Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

On 12.11.2019. at 20:17, Ras said:

Misliš li na manuelni menjač, ili uopšte menjač?

Manuelni je, pretpostavljam da bi simulirao tradicionalni ugođaj, a ovo gore je ipak poseban automobil, složićeš se?

Porsche Tycan ima 'dvobrzinski' menjač, mislim da i Rimac ima nešto slično.

I jedan i drugi :)

kapiram da je ono prototip za sajmove koji nikad neće u proizvodnju al opet mi je suluda ideja. Mada opet, postigli su da se o njemu priča, tako da možda i nije suluda :)

 

za rimca i Poršea - i tu su mi priličan višak. Dodati su zarad par posto većeg dometa ali donose kompkikovanu komponentu, dodatnu težinu, skuplje i teže odrzavanje

 

Link to comment

Da, evo lansiranja električnog Mustanga samo desetak dana kasnije i prema onome što sam pročitao Ford je ulupao ozbiljan novac u razvoj električnih automobila. Videćemo kako će proći.

 

Malo nakon što sam napisao to o menjačima setio sam se da Rimac i Porsche sarađuju (Porsche je akcionar sa oko 15% udela), pa je moguće da je to rešenje Porsche od Rimca zapravo i preuzeo.

Link to comment
On 14.11.2019. at 17:33, nesha taxista said:

Šta mislite kako bi se ovaj proveo pri pokušaju da ovde registruje ovakav auto?

 

 

 

Pre par godina je bio jedan dečko (mislim da je konvertovao neki stari Reno ili Sitroen, zaboravio sam), i nije mogao da registruje nikako. A i znao sam za slučaj čoveka koji je kupio Nisan Lifa novog i nije mogao da ga registruje.

 

Sada bi trebalo da je to rešeno zakonski.

Link to comment

Naravno da električna vozila mogu da se registruju u Srbiji i to je novost od pre 2-3 godine.

Problem kod prepravki vozila (nemam sada mogućnost da pogledam video) svakako nije samo u tome što su električni.

 

 

Osim za električna vozila, u Srbiji se planiraju poreske olakšice i za vozila čiji je jedan od pogona električni (hibridna vozila) od januara 2020. godine. Vest.

 

Broj registrovanih novih hibridnih i električnih vozila u Srbiji u 2018. godini:

Quote

U 2018. i dalje su bile skromne registracije hibridnih i električnih vozila, pa je tako prošle godine registrovano 70 novih hibridnih putničkih automobila, što je, kako se navodi u saopštenju, izuzetno mali procenat u odnosu na ukupan broj novoregistrovanih putničkih vozila. Među novim hibridima, najviše ima Tojota (34), Poršea (9) i BMW-a (7).

 

Quote

Registracije električnih vozila su porasle za oko 40% odnosu na 2017. godinu, ali to je u apsolutnim brojevima i dalje dosta skromno. Ukupan broj registrovanih novih električnih vozila u 2018. je 30, i to 19 putničkih vozila, osam mopeda i tri radne mašine. Najzastupljeniji brendovi novih električnih vozila su Volkswagen, UG Best i Tojota.

Izvor eKapija

Link to comment
52 minutes ago, bradilko said:

kod mene u podgorici se pojavio taxi koji imaju samo tesla automobile. ne znam jos cene ali sam vec skinuo app pa ce da isprobam. 

 

kolike su cene taxija u podgorici, kad im se isplati da voze tesle?

Link to comment
1 hour ago, nenad said:

 

kolike su cene taxija u podgorici, kad im se isplati da voze tesle?

ma ovde je dzabe taxi. em je mali grad pa sa kraja na kraj 2 eura. start je ,50 centi. a za ove nove ne znam cene ali cu da ih overim pa mogu ovde da napisem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...