđeni spektakl, i mislim da sam se u show uključio u najbolje moguće vreme (2015e kod Rosi Markez belaja).

Kakav sport, kakvo ludilo... Uh.

Edit: što se Markeza tiče, malo je reći da mi je drago što će da oladi od titule jedne godine :D

sad si sve uprskao sa ovim editom. :dry:

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

ali ova trka je epska sramota Yamahe, EPSKA, i sa obzirom da ovo tavorenje motora traje godinama, pitanje je šta tu uopšte može da se uradi, ko da otpusti, ko da se zaposli... Užas užasa, pogotovu ako navijate za Rosija. Tuga, čovek ne može bukvalno nikoga da obiđe. Horor.

 

U ovoj sezoni vjerovatno ne mogu da urade mnogo, osim da malo pritegnu šrafove. Reče komentator (btw, velike pohvale za srčani prenos na SK!) da su im agregati zaplombirani i da im je odbijen zahtjev da ih otvore i srede, takve su regulative za sve. Inače se Vinjales jeste spasavao, skliznuo je na asfalt pri skoro 230km/h, morao je da reaguje u sekundi, kočnica je otkazala, pokazivao je kasnije u garaži. Vjerovatno je već štucala i ranije u trci, pa mu je vožnja izgledala mlitavo.

 

Šteta je zbog vozača koje crvena zastava presiječe mentalno, pa izgube tempo u ponovljenoj trci. Ne bi se reklo da je sve do pogrešnog izbora pneumatika za nastavak, dešavalo se i ranije.

 

Quote

Bukvalno mi se plače kada vidim da na usranom F1 topiku bude 100 postova posle trka, a na motogp temi piše nas troje, a sport je zanimljiviji jedno milijardu puta. :sad: I to ne samo od formule, već od svih sportova, ali da ne idemo tamo...

 

Pa to je usud moto sporta. Uvijek je bila mnogo veća frtutma oko F1, tako će i ostati. Ja se iz prenosa sjećam još Gardnera, Rejnija, kasnije Švanca… ali opet je to uvijek bio samo uvod za F1, koliko god trke bile dinamične. Možda se publika ipak lakše vezuje za F1 jer i sama u većini vozi na četiri točka. Moto naplaćuje tu jezivu cijenu u životima na običnim drumovima (samo ovog vikenda su dvojica zaginula u mom kraju, a tek je nedjelja popodne), plus ovi padovi na stazama izgledaju stravično. Treba malo discipline da se prevaziđe u glavi taj faktor i uživa u trkama kao posmatrač.

 

honda.jpg.400c720a6efd4c6e96f0a157fc7b3e97.jpg

 

Lično su mi ekstremno odbojni kao "hobi" i izvan TV-a, ali da su privlačni na nivou estetike i tehničkog dostignuća, nema sumnje. Svojevremeno sam obilazio ovu Pedrosinu makinu iz 2012. desetak minuta iako se ič ne razumijem..

 

Imao sam pauzu od nekoliko godina u praćenju, pa ne kapariam zašto je Markez toliko omražen. Ovo što sam vidio posljednje 2-3 sezone - dečko je klasa za sebe, bukvalno. I ova vožnja kada se nedavno slomio nakon što je sa začelja pržio kao da ga najstražniji vrazi gone ostaće mu upamćena kao i titule.

Edited by autsajder
Link to comment

Nazalost, nisam mogao da gledam trku posle crvene zastave, video sam samo par krugova..Steta za Mira, Jamaha (ili ko god da je kriv) mu je upropastila trku. Sta reci, Vinjales mora da skace sa motora da izvuce zivu glavu, prosle nedelje su on i Rosi ludom srecom izvukli zive glave...Fala bogu da su svi OK...

Nisam navijac Markeza, ali tuzno je da imamo sezonu zbog njegove povrede...kako se ta njegova povreda toliko iskomplikovala, sta se desilo...

Kvartararo ko VInjales pre neku sezonu, pocetnih par pobeda i onda odlucna voznja u rikverc na svim sledecim trkama...

Cestitke Oliveiri (gledacu snimak), mada ostaje utisak da je Miru losa sreca pokvarila savrsenu trku. To naravno ne umanjuje pobedu Oliveire, drago mi je sto je i on pobedio, ali mi je zao sto Mir nije...ali, dobro, nije moglo i jedno i drugo.,..

Edited by Nesh
Link to comment

Zaboravio sam na malenkost da ce Vinjales sledecu trku startovati sa pit stopa, 5 sekundi posto ostali krenu...jel tako rekao Erceg? Jeste Jamaha pukla i uprskala, ali bas su mogli da stave u pravila da korisnik sestog motora u trenutku starta trke startuje sa zeleznicke stanice, da mora da se vozi javnim prevozom i kad stigne do staze, da istrci tri kruga...unatraske....pa da onda ide na oblacenje opreme, otkuca karticu....

Edited by Nesh
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Lancia said:

sad si sve uprskao sa ovim editom. :dry:

 

Nisam ništa uprskao... Naravno da mi je žao što je čovek povređen, voleo bih da nije. Sa druge strane... Silovao je tu trku kao manijak, ispao sa staze došao do 3. mesta i nastavio da siluje umesto da se malo smirio i iskoristio situaciju i pokupio bodove, sam je sebe skrljao, povredio, i koštao titule. Tačnije, stigao bi tada i Vinjalesa u nekoj od sledećih krivina bez dileme i bio bi drugi što je praktično zagarantovana titula u ovakvom šampionatu.

Da to ne bude dosta, Markez je imao operaciju i ugrađena mu je pločica u rame, pa je probao ponovo da vozi (znači neverovatan glupan i neverovatno neodgovoran prvo prema sebi samom) sa onako nateklom rukom (postoje slike, mrzi me da tražim), i na kraju je kući valjda na neka povratna vrata ponovo sjebao povredu i išla je dodatna operacija i to sada ide na pauzu od 2, 3 meseca.

Ono na šta mislim (prevashodno) je neizvesnost u šampionatu, koja je nikad veća. Po pobednicima trka se jasno vidi koliko je sve uravnoteženije, i siguran sam da samo to što njega nema na stazi diže moral i samopouzdanje ostalima puta 200. Niko nije očekivao ovakvu rapsodiju KTM-a ali fakat je sve 100 puta zanimljivije bez Markeza. A i imam pravo sa navijačke strane da se nadam da neće osvojiti nikad više ništa, što se nažalost neće desiti, ali nada umire poslednja...

 

4 hours ago, James Marshall said:

Iskreno ne kapiram ovo mučenje Rosija.

 

Ne muči se Rosi, muči se Yamaha evo već treća godina. Može da bljesne na stazama koje su joj kao podmazane tipa Assen, ali zato u velikoj većini slučajeva su totalno nekonkurentni. Ovih situacija da se Rossi mulja oko 8, 9 mesta i da ne može da nađe snage i gripa da obiđe bukvalno nikoga smo se nagledali prošle godine, kao i da u drugoj polovini trka imaju problem sa prijajanjem zadnjih guma gde jako teško kontrolišu motore i ne mogu ni da gaze po to malo gasa što imaju. Da ne pričam o maksimalnoj brzini, tu ih je dukac uvek sve kidao, Honda se adaptirala, a evo vidimo i KTM da jede, Suzuki takođe sve bolji, samo oni ko neki slepci, tavore. 

Inače, motogp je Valentino Rossi i ubeđen sam da Rosi vozi i dalje pre svega iz komercijalnih razloga, to se mora otići na trku da bi se razumelo, bukvalno 95% je žuto ljudi, neverovatno. Ne samo u Muđelu već i u Brnu i u Asenu, tu sam svuda bio i video i osetio lično, a nemam dileme da je tako i na svim drugim stazama. 

 

Quote

Imao sam pauzu od nekoliko godina u praćenju, pa ne kapariam zašto je Markez toliko omražen. Ovo što sam vidio posljednje 2-3 sezone - dečko je klasa za sebe, bukvalno. I ova vožnja kada se nedavno slomio nakon što je sa začelja pržio kao da ga najstražniji vrazi gone ostaće mu upamćena kao i titule.

 

A da nije ta pauza 4, 5 godina? :) Sve je počelo 2015. kada su se Rosi i Lorenco krljali za titulu a Markez se umešao u krljanje, tako što je usporavao Rosija na pojedinim trkama. Barem je to tvrdio Rosi, otvoreno, što je kulminiralo da ga Rosi u Sepangu natera u širinu gde je ovaj pao sa motora. Rosi je ispao neopisivo glupav i to ga je verovatno koštalo 10e titule, jer je zbog toga (trećeg prekršaja te sezone) morao da krene sa poslednjeg mesta, trebalo mu je valjda drugo mesto i bolje u Valensiji za titulu ali nije uspeo, bio je četvrti.

Naravno, neki veruju tome, neki ne, a posle odgledanih pročitanih tonu materijala, i pre svega gledajući kako Markez vozi, nemam dilemu da je Rosi govorio istinu, vidi se to po brzini krugova njegovih tada, i još nekim stvarima, ali da ne idemo u to. Uglavnom to je razlog što ga svi mrze, sjebao je dedu za 10u titulu. Ili se barem umešao u borbu gde mu nije bilo mesto...

Sve to na stranu, ne da je klasa za sebe, 3 klase je iznad ostalih i tužno je koliko je nadmoćan... A ovo što smo videli na poslednjoj njegovoj trci - desilo mu se barem 5 puta u karijeri, da je padao i naređao ih sve kao neku dečicu... 

 

Quote

-Lično su mi ekstremno odbojni kao "hobi" i izvan TV-a, ali da su privlačni na nivou estetike i tehničkog dostignuća, nema sumnje. Svojevremeno sam obilazio ovu Pedrosinu makinu iz 2012. desetak minuta iako se ič ne razumijem..

 

KTM objavio da prodaje svoj prototip od prošle godine za tipa 370.000e. Znači, da sam neki milioner, ne bih razmišljao, bukvalno, iako potpuno isto razmišljam o tome kao ti, ne loži me uopšte da vozim, ali estetika i moć su neumitni™, brutalno izgledaju motori, svi su jebeno prelepi i premoćni.

Edited by Mil@n
  • -1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Lancia se sada loži na Markeza kada nema Lorenca, pa down vote-uje sve loše u vezi Markeza  :rolleyes:

No činjenica je da je poslednja trka bila ultra zanimljiva, a šampionat je takav da niko nema blage veze ko će biti pobednik, tako da, realnost ga demantuje. Ko mu je kriv što je toliko brz...

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

Lancia se sada loži na Markeza kada nema Lorenca, pa down vote-uje sve loše u vezi Markeza  :rolleyes:

No činjenica je da je poslednja trka bila ultra zanimljiva, a šampionat je takav da niko nema blage veze ko će biti pobednik, tako da, realnost ga demantuje. Ko mu je kriv što je toliko brz...

Ne brate, u nasoj kuci skvo se lozi na Markesa, ja trenutno samo uzivam u trkama. Ako vec moram da biram, eventualno Mir ili Rins. A u zivotu nisam bio protiv ijednog motordzije - to je valjda jedini sport u kom ne mrzim nikoga, gledam ga nevinog srca :D i taman posla da nekom zelim da se povredi i zbog toga pauzira, pa jos zbog zanimljivosti takmicenja.

Ccc, kakvo misljenje imas o meni.

Link to comment

Naravno da niko nikome ne želi da se povredi, znam ja da ti aludiraš na moj poslednji post, nije Milan siso veslo. :D

Markez je sam bio jaaako neodgovoran pre svega sam prema sebi, prvo u trci, a posle i silovanjem povratka na stazu. Razumem i želju i sve, ali morao je da bude pametniji. U njegovom odsustvu kome je dosta i sam kumovao, kontam, nije sramota uživati u nikad većoj neizvesnosti trka i šampionata, šta nam drugo ostaje... Nama to, a njemu lekcija za dalju karijeru.


Nije da ga mrzim btw, al ne mogu da kažem ni da ga volim... :D Ajde to sa Rosijem čime je sam sebi nabacio najgori mogući /anti/marketing dok je živ, ali dečko je mnogo agresivan na stazi i često zanemaruje bezbednost drugih. Slika i prilika je njegova vožnja u Australiji prošle godine kada je krenuo od pozadi i srušio pola grida do kraja trke i na kraju bio diskvalifikovan. Mislim da je oborio tri vozača. Par trka kasnije je srušio Rosija ni krivog ni dužnog dok je ovaj još bio u trci za titulu. Stvarno ovo ne kažem što je on, ali tu trku (Australiju) je odvozao kao da je na samoubilačkoj misiji, van pameti šta je radio. U suštini, kad god je pozadi uvek tako vozi samo što je retko pozadi, pa nema često prilike da to ispliva. Veruj mi da i to utiče na to da se tako prošeta kroz grid kao na poslednjoj trci, jednostavno ljudi neće da rizikuju da ih pomete, neko je od vozača to i izjavio, samo mrsko mi tražiti. Takođe, činjenica je da mu dorna dosta puta progledala kroz prste kao npr ugašen motor na startu trke pa dozvola da je nastavi itd, no da ne idem u to. 

Što se ostalih tiče, nervira me malo Kračlou, postao je baaaaš nadmen i prepotentan, pogotovu posle pobede u Brnu 2016 (gledao trku uživo) i još nekih posle. Pa je izjavio: "Pa da, malo je i Markezu frka sad kad i MI možemo da ga pobedimo" :laugh: Poleteo čovek..

Ostali su svi manji ili veći gotivci i dosta njih baš gotivim, neke više neke manje. Lorenca isto nisam voleo, ali se čovek totalno promenio od kada je otišao u Dukati, valjda je ta kosntantna borba sa Rosijem i na stazi i u garaži uticala na njega tj njegovo ponašanje u tom vremenu. Posle je postao bukvalno druga osoba, mnogo prijatnija, normalnija, opuštenija, pozitivnija. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Aman, nemoj opet sam je kriv i te bapske price :sad: govorimo pored Rosija i Albertinija, verovatno o najvecem svih vremena. To je bre apsolutno posebna vrsta ljudi, koji zasluzuju samo divljenje. Btw, da ne tulim opet o Rosiju, imao je i on svoje trenutke ali ga sigurno niko nece pamtiti po tome.

Markes je Djokovic Moto GP-a, vise je omrazen zato sto ce najverovatnije skinuti sa trona Rosija, nego zbog samog incidenta. Btw i sam sam fan Rosija i uopste svih tih majstora.

Sad neces dobiti thumb down, jer sam dobre volje :)

Edited by Lancia
  • +1 1
Link to comment

Ne verovatno već sigurno najvećem svih vremena pored njih dvojice, a uskoro će se i izdići iznad Rossija jer i ovako su mu nenormalne brojke i rekordi, a ako upište 10u titulu, to je to.

Pa nisam ja kriv što je on preterao i malo mu bilo što je silovao motor i gume da prestigne 20 ljudi pa pao kad je hteo 21og jer je napravio grešku, loše procenio, zaneo se, ili šta već.  


Iskreno, mislim da MM ne bi ni upola bio omražen da se nije izdešavalo šta se izdešavalo 2015e. Evo daću ti primer: Jorge Lorenzo. Od kada je došao u Yamahu, bolji je od Rossija u svim parametrima, titulama i pobeđenim trkama pre svega, ali ne izaziva ni blizu animozitet kakav izaziva MM. Bez dileme, na to ima uticaj što je MM konkurent da stigne Rosija po broju titula ali kada ih je Lorenzo ređao, i on je bio potencijalni konkurent u tom smislu. 

Takođe, to je što je realno jako opasan vozač po druge mu takođe ne pomaže. Evo npr da krene Mir da pobeđuje sve redom i da uđe u konkurenciju za goat-a, ko bi nejga mogao da mrzi, dečko nema apsolutno ni naznaku mrlje u karijeri što na stazi što pored. 

Tako da, da, sigurno ga ne vole jer keca i ganja Rosija za goat-a ali ruku na srce, doprineo je tome i sam pomalo svojim ponašanjem 2015e i načinom vožnje.  

Inače, ja u sportu volim fair play iznad svega pa u "navijanju" ne mogu da odvojim nečije ljudske kvalitete od veštine o kom god sportu se radi, pa tako nekako i na njega gledam... A što se tiče same veštine, ona je jednostavno zastrašujuća i za njegove rivale na stazi i za nas navijače koji bi pre da titule osvaja neko drugi :)

 

  • +1 1
Link to comment

Lorenco je prilicno omrazen u Spaniji, nosi epitete ''Chulo'' i ''Pijo'', nesto kao prepotenko i u najslavnije vreme nije bio ni prici slavi, koju danas uziva Markes - sto je veoma cudno jer je Spanac a Markes Katalan. Nema dlake na jeziku i mnogima se to ne svidja.

Svi ti vozaci poput Markesa, Rosija i Lorenca su uslovno nenormelni tipovi i tako bi ih u ovom sportu trebalo i posmatrati. Nije Markes u nasem modu, pao sam, prestigao sam 10-15 vozaca i sad polako, njemu je cilj samo prvo mesto, ako nema dostojnog protivnika, jurice bukvalno samog sebe, ako me razumes.

Ne bih dalje, malo se razlikujemo u formi pracenja moto trka i no frks, svakom svoje.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...