Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Tesli ne ide loše u zadnje vreme, kineska gigafabrika i subvencije, skori dolazak modela Y, predhodna najava Cybertrucka. Cena akcija dostigla skoro 500 dolara, a bila ispod 200 pre pola godine, od Elona ne može da se živi... :D

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vozila sam teslu trojku. Startan je ko zmaj. Prilicno je jednostavan unitra, nisu se nesto proslavili sa dizajnom. Onako basic. Al da ide i moze da ide, da. I stabilan u krivinama. 
Dobra mu je i izolacija od spolja. 
 

malo se nisam prijatno osecala jer je nizak, odnosno, vozim visi auto pa sam se odvikla od sedana. Sve sam mislila neki ce nas kamion pregaziti. Kad budu izbacili ekonomsku cenu za suv, mozda i uzmem. Ako se pokaze da je finansijski isplativ i ne kvari se. 

Edited by mustang
Link to comment

Svi električari su startni, (uostalom sigurno ste primetili da trole ubrzavaju bolje od klasičnih buseva), ali često korišćenje te osobine prilično skraćuje autonomiju. 

Link to comment

Samo nisu rekli koliko je ukupno električnih od tih 100 novih luksuznih limuzina. Predpostavljam jako malo.

Inače se taj i-Pace slabo prodavao na svetskom nivou, ako se nije nešto promenilo zadnjih par meseci. Imali su i problem sa proizvodnjom, tj sa baterijama što je izgleda klasika kod svih električnih automobila. Videćemo kako će se VW izboriti sa tim.

Link to comment
6 hours ago, Ras said:

Šta se dogodilo znaku, mislim da se ne razlikuje od drugih Jaguara?

 

spacer.png

 

Lego (76898) I-Pace e-TROPHY


pre je bilo imas lepo jaguara na haubi a sad na grill/maska imas okruglo tek kad pridjes super blizu kao nalik glave jaguara. 100x mi se desilo da pomislim da je Volvo x90 ko da ih je isti covek dizajnirao

Link to comment

Ti se sećaš figure na haubi? Na fotografijama izgledaš dosta mlađe.

Jaguarovi rezultati prodaje su zaista smešni, pa nije ni čudo što ni u Holivudu ne možeš da ga vidiš češće i napraviš razliku u odnosu na Volvo npr. Na neki način mi je žao što je to tako, jer su Jaguari i dalje zadržali nešto od svoje lepote i i dalje ih je lepo videti na ulici.

Ne znam tačno kada je figura kao obeležje nestala, a nekako dovodim u vezu sa promenom vlasništva nad kompanijom što se dogodilo pre više od 10 godina - odnosno svi aktuelni Jaguari imaju takav gril i taj bedž. Nisam proveravao da li se figura uopšte može dobiti i kao opcija.

I-Pace je zadržao mnoga obeležja koja krase ostale Jaguarove SUV (E i F-Pace), koji su mu prethodili, ali ih je ponešto i unapredio, pa je gril dodatno zakošen, oko njega su veliki usisnici za vazduh, izraženi lukovi iznad prednjih točkova, atraktivnije rešen zadnji stub i ugao pod kojim pada zadnje staklo, itd...

Što se mene tiče i prvi Jag SUV F-Pace je vrlo lep automobil i na njemu je uspešno primenjen koncept niskog profila prema zadnjem kraju što na lep način vara oko, pa se velike dimenzije SUV automobila ne doživljavaju i kao nezgrapne. Verujem da je Jaguarov dizajnerski tim imao na raspolaganju iskustva od sestrinskog Land Rovera, koji je taj koncept možda i prvi primenio na Evoque.

Najlepši je naravno Velar, koji je prava skulptura na točkovima.

Edited by Ras
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...