Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

Nije mu bilo ni na kraj pameti da je CV toliki, skapirao je da je to pogrešno tek kad je poslao nekome od nas, a što se tiče mejla, u to vreme nije imao pojma o poslovnoj kulturi i komunikaciji.

 

  • +1 1
Link to comment

Jedno licno pitanje - seka koja je IT menadzer u Africi pokusava da se vrne i u medjuvremenu nadje posao u Srbijici. Ne primecujem da je cesto zovu na razgovore. Jel mislite da to mozda ima veze sa tim sto je africki broj telefona? Ostalo mi deluje ok - biografija, normalna e-mail adresa, sertfikati, etc..

  • +1 1
Link to comment

 

možda, al ne verujem. naročito ako se u CV-u vidi da je prethodno iskustvo iz tog regiona.

 

ja bih pre sumnjao na limitiran broj menadžerskih pozicija u Srbiji. firme ovde i dalje su većinski "male" sa uglavnom samo dev timovima. pa tu bude neki team lead, neki office menadžer možda... firma mora da ima ozbiljnju veličinu da bi se menadžerske pozicije pojavile. masa firmi je tek pre par godina počela ovde da prebacuje i Product/Project/Delivery manager pozicije, da ne pričamo o Head of, Director of, ili C i VP level pozicije jer toga baš malo ima.

 

dodatno, kad krenu ovako "krizna" vremena te menadžerske pozicije se najmanje oglašavaju i popunjavaju.

 

ako hoćeš prosledi mi CV na PM, pa mogu da pogledam da li ima neki "red flag".

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, salerokada said:

@extragluv

To me podseti, ja na remote intervjuu. Intervjuer nije uključio kameru. Ja ga cimam da uključi.
On uključi, vidi mu se glava, sve normalno.
U jednom trenutku se pomera, tipa poseže za cigarama. I vidim da lik nema majicu. :ohmy:

 

  Reveal hidden contents

Prihvatio sam ponudu.
...za posao!!! :angry:

 

 

Možda te i vidimo sad na TV-u, otključali su te kanale za praznike...  :Jova:

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Jedno licno pitanje - seka koja je IT menadzer u Africi pokusava da se vrne i u medjuvremenu nadje posao u Srbijici. Ne primecujem da je cesto zovu na razgovore. Jel mislite da to mozda ima veze sa tim sto je africki broj telefona? Ostalo mi deluje ok - biografija, normalna e-mail adresa, sertfikati, etc..

Cini mi se da su te pozicije u Srbiji dosta potcenjene. Moj posao je vezan za domacu privredu i vidim koliko privreda vapi za IT menadzerima, ali nisu spremni da ih plate u skladu sa IT platama... 

 

vidim da pisem o drugoj poziciji u odnosu na @Svarog , pa bi bilo dobro da nam @Shan Jan malo pojasni o cemu se radi

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

Cini mi se da su te pozicije u Srbiji dosta potcenjene. Moj posao je vezan za domacu privredu i vidim koliko privreda vapi za IT menadzerima, ali nisu spremni da ih plate u skladu sa IT platama... 

 

vidim da pisem o drugoj poziciji u odnosu na @Svarog , pa bi bilo dobro da nam @Shan Jan malo pojasni o cemu se radi

 

Ona radi kao IT menadzer u firmi koja je konsultantska, biznis partner za implementaciju hardverskih resenja (IBM, DELL/EMC, VMware, etc...). To je vec samo po sebi verovatno malo limitirajuci faktor jer se kod nas uglavnom traze ljudi koji ce da vode grupe softverskih inzenjera. Sa druge strane probala je i na pozicijama koje traze PM-ove jer ima i u tome iskustva ali opet mrka kapa :sad:

Link to comment
37 minutes ago, Lezilebovich said:

Cini mi se da su te pozicije u Srbiji dosta potcenjene. Moj posao je vezan za domacu privredu i vidim koliko privreda vapi za IT menadzerima, ali nisu spremni da ih plate u skladu sa IT platama... 

 

vidim da pisem o drugoj poziciji u odnosu na @Svarog , pa bi bilo dobro da nam @Shan Jan malo pojasni o cemu se radi


Drago mi je da neko i ovo spomene.
Generalno ne samo u IT sferi, ali imam utisak da je ta mid-level do senior Business Management (Product Owner/Manager, Project Manager - kako god pase pojedinoj firmi organizaciji u smislu proizvoda i delivery-ja) prilicno potcenjena i na nekom malom uzorku na remote poslovima koje sam radio vrlo je lako uociti gap-ove, potencijal i sa druge strane manjkavosti organizacije i efikasnosti poslovanja u firmama koje imaju obucene i iskusne menadzere naspram onih koji nemaju i delegiraju te stvari developerima, team-leadovima, administrativnim radnicima, etc.

Naravno, ne stoji da je apsolutno svakoj IT firmi potrebna ova pozicija.

Link to comment

Evo kod devojke u firmi, primili 20ak juniora pre 3 meseca. Sad odradili standardan paket, office party, secret Santa, dali im mentore, profi slikanje.... Onda sazvali njih 15 i podelili im otkaze jer tržište™ a većina njih mislila da će da im saopšte da idu povišice. 

  • Tužno 4
Link to comment

Broj oglasa za IT pozicije se drasticno smanjio u zadnjih mesec dana.

Cak su i plate, kada se pominju u oglasima primetno manje.

Doduse, ono ranije nije bilo normalno, frljale su se neke nenormalne cifre, tipa 5-6-7 hiljada evra za neke nepoznate firme.

 

Dosta stranih klijenata smanjuje timove i projekte, izgleda se steze kais.

 

Edited by brusli
  • +1 1
Link to comment

To se valjda više ni ne zove tako nego "baha the information company". Znam jedino da imaju centralu u Beču, stabilne klijente u vidu većine austrijskih banaka i oko 100 zaposlenih, da prave softver za finasijski sektor i da imaju istog gazdu (Christian Baha) kao Superfund koji se loše poneo prema zaposlenima 2009-te tj. otpustio dosta njih. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
Evo kod devojke u firmi, primili 20ak juniora pre 3 meseca. Sad odradili standardan paket, office party, secret Santa, dali im mentore, profi slikanje.... Onda sazvali njih 15 i podelili im otkaze jer tržište[emoji769] a većina njih mislila da će da im saopšte da idu povišice. 
:blink:

a pun kikiriki tih hr-ova psihologa profajlera palaca :ph34r:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Jel ima neko informacije o firmi teletrader?

 

Da si pitao pre 10 god rekao bih da su odlicni. Imaju i dalje  sjajan .NET tim i jako dobre programere. Drugar je vodio  tim iz Barselone i isto imao samo najbolje utiske.

 

Medjutim u  medjuvremenu su postali bas stingy i dosta starih™ radnika ih je napustilo. Najvise zbog ovog lika:

 

https://m.imdb.com/name/nm3415485/

 

Platio je neke ogromne pare da se pojavi na Transformersima u par scena valjda. 

 

 

 

 

Edited by bags
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...