Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

19 minutes ago, jms_uk said:

Ah da, poslednjih par godina je islo do 128.

 

Ovaj koji sam uzeo i oficijelno. 
19,1 modeli su u Apple-u nadogradjivani do 32/64 iako je sklop/ploča/mašina za 128.

 

Quote

By default, 8 GB of RAM is installed as two 4 GB memory modules (and two slots are unoccupied). For some curious reason, Apple only permitted this model to be configured at the time of purchase with 16 GB or 32 GB of RAM for an extra US$200 or US$600, respectively. However, as first determined by site sponsor OWC, it actually can support up to 128 GB of RAM with four 32 GB memory modules.

 

Link to comment
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Zamena baterije (koja se nadula) uz besplatne top case i tastaturu (jer je sve zalepljeno zajedno) kosta £199 i setali su me u tri Apple radnje dok nisu nasli jedan primerak.

Posto su sad prezauzeti, vratice mi laptop za 5-7-10-14 dana.

“Kupio” base level mac mini da imam neko racunalo u medjuvremenu, pa cu da ga vratim kad podignem svoj komp nazad.

:nothappy:


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

Apdejt:

 

Posle nedelju dana, zvali da mi kazu da nece zameniti bateriju jer indikatori na maticnoj ploci pokazuju water damage i posto oni ne mogu da rade parcijalne popravke (a nema vise logic board kao rezervnih delova) jer ce pasti na svim testovima - onda nece uraditi nista :frust:

 

Ironija (zbog "kompletne" popravke) je da su mi vratili laptop sa otkacenom baterijom - srecom, ukljucio masinu pre nego sam otisao, tako da su je odneli nazad da srede to.

 

Izgleda da cu ipak morati sam (sto ce biti jeftinije finansijski, ali nesto veci cim) - vidim na Amazonu da prodaju SLODA i NinjaBatt modele, oko £65-70. Jedino mi se ne svidja sto neke reviews kazu da trokiraju za manje od godinu dana, sto mi je bio i glavni razlog da dam Apple-u da to sredi. Razmislicu jos koji dan, pa cu da zamenim.

 

Imao sam SLODA za prvi unibody MBP (2008) kad je imao nekih 8-9 godina, ali se ne secam koliko je dobra bila.

 

Da li neko ima iskustva sa ove dve marke baterija?

Link to comment

a013698dc67559a6c7377ba4b08535c5.jpg

Jastučići

9c26559d3ee15712ecb34af3a098d3f6.jpg

Izvadjeni

2744342f92f6ac805d1ca792ad3ca0ac.jpg

I nova baterija instalirana

Tri sata je sve trajalo, od toga preko dva je bilo vadjenje stare.

Ukljucio, video da radi - pa sutra kalibracija.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

Videh na nekoliko mesta reviews da ove zamenske baterije stoje dugo na policama i onda ih ljudi kupe "nove", a one proizvedene 2-3-4 godine ranije.

 

Ja sam (nadam se) imao srecu, posto je ova svega dva meseca stara:

 

Rm8Fw0T.png

 

nJ7x0Ds.png

 

Kalibracija je u toku...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...