Jump to content
IGNORED

Holandija


BraveMargot

Recommended Posts

hehe, da si seksualna manjina il narkoman, drugu bi pricu pricao. npr legalizovanje prostitucije & gudre (u cilju dekriminizacije doticnih industrijskih grana, ali i, naravno, samobogacenja) uopste nije los potez. .... ili da pandur ne sme, u parku, da pridje zbunu iz kog se cuje stenjanje, jer to mozda gejevi vode ljubav. ali ce zato sutra on u tom istom zbunu cucati, ne bi li te uhvatio pri prelasku ulice na crveno/ voznje bicikla bez svetla/ pijenja piva na javnom mestu. a u cilju punjenja budzeta. sloboda, al samo ako si homoseksualac nepusac.....
verovatno si u pravu. missim, desilo mi se u minhenu da me ponude sokom i sipaju 2 prsta kad potvrdno odgovorim... ali nisam siguran da li su cestiti domacini autohtoni, ili su se odnekle doselili.
verovatno ljudi ne vole homoseksualce pusace. :unsure:
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • betty

    16

  • Аврам Гојић

    9

  • *edited by mod

    9

verovatno si u pravu. missim, desilo mi se u minhenu da me ponude sokom i sipaju 2 prsta kad potvrdno odgovorim... ali nisam siguran da li su cestiti domacini autohtoni, ili su se odnekle doselili.
haha, moze biti da su neki holandski gastarbajteri cool.gif ... elem grdno gresis spram nemaca, oni su jako dugo bili ushtrojeni na drugu stranu - u pravcu preterane politicke korektnosti i finoce ali vidim da se polako oporavljaju od svega toga i da im se vaspostavlja nekakav nacionalni ponos koji itekako zasluzuju. pored toga, njihove hedonisticke porive nikako ne bih potcenjivao - jednom sam pokusao da pratim uobicajenu dnevnu rutinu jednog 75-godisnjaka kada je u pitanju alkoholna konzumacija (sekt, pivo, belo, sekt, crno, pivo, pivo, sekt, belo itd) pa sam sutradan ujutro voznju na autobanu morao da prekidam povracanjem u najblizi jarak. nemci su poslednjih 10-tak godina meni licno ubedljivo najzabavnija nemediteranska evropska nacija, ponovo su pronasli svoj identitet koji nema toliko dodirnih tacaka sa gomilama predubedjenja o njima koje smo stekli sto kroz partizanske filmove, sto kroz susrete sa njima na jadranu 70-tih i 80-tih. ovo su uradila deca tih i takvih nemaca, i sto rece neko, oni po temperamentu danas sve vise lice na juznjake a uz to su zadrzali sve dobre strane, ako su ih i imali :lol: elem - ovo sto miralem pise od bizarnim paradoksima sam licno iskusio na sopstvenoj kozi, ostavivsi auto sa nemackim tablicama na ulici bez jasno obelezenih naznaka za placanje u nedelju uvece oko 22h na manje od 30min, dok smo se chekirali u hotel. pola sata kasnije uredno smo zatekli blokiran tocak na vozilu - 57.50E za neplaceno parkiranje, 50E za skidanje tog sranja i jedno 30E za odlazak taksijem do jedinog mesta u amsterdamu na kome se u nedelju uvece oko ponoci moze platiti kazna. a sve to na obodu red light districta, sa spalirima narko dilera koji najmanje prodaju vutru a najvise kokain, eksere i amfetamine. i posle svega uopste nisam siguran da znam drugu evropsku metropolu gde se u nedelju u 22h uvece placa parking.sto se tice tejine opaske o skandinavcima, dance bih prilicno izostavio iz te price, oni su mnogo opusteniji en general, licno su mi uvek bili kao skandinavci kojima si ubrizgao mediteranski duh. svedjani - zavisi koji i odakle, norvezani, nikako - oni su naravno wierd po obicajima ali su generalno zdravi seljaci cije je robovanje predrasudama i sistemskim ogranicenjima manje nego holandsko.
Link to comment
elem grdno gresis spram nemaca,
ne, sve zavisi od toga odakle su. sto verujem da ce rosbacher i postavljacica topika potvrditi. npr bavarci su dobri nemci (izvinjavam im se sto sam ih pomeso sa komsijama), ostatak zapadne nemacke su crvene kamiondzije sa brkovima i repovima i tetovazama koji u kafanu nose sopstveno vino, dok su istocni nemci oni koji se proderu "HALT!" i traze ti ausvajs.no, salu na stranu, promena jeste evidentna, samo je pitanje gde se i u kojoj meri dogodila. npr, ko bi pre 20ak godina pretpostavio da ce berlin postati najzabavniji grad u evropi?
elem - ovo sto miralem pise od bizarnim paradoksima sam licno iskusio na sopstvenoj kozi, ostavivsi auto sa nemackim tablicama na ulici bez jasno obelezenih naznaka za placanje u nedelju uvece oko 22h na manje od 30min, dok smo se chekirali u hotel. pola sata kasnije uredno smo zatekli blokiran tocak na vozilu - 57.50E za neplaceno parkiranje, 50E za skidanje tog sranja i jedno 30E za odlazak taksijem do jedinog mesta u amsterdamu na kome se u nedelju uvece oko ponoci moze platiti kazna. a sve to na obodu red light districta,
neiskusno- pa to im je najbolje loviste, imas srece ako ih 10 minuta ostavis i ne platis kaznu.
sa spalirima narko dilera koji najmanje prodaju vutru a najvise kokain, eksere i amfetamine.
ne prodaju. u to bi se uverio kad bi kupio nesto od njih.
Link to comment
elem - ovo sto miralem pise od bizarnim paradoksima sam licno iskusio na sopstvenoj kozi, ostavivsi auto sa nemackim tablicama na ulici bez jasno obelezenih naznaka za placanje u nedelju uvece oko 22h na manje od 30min, dok smo se chekirali u hotel. pola sata kasnije uredno smo zatekli blokiran tocak na vozilu - 57.50E za neplaceno parkiranje, 50E za skidanje tog sranja i jedno 30E za odlazak taksijem do jedinog mesta u amsterdamu na kome se u nedelju uvece oko ponoci moze platiti kazna. a sve to na obodu red light districta, sa spalirima narko dilera koji najmanje prodaju vutru a najvise kokain, eksere i amfetamine. i posle svega uopste nisam siguran da znam drugu evropsku metropolu gde se u nedelju u 22h uvece placa parking.
ha, bit dis. auto holandske registracije u jednom stambenom kvartu eindhovena. nedelja popodne, nigde zive duse. ispred kuce u kojoj zivi vlasnik pomenutog vozila. u roku od 20-25 min kazna za nepropisno parkiranje (parkirali se na trotoaru kako ne bismo morali da nosamo prtljag do parkinga preko puta).taj isti auto je u hamburgu stajao dve (i slovima d.v.e.) nedelje parkiran ispod onog znaka na kojem (parafraziram) pise "zabranjeno parkiranje, nepropisno parkirana vozila bice uklonjena i vlasnici novcano kaznjeni" i nacrtanim paukom (stvarno prvo nije bilo gde da se parkira, pa kao preparkiracemo se sutra). i nista.a inace, ziva je istina. konzerve su. prosecni holandjani mislim. Edited by Pixie
Link to comment
ukratko: ako ces u kurve, idi u alkmaar. i ne kupuj drogu na ulici, vec u kofisopu.
mega tacno. s tim sto gudre ima i na buvljacima al moras prvo da se spajtas sa tezgarosima, sto oduzima puno vremena.a u alkmaru toplo preporucujem milf romkinju sa silikonima. Edited by Bright Billy
Link to comment
reci sta oces- fancy klub, alternativno mesto, kakvu muziku oces.
Moze kulturno, moze i prljavstina, muzika, moze elektronska, moze gitarska, samo da je dobra atmosfera, da su ljudi opusteni, da ne ostavim sve pare sto sam poneo za jedno vece, i da nema crnaca.
Link to comment

stajaznam- imas melkweg i paradiso oko leidse pleina (polualternativni klubovi & koncertni prostori). sve zavisi od dana kad ides, mozes da naletis od tehna do r'n'b-ja. onda je dobar i bourbon street, takodje u blizini (ziva bluz muzika). al opet, mozes da ubodes bas smor vece. od fancy mesta bih preporucio escape, a od alternative korsakoff (teski raspad, al moze da bude mnogo dobro.) od kofisopova, bemliga, neki od rokerij-a, ili smokey na rembrandt pleinu.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

idem u amsterdam u martu na 4 dana, a drugari istripovali da je to previse, tj. da necemo imati sta da radimo tamo (sem da obitavamo po kofi sopovima). mene zanima sledece, ima li smisla odvojiti jedan dan za odlazak do brisela, ili je ipak bolje ostati u amsterdamu (ili eventualno skoknuti do alkmara :)).

Link to comment
Hvala, matori.
nema na cemu.
idem u amsterdam u martu na 4 dana, a drugari istripovali da je to previse, tj. da necemo imati sta da radimo tamo (sem da obitavamo po kofi sopovima). mene zanima sledece, ima li smisla odvojiti jedan dan za odlazak do brisela, ili je ipak bolje ostati u amsterdamu (ili eventualno skoknuti do alkmara :)).
ako vam glavni cilj nije drogiranje, a niste ni neki museum freakovi, sve se moze obici za 2-3 dana. dakle, ima mesta i za brisel (super gradic), ili alkmar.
Link to comment

pa ako sam ja obisao london za 3 sata, moze i on brisel za dan -_- poenta je da moze da kaze "aaa, brisel, bio sam i tamo" :lol: koliko ja poznajem srpske turiste, vecina ih je low budget i nemaju bas mnogo prilika da se setaju po inostranstvima. tako da je onda bolje overiti brisel na 1 dan, nego ga ostaviti za drugi put, koji mozda i nece doci. i to je nesto (mada jeste cimanje).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...