Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

5 minutes ago, Nesh said:

Au, Binder i KTM, prva pobeda! :ziga:

+1

Nova dimenzija u moto GP. Svaka cast, nema zezanja tamo gde udje Red Bull s kintom. 

Imam utisak da se Rins prekasno probudio, realno ovo je bila trka, koju je ladno mogao i da dobije.

Link to comment

Šta reći, još jedan spektakl, još jedno ludilo, još jedan istorijski momenat...


Pratim Bindera dugo, čovek je takva carčina, i takva vozačina, neopisivo mi je drago da je dobio (ovako brzo), moram da priznam da mi je i suze na oči naterao. KTM je jednostavno prezajebana fabrika, 4 godine su u motogp, napreduju nenormalno brzo, da Espargaro nije pao, možda bi imali i dva podijuma, a ne sme se zaboraviti i da je Oliveira na tech3 ktm satelitu bio 6i i imao odličan tempo na kraju.

Rossi je bio sjajan, nažalost, postaje tradicionalno da ga Rins keca u poslednja 2, 3 kruga, ali je svakako poražavajuće za Yamahu da Kvartararo bude sedmi, Vinjales 14i i to u momentu kada su njih dvojica prvi i drugi u šampionatu i najvećeg takmaca uopšte nema na stazi... Bez obzira što je Morbideli drugi, još jedan stvarno super lik i odličan vozač. Šta se dešava sa Dukcima ne znam, mislim da Dovi vozi odprilike kako je vozio Lorenzo kada je odlazio iz Yamahe, malo inat, malo ga zabole da ide do limita i rizikuje povrede i novi ugovor. Mislim da je Kvartararo promenio gumu pred sam početak trke, možda ga je to koštalo, videćemo. Baš sam se razočarao, očekivao sam više od njega tj da bolje iskoristi momenat i šansu da se odlepi više za titulu. 

A da, kakva pljačka za Žareta i pad Espargara, Zarko na idealnoj putanji, ovaj ode u širinu pa bi da se vrati, a ostali da mu se sklanjaju, sramotna odluka direkcije trke, bukvalno sramotna, smejurija. Kad sam kod Zarka, sad će Dukati da se popali da ga dovede umesto Dovija, kontam da će ga 3, 4 puta manje plaćati, ali kako im ide sa pojačanjima, ne bi me čudilo da ga dovedu pa da se i od raspadne poput Petrućija. Doduše, od Petrućija sam očekivao baš ovoliko koliko i pokazuje, možda malo više, svakako ne podijume. Čovek jednostavno nije taj kalibar vozača, a i Dukati izgleda da malo luta, iako je prošle godine imao možda i najbolji motor.

 

Link to comment
10 hours ago, Lancia said:

Dukatijeva staza. Drago mi za Mira, steta za Rinsa.

 

Trku mogu da propustim samo na planinarenju ili sličnim okolnostima, mada zbog odlaganja, uspeo sam na vrhu da odgledam poslednja dva kruga tnx to EON.

Mira samo što sam izbacio iz fantasija, kad on treći. Srećom, ubacio sam Bindera koji je završio 4, a koji je bio na gridu, tipa 13, 14, 15? Ludilo. 

Sutra ću skinuti trku na poslu pa pogledati sve lagano, udes sam video, onaj osećaj kad te mikrosekund u vremenu i prostoru deli od smrti. No Comment.

Link to comment
4 minutes ago, renne said:

KTM JEBE keve

Da nije bilo fakin' Vinjalesa da usere trku, ne bi nista bilo od KTM-a. Jedino mi drago sto je Oliveira dobio ovaj hrkljus na kraju.

Edited by Lancia
Link to comment

Bukvalno mi se plače kada vidim da na usranom F1 topiku bude 100 postova posle trka, a na motogp temi piše nas troje, a sport je zanimljiviji jedno milijardu puta. :sad: I to ne samo od formule, već od svih sportova, ali da ne idemo tamo...

 

No i ovo je bio jedan od spektakala koje samo motogp može da pruži. Bukvalno smo u zlatnoj eri sporta (koja je krenula elektronskim i ostalim ograničenjima u cilju ujednačavanja snaga na gridu).

 

Ne može se a ne krenuti od KTM-a jer ovo što radi KTM je bukvalno ČUDO. Ponšaval je izgleda vidovnjak kada se odlučio za KTM umesto yamahe i nema čoveka koji se nije zapitao da li je normalan, ali evo ga čovek, po prvi put sa Tech 3 kao pobednik. Da podsetim, KTM je samo ČETIRI GODINE u motogp! Uporedimo ovo što rade ove sezone sa Yamahom na primer, doduše, glupo je pričati o tome posle 2 pobede Kvartarara, ali ova trka je epska sramota Yamahe, EPSKA, i sa obzirom da ovo tavorenje motora traje godinama, pitanje je šta tu uopšte može da se uradi, ko da otpusti, ko da se zaposli... Užas užasa, pogotovu ako navijate za Rosija. Tuga, čovek ne može bukvalno nikoga da obiđe. Horor.

Najveći gubitnik je bez dileme Mir, ne može a da čoveku ne bude žao zbog njega, em je super momak, em je sjajan vozač, ispravan i bez trunke mrlje u karijeri. 

O Oliveiri da ne trošim reči, dečko je izvozao kao car, i mudo sačekao da se ovi pokrljaju. Ko je pratio treninge i prošlu trku, velika je vatra između Espargara i Oliveire, dosta varnica i napušavanja, i ovo Polu sigurno ne prija, blago rečeno. 

Još jedan veliki gubitnik je Nakagami, vozio je fenomenalno, sa 120%. 

@Lancia Vinjales se bacio sa motora da sačuva živu glavu... Nije čovek kriv ništa. Video si i momenat kada Kvartararo pita Rosija u mimoilaženju "jer ti sve ok sa kočnicom", tako je barem delovalo. 

Uglavnom, blagosloven dan bio kada sam se navukao na ovo, motogp je jedan neviđeni spektakl, i mislim da sam se u show uključio u najbolje moguće vreme (2015e kod Rosi Markez belaja).

Kakav sport, kakvo ludilo... Uh.

Edit: što se Markeza tiče, malo je reći da mi je drago što će da oladi od titule jedne godine :D

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...