Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

Danasnji SAT je uradio dobar test voznje EV u Srbiji. 1 dan kroz Vojvodinu, drugi dan do Vranja i nazad (preko Zajacara). Plus, puno diskusije o "mitovima" oko EV.

 

  • Hvala 2
Link to comment
On 5.4.2024. at 19:57, Braća Strugacki said:

 

 

:zalosna:

 

On 5.4.2024. at 21:02, Luther said:

Upravo sam to nanišanio da gledam, ostavljam za sutra.

 

Odavno je to apsolvirano.

  • Hvala 1
Link to comment

Prošao je pored mene juče kombi pošte, odmah je delovao neobično, dok nisam shvatio da je skoro bešuman. Unapred se radujem svetloj budućnosti bez terora buke automobila.

  • +1 3
Link to comment
59 minutes ago, Venom said:

Prošao je pored mene juče kombi pošte, odmah je delovao neobično, dok nisam shvatio da je skoro bešuman. Unapred se radujem svetloj budućnosti bez terora buke automobila.

Kod mene je dosta kamiona za dostavu hotelima sad na struju, svakako da je bolja opcija od krkljavih dizela ali mene to svemirsko zujanje elektromotora bas iritira :R2D2:

Link to comment

Sviđa mi se ideja da imamo bešumne grdosije od 2+ tone po gradu. Not. 
 

@Lancia To što čuješ zapravo nije elektromotor nego zvuk dolazi iz zvučnika i uključuje se pri kretanju u rikverc i malim brzinama u napred, jer nečujno vozilo predstavlja opasnost za pešake. Neophodan feature. 
 

Inace, Amazon je krenuo da radi dostave sa Rivianima. U teoriji deluje da ima smisla u urbanim sredinama, gde se ne pokriva velika površina. Ali verujem da je zbog malog dometa opet pakao za logistiku. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...