Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

kod nas polako raste, ali se u vranju vec zatvaraju

Quote

Врање, од сутра све средње и поједине основне школе прелазе на онлајн наставу

Због изузетно неповољне епидемиолошке ситуације у Врању и повећања броја оболелих ученика и наставника након састанка представника локалне самоуправе и здравствених институација у Врању, којем је присуствовао и члан Републичког кризног штаба епидемиолог Бранислав Тиодоровић донете су препоруке да поједине школе пређу на онлајн наставу.

Према том закључку, од сутра, 11. фебруара, ученици свих средњих школа и ученици појединих основних школа од 5. до 8. разреда и то: ОШ "Вук Караџић", ОШ "Радоје Домановић", ОШ "Јован Јовановић Змај" и ОШ "Петар И Ослободилац" у Корбевцу треба да пређу на онлајн наставу, саопштено је после састанка.

Закључак је упућен Министарству просвете ради добијања сагласности.

Градски штаб за ванредне ситуације донео је и закључак о појачању надзора инспекцијских служби и полицијске управе како би се контролисале прописане мере заштите од коронавируса.

Донет је и закључак о поновном активирању стручно-оперативних тимова, који ће такође контролисати поштовање епидемиолошких мера у граду.

"Сви наши градови као што је и Врање, који су тако у врло важном пограничном делу, и геостратешки и економски, па и здравствено, увек су под великим притиском. Не само становништва које ту живи, него и становништва које долази и из економских разлога, трговине и слично, у те крајеве. То важи за сваки део Србије где постоји комуникација. Ми смо отворена земља, ми смо друштво које је спремно да комуницира са свима. Мере морају да се поштују, мора да остану још неко време, уз мере створићемо још боље услове да се вакцинише што већи број наших становника", навео је Тиодоровић.

 

Link to comment
  • 1 month later...
Just now, Re-ac-tor said:

Zna li neko šta će biti sa probom završnog ispita u osnovnim školama?

Nama je to najavljeno u petak na Odeljenjskom veću, koje je naravno bilo u školi.

Učenici će biti raspoređeni u manjim grupama, dobićemo raspored dežurnih nastavnika.

Link to comment




Na snimku je profesorka sociologije u Trecoj bg gimnaziji, sledbenica J.Stojkovic, predaje IV godini izmedju ostalih i mom bratancu. Kako je bila na "bolovanju" jer je antimaskerka (u logoru kako kaze) od pocetka godine, a zena inace kazu sklona raznim teorijama zavere, od prosle nedelje je vratili (!!!) i privremena zamena koja ih je sve odusevila i zainteresovala jako za predmet, nazalost otisla, krenula sa predavnjima-njegova grupa je danas imala cas, ali on nije bio u skoli. Drugari kazu da su imali cas napolju.
Sta ce biti kad stvarno zahladni, krenu kise, snegovi, mraz...

Dakle sablaznjena sam. Bez obzira sto sam svesna, vidim i cujem da ovakakve spodobe postoje, ovo profesorka koja ovde samo urla, a nista ne kaze osim dranja i koja kao neka prava trazi, jer u Zakonu o obrazivanju nigde nema ovakav nacun ucenja.... Jbt! Jbt! Jbt!...apsolutno ne vidim smisao kako se ovo dozviljava, sta crna ona predaje deci.
Mislim pitam i ja svasta.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2879184108852133&id=100002817161313


E pa i da pohvalim Trecu bg gimnaziju.

Posto je gore pomenuta i ispljuvana profanka sociologije imala vise ispada za prethodnih nekoliko meseci, poslednji u nizu podelilia celom odeljenju dvojke za rad na casu, a nikakvih casova naravno nema (???) samo im posalje obavestenje da procitaju to i to, cega opet, gle cuda, nema u gradivu, niti nastavnom programu, gle pa cak ni na internetu (zena je fijuk kao i guru joj Jovana), poslali je na "bolovanje" i vraca se normalan lik koji im je predavao dok ovu nisu vratili po isteku suspenzije, tj. prethodnog "bolovanja".
Hvaljen Isus.

Ladno je bratancu dala bila zimus trojcicu jer nije u radu pomenuo globalizam i trovanje nacije kemtrejlsom. Brrrrrr
Link to comment
51 minutes ago, Lena said:

Nama je to najavljeno u petak na Odeljenjskom veću, koje je naravno bilo u školi.

Učenici će biti raspoređeni u manjim grupama, dobićemo raspored dežurnih nastavnika.

Hvala. Nego, kako to veće uživo, mi se nismo sastajali od novembra?

Link to comment
19 minutes ago, Re-ac-tor said:

Hvala. Nego, kako to veće uživo, mi se nismo sastajali od novembra?

Tako što neki tvrdoglavo teraju po svom jer im se tako može. Ništa me ne pitaj :isuse:

Sva Odeljenjska i Nastavnička veća su kod nas bila korona frendli lajv edišn.

Link to comment
20 minutes ago, Lena said:

Tako što neki tvrdoglavo teraju po svom jer im se tako može. Ništa me ne pitaj :isuse:

Sva Odeljenjska i Nastavnička veća su kod nas bila korona frendli lajv edišn.

Kakav uzas, propasce svet bez OV i NV 

Link to comment

Ma niko nije ni tražio da se ne održavaju, nego da bude onlajn. Na NV pred početak školske godine je izglasano da to može da se obavi onlajn u vanrednim situacijama, ali se ne primenjuje.

I roditeljski sastanci su do sada bili uživo, u dve grupe, kao što dolaze deca, tek za ovaj sad je rečeno da se obavi onlajn, ali ako neko od roditelja želi da dođe da im se to omogući.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...