Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

mmmm.... odlicno zvuci! ja sad pravila onaj tvoj sladoled sa kozijom urdom, zaledjenim bananama i svezim jagodama. dodala jos malo stevije. super je!

nego, koji krem sir koristis za ze tiramisue i cizkejkove... ja nisam nesto istrazivala jer ih ne jedem, ali cerka mog muza voli cizkejk pa reko, mogla bih da joj napravim dok buckam nama sladzu...

Link to comment

abc. ja nisam ljubiteljka sizkejka, al imala sam belu cokoladu kojoj je isteko rok. veoma je ukusan. moze i s 400 grama sira. kora od zabraonjenog maslaca, s piskotama i lesnicima mi je bila odlicna. i jagode u ovoj polusvezoj varijanti su odlicne. jedno se limuna ne secam, al ako sam napisala, onda ga je bilo :D

 

ja se navukla na urdu i ledene visnje, 50 grama sira i 100 grama visanja. i sve mi je potaman, i slatkoca i hladnoca. ne znam koji mi je, cega je simptom krejving za visnjama koje ne volim uopste :D

 

 

 

 

Edited by darling
Link to comment

da, višnje su jedno podosta beskorisno voće (u nutritivnom smislu) tako da taj krejving za visnjama ne znaci da ti fale neki vitamini, već ti sad prijaju iz nepoznatih i nebitnih razloga. odlicne su visnje, uzivaj :D

Link to comment
5 minutes ago, nezvanova said:

višnje su jedno podosta beskorisno voće (u nutritivnom smislu)

može pojašnjenje, pošto se tvrdnja kosi sa opštepoznatim. antioksidant, c vitamin...

Link to comment

''razloga za konzumiranje višanja je uistinu mnogo. Višnje su poznate po svojoj živoj crvenoj boji. Tu boju duguju polifenolnim flavonoidima antocijanima, pigmentu koji daje crvenu, ljubičastu ili plavu boju voću, a najviše su koncentrirani u koži. ''

 

Витамини цео спектар, плус калцијум и гвожђе.

Једино што су то све бескорисне ствари за човека и то подоста.:fantom:

 

Link to comment

ok, preterala sam, meni visnje i tresnje nekako uvek bile samo ukusne i dobre za kolace, a od voca samo limun narocito koristan :-)  u pravu ste, ima visnja dosta C vitramina i magnezijuma  (gvozdja bas i nema) i cak je nutritivno korisnija od tresanja. ja sam znala samo za flavonoide, oni su dobri u borbi protiv tromboze, dobri su za vene itd... zbog magnezijuma su verovatno dobre protiv nesanice i to je to sto sam ja uocila. neke druge vrste voca su bolji izvor C, B vitamina i ostalih korisnih nutitiva, ali nisu ni kod visnje za bacanje... 

višnje

trešnje

limun

Link to comment
10 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa radi na karakteru

:sleep:

e, moj ti, karakter se ne gradi na princes krofnicama koje ne mogu dugo da stoje jer se zdroćkaju pa onda ćao đaci. 

karakter se brusi kad odolevaš piti sa višnjama, londonskim štanglama i tako tim izazovima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...