Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 hours ago, Rowanoke said:

Da prema njenim recima rehabilitacija je moguca i ona je u njenoj praksi videla 95% slučajeva maloletnika da se rehabilitiju. 

Problem je što ona ne shvata da svako zna njegovo ime prezime i lik. Da znamo ko su mu roditelji i gde rade. Da znamo ime njegove sestrice.

Tvrdim da nažalost nije moguća nikakva rehabilitacija u Srbiji jer se sve o njemu zna. I da socijalne službe nemaju kapaciteta za ovako nešto.  E sada da li će dozvoliti socijalna služba da on napusti Srbiju. To ne znam. Neka me pravnik neki ovde ispravi. 

Sutkinja isto tvrdi prema njenom iskustvu da ovo nije u pitanju mentalna bolest i da je jako mal procenat izvršenih dela pod nekakvom suzenju svesti. 

Sutkinja o njegovom mentalnom stanju ima pravo da govori koliko i stomatolog o "lerlaufšteleru" kod Opel Omege 2.0 16 V. Evo po netu ima mišljenje, mislim da se zove Sučević, psihijatar i sudski veštak, i koji kaže da njegova karakterna crta ne može biti promenjena do kraja života, što znači MONSTRUM. Kako  idu godine, biće samo "kreativniji" i podmukliji. To je moje mišljenje, a verujem da sutkinja prati sve svoje presude malodobnih kažnjenika i put i kvalitet njihove rehabilitacije...kako da ne. Pa onda na osnovu svog navodnog iskustva iznosi neke tvrdnje, koje nisu vezane za njenu profesiju. Svi se prave pametni...ono što kaže struka, to je i tačka.

Edited by Constantin
  • +1 3
Link to comment
35 minutes ago, Paul Gompitz said:

Prije desetak godina je u Hrvatskoj bio slucaj dve djevojcice zarazene hivom ciji su roditelji umrli. Djeca su iz Splita, a preuzela ih je hraniteljska porodica u Kutini, dakle na drugom kraju drzave. U osnovnoj skoli u koju su bile upisane je izbila pobuna roditelja, a iz razreda u koje su trebale ici su roditelji ispisivali djecu zbog straha od zaraze.

Toliko o tome koliko je u ovako malim zemljama moguca anonimnost djeteta koja je neophodan uslov za sve sto ona predlaze. 

Strasno. Koliko znam HIV nije više smrtna kazna. Najnormalnije se živi.  Pa kako su saznali? 

  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, Rowanoke said:

Strasno. Koliko znam HIV nije više smrtna kazna. Najnormalnije se živi.  Pa kako su saznali? 

osim toga dostupna je terapija koja onemogućava da zaražena osoba bude zarazna, da prenese virus. dostupna u srbiji a kamoli u hrvatskoj

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

Ne živi se baš najnormalnije, ali postoji terapija.

To je stigma. Nema nikakve pojave ili simptoma ako uzimaš lekove. Čovek sa HIVom izgleda i ponaša se kao čovek bez hiva. Ako uzima lekove. 

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Rowanoke said:

To je stigma. Nema nikakve pojave ili simptoma ako uzimaš lekove. Čovek sa HIVom izgleda i ponaša se kao čovek bez hiva. Ako uzima lekove. 

Molim te da ne govoriš o stvarima koje ne znaš, bliska osoba je bila zaražena HIVom. Guglaj HIV demencija kompleks.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Constantin said:

Sutkinja o njegovom mentalnom stanju ima pravo da govori koliko i stomatolog o "lerlaufšteleru" kod Opel Omege 2.0 16 V. Evo po netu ima mišljenje, mislim da se zove Sučević, psihijatar i sudski veštak, i koji kaže da njegova karakterna crta ne može biti promenjena do kraja života, što znači MONSTRUM. Kako  idu godine, biće samo "kreativniji" i podmukliji. To je moje mišljenje, a verujem da sutkinja prati sve svoje presude malodobnih kažnjenika i put i kvalitet njihove rehabilitacije...kako da ne. Pa onda na osnovu svog navodnog iskustva iznosi neke tvrdnje, koje nisu vezane za njenu profesiju. Svi se prave pametni...ono što kaže struka, to je i tačka.

Takva karakterna crta ne znaci nuzno da ce neko postati ubica. Može da postane i predsednik drzave. 

Zato imamo pravne norme da takve osobe drze pod kontrolom, jer ove osobe nisu neuracunljive i mogu da odole vrsenju krivicnih dela. 

E sad, kad i deca od 13 godina, a narocito odrasli, vide da ovde nema pravne drzave i da nista ne mora da se postuje i da mozes da zgazis dete na pešačkom prelazu i da ne odgovaras, da mozes da rusis po gradu i kažeš "pa šta" i kad vidiš da sud i tužilaštvo ne smeju da traze dva minuta snimka krivičnog dela, e onda imas problem sa poremećenim ličnostima jer im sa svake strane vrišti da se zločin isplati, a oni sami nemaju mehanizam da sebi objasne da nešto nije dozvoljeno

  • +1 9
Link to comment

Jebemti Sudskog vestaka koji tako pausalno daje misljenje na televiziji.O misljenju sudije tek .Tim vestaka ce dati svoj nalaz i videcemo.Cak ni to ne mora da bude garant 100%tacne dijagnoze recimo ,ali ono sto je od interesa u slucaju je psihicko stanje u trenutku izvrsenja i na to se fokusira observacija.Naravno da psihicka  bolest ili izmenjeno paihicko stanje ukoliko utvrdjeno  u toku observacije povlaci za sobom i to da se na sudu procenjuje uticaj na izvrsenje dela.

  • +1 2
Link to comment

Pa da, ali ovde je specificno to sto nema krivičnog dela, pa ce opservacija da bude nevezana za konkretno delo, vec onako generalno da li s obzirom na ličnost preti opasnost da ce u budućnosti biti opasan po društvo 

  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, askeladden said:

Jebemti Sudskog vestaka koji tako pausalno daje misljenje na televiziji.O misljenju sudije tek .Tim vestaka ce dati svoj nalaz i videcemo.Cak ni to ne mora da bude garant 100%tacne dijagnoze recimo ,ali ono sto je od interesa u slucaju je psihicko stanje u trenutku izvrsenja i na to se fokusira observacija.Naravno da psihicka  bolest ili izmenjeno paihicko stanje ukoliko utvrdjeno  u toku observacije povlaci za sobom i to da se na sudu procenjuje uticaj na izvrsenje dela.

Mislim da ovde uopšte veštaci neće biti uključeni.  Već obična socijalna služba i psihijatri.

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Molim te da ne govoriš o stvarima koje ne znaš, bliska osoba je bila zaražena HIVom. Guglaj HIV demencija kompleks.

To se dešava kod AIDSa što danas više nije slučaj ako imaš lekove. Danas ljudi na lekovima nemaju više to. 

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Rowanoke said:

To se dešava kod AIDSa što danas više nije slučaj ako imaš lekove. Danas ljudi na lekovima nemaju više to. 

Ti nastavi slobodno, iako sam ti napisao da izguglaš. Nema veze s AIDSom, ako treba da ti crtam osoba nije imala AIDS, bila jd na terapiji, virus se nije ni detektovao, a preminula je od ovoga. Direktan efekat virusa.

 

Inače, kad sam išao na infektivnu za lekove toj osobi, te scene koje se tamo viđaju... sve je samo ne normalan život, čak i ako "samo" treba da odeš po terapiju.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
7 hours ago, Uskebasi said:

Takva karakterna crta ne znaci nuzno da ce neko postati ubica. Može da postane i predsednik drzave. 

On je već ubica, nema šta da.postane, tačno je d aože postati i predsednik države. Za to nije potrebna, ni škola, ni radno Iskustvo, a ni lekarsko uverenje.

Link to comment
7 hours ago, askeladden said:

Jebemti Sudskog vestaka koji tako pausalno daje misljenje na televiziji.O misljenju sudije tek .

Jbg....čovek je govorio na temelju svog iskustva u sudskoj praksi i  van nje, a u svakom slučaju, težina njegovog iskustva ima prednost u odnosu na sutkinju. Meni je to sasvim logično.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...