Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

On 25.1.2023. at 14:56, mraki said:

Akcije su se malo oporavile od kad ne divlja po tviteru. Danas predstavljaju kvartalne izveštaje, videćemo kako će to uticati…

Mislis na rezultate Tesle ili Twittera ? Za teslu sam negde video da su odlicni rezultati, za twitter nista nisam video ( osim drasticnog pada oglasavanja u decembru)

Link to comment
  • 2 weeks later...
17 hours ago, Lezilebovich said:

Izgleda da je ipak nasao razloge slabijeg engagementa :isuse:. Ne razumem se u to sto prica i mozda lupam, ali bas deluje kao bullshit

 

 

:

Ne razumem ni ja potpuno (ne koristim twitter, osim ovako preko linkova :D). Ovo pod 1. mi je sumnjivo zašto kolapsira samo kada on tvituje, ako je zato sto ima dosta pratilaca i često tvituje, crash bi se dogadjao i kada drugi korisnici sa više desetina miliona pratilaca tvituju (osim ako je on jedini sa 100M+, u tom slucaju on moze biti outlier...sad videh da Obama, Ronaldo i jos nekoliko njih je 100+M treba proveriti da li su i njihovi tvitovi dovodili do 95% fejlova da se feed dostavi). 

 

Ovo pod 2. može da bude u algoritmu za rangiranje twitova u feed-u. Model za rangiranje verovatno gleda u parametre kao što su broj re-tvitova, broj lajkova itd. (t.j. sve ono što može da predvidi engagement korisnika), a izgleda i broj korisnika koji su blokirali taj nalog (ako je 2. tačno), gde svaki paramter ima specifičnu težinu. Tako se verovatno računa ocena svakod tvita, i oni sa najvecom ocenom se pokazu, a ostali ne (jer je nemoguce / neefikasno prikazati sve tvitove korisniku koji ima veliki follow graph). Ako je težina parametra "broj blokiranja" velika, i /ili koriste apsolutni broj a ne % blokiranosti (broj blokiranja/broj pratilaca), moguće je da je taj parameter dao veliku negativnu tezinu njegovim tvitovima pa je bio rangiran pri dnu feeda većini svojih pratilaca, što rezultira malim engagement-om. E sad, nije jedini sa blokiranjem, valjda je lako da utvrde koliko je ljudi na dnu feeda usled ovog paramtera (ako govori istinu). I opet, ako je to istina, onda je njega blokirao veliki broj ljudi u kratkom vremenu, jer bi ovo u suprotnom primetio i ranije, a ne od relativno skoro. 

Edited by mei
typos
Link to comment

Sve gleda algoritam, samo ne gleda kad ja zadam "show fewer tweets from this user", to je tu onako bezveze, placebo da se tešim kako me neće više zatrpavati Elonovim tvitovima. samo što hoće.

 

Možda je to trebalo proveriti, možda je glitch bio u tome da svi njegovi tvitovi, umesto da se prikazuju milionima korisnika, u stvari išli meni jednom po milion puta?

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...