Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Nisam ulazila i to koliko je umetnicki prijemcljivo, nito zasto nije manje pretenciozan i teatralan, vec je u sustini zaista haos. Veorvatno ima i normalnih skola i roditelja, ali koliko vidim i cujem totalno ludilo ponegde vlada.
Prilicno su svi odlepili, mada vise roditelji zapravo, sa svih strana nenormalne vesti, rasprave, a generalno (gledajuci moje gimnazijalce) profesore zabole dupe. I zaista zavisi od profesora, na sto nacina im salju zadatke i obaveze, u zadji cas odlucuju kada je koji raspored, menja se stosta u hodu ili nemaju nista. Posto su obojica isli ono naizmenicno do skoro, jedne u skoli nastava, druge online....onih nedelja kada je bila nastava online, ako su sve ukupno od poceka godine imali po 5-7 casova. Casova. Ovaj stariji je maurant. Veselo.

Danas sa tw (kropovala sam nik), lik se isto zeza, ali kada mi posalju na viber, sve mi jasno.

59f2d8e7b053bb22b24d29ad870d7c24.jpg





Link to comment
3 minutes ago, Jumanji said:

Nisam ulazila i to koliko je umetnicki prijemcljivo, nito zasto nije manje pretenciozan i teatralan, vec je u sustini zaista haos. Veorvatno ima i normalnih skola i roditelja, ali koliko vidim i cujem totalno ludilo ponegde vlada.
Prilicno su svi odlepili, mada vise roditelji zapravo, sa svih strana nenormalne vesti, rasprave, a generalno (gledajuci moje gimnazijalce) profesore zabole dupe. I zaista zavisi od profesora, na sto nacina im salju zadatke i obaveze, u zadji cas odlucuju kada je koji raspored, menja se stosta u hodu ili nemaju nista. Posto su obojica isli ono naizmenicno do skoro, jedne u skoli nastava, druge online....onih nedelja kada je bila nastava online, ako su sve ukupno od poceka godine imali po 5-7 casova. Casova. Ovaj stariji je maurant. Veselo.

Danas sa tw (kropovala sam nik), lik se isto zeza, ali kada mi posalju na viber, sve mi jasno.
 

pa da objasnimo kako je nas bivsi ministar bio osmislio kombinovanu nastavu: nastavnici svake nedelje drze casove uzivo, jedne nedelje jednoj, druge nedelje drugoj grupi srednjoskolaca. kada zavrse sa casovima, postavljaju materijal za onu grupu koja te nedelje ide onlajn. izricito je receno da casovi ne treba da se drze - jedino da se postavlja materijal, a u svom nedeljnom rasporedu duznosti nastavnici su dobili 2 sata na nedeljnom nivou za takozvanu "podrsku ucenicima putem veb alata" - dakle, pripremu materijala, eventualno odgovaranje na pitanja, komunikaciju sa ucenicima... kada se to podeli sa prosecnih 20 casova neposredne nastave, izlazi oko 6 minuta po casu - taman da se okaci materijal i napise uputstvo (da tu racunamo da nastavnik ima gotov materijal za onlajn nastavu, sto vecina nije imala). sve je to uradjeno da se nastavnici ne bi dodatno placali - jer bi sa onlajn casovima radili dupli posao. 

ovo je trebalo da bude drugacije za decu koja idu iskljucivo na onlajn nastavu, ali i tu je zavisilo od dobre volje nastavnika. nije bilo obaveze.

bilo je nastavnika koji su radili i mnogo vise od ovoga, komunicirali sa decom uredno - ali je to bio neplaceni rad i prepusteno samom nastavniku. 

kombinovana nastava se zbog toga, a bez neophodnog i logicnog redukovanja programa, koje se ocekivalo i predlagalo, vrlo brzo pretvorila u jedan opsti haos objasnjavanja unapred i unazad na polusatnim zivim casovima.

 

sada, kod onlajn nastave, svaka skola ima (morala bi da ima) jedinstvenu platformu - google ucionicu ili ms teams, casovi se drze interaktivno, traju 45 minuta.  tv casovi su samo dodatno sredstvo. postoji bar nekoliko osoba koje su zaduzene da posecuju i evaluairaju te casove na nedeljnom nivou. tako da bi trebalo da sad bude bar malo drugacije nego na prolece.

  • +1 6
Link to comment
Just now, gospa buba said:

kod nas su chasovi pola sata. ne zna se zashto.

sent from bubamoto
 

da, negde je ostavljeno tako, zato sto u uputstvu nije precizirano trajanje. u nasoj skolskoj upravi je 45 min i u dobrom delu srbije, ja mislim - samo utisak, na osnovu komunikacije sa kolegama.

 

skolske uprave imaju izgleda pravo da se odluce da li ostaje 30 ili se ide na 45 min. uputstva ministarstva su inace najnejasnije stivo na svetu, ne postoji niti jedno koje te ne baca u ocajanje i/ili bes, bez obzira na sadrzaj.

  • +1 2
Link to comment

Pa casovi su bili 30 minuta a ostalih 15 je odradjivano online, sad su samo spojili to i vratili na 45. Bar je tako nama objasnjeno od strane naseg super pedantnog pedagoga :D

 

Inace ovo skroz fukncionise. Djaci su se uhodali sa Google classroom platformom, tu nam je i Viber grupa koju koristimo samo u iznimnim situacijama, svi su tu na vreme, rekao bih i da su opusteniji jer sad aktivno ucestvuju i oni koji se na casu ponekad ustrucavaju. Doduse jedan mi je i groktao danas, valjda nesvestan da mogu da vidim ko i kada prica. Ocenjivanje ce ici preko google upitnika i to je to, tu smo svi. Naravno, neko je dosao na genijalnu ideju da se pismeni odlazu za drugo polugodje, pa cemo imati tri komada u drugom. Odnosno 5 ili 6 iz srpskog i matematike, zavisi ko je kad odrzao.

  • +1 1
Link to comment

Može li neko da mi da savet u vezi prokletog eha koji se neprekidno pojavljuje tokom live časova? Decu čujem kako treba, oni mene takođe ali dok pričam konstantno taj eho, reverb, kako se već zove. Nestane jedino kad njih utišam potpuno ali onda nemam povratnu informaciju. Glumim di džeja a zvuk kao Elvis iz pedesetih.

Mikrofon je profi, čak sam aktivirao i eksternu zvučnu EMU, sve ide preko nje.

Link to comment
5 minutes ago, Re-ac-tor said:

Može li neko da mi da savet u vezi prokletog eha koji se neprekidno pojavljuje tokom live časova? Decu čujem kako treba, oni mene takođe ali dok pričam konstantno taj eho, reverb, kako se već zove. Nestane jedino kad njih utišam potpuno ali onda nemam povratnu informaciju. Glumim di džeja a zvuk kao Elvis iz pedesetih.

Mikrofon je profi, čak sam aktivirao i eksternu zvučnu EMU, sve ide preko nje.

Jel možeš da ih utišavaš pojedinačno? Možda tako možeš da otkriješ ko proizvodi eho.

Link to comment

 

4 hours ago, Lord Stef said:

Pa casovi su bili 30 minuta a ostalih 15 je odradjivano online, sad su samo spojili to i vratili na 45. Bar je tako nama objasnjeno od strane naseg super pedantnog pedagoga :D

 

Inace ovo skroz fukncionise. Djaci su se uhodali sa Google classroom platformom, tu nam je i Viber grupa koju koristimo samo u iznimnim situacijama, svi su tu na vreme, rekao bih i da su opusteniji jer sad aktivno ucestvuju i oni koji se na casu ponekad ustrucavaju. Doduse jedan mi je i groktao danas, valjda nesvestan da mogu da vidim ko i kada prica. Ocenjivanje ce ici preko google upitnika i to je to, tu smo svi. Naravno, neko je dosao na genijalnu ideju da se pismeni odlazu za drugo polugodje, pa cemo imati tri komada u drugom. Odnosno 5 ili 6 iz srpskog i matematike, zavisi ko je kad odrzao.

moze i onlajn, kod nas srbisti drze onlajn. djaci u realnom vremenu pisu u word dokumente.

 

@Re-ac-tor ja sam na teamsu, meni sve radi bez problema. 

edit: ovo sto sam napisala sad lici na ono cuveno nastavnicko prepucavanje, kad se jedan zali na ponasanje ucenika, a neki pametnjakovic obavezno izjavi "ne znam, kod mene su vise nego dobri" :D

Edited by Aleksija
Link to comment
10 minutes ago, Re-ac-tor said:

Može li neko da mi da savet u vezi prokletog eha koji se neprekidno pojavljuje tokom live časova? Decu čujem kako treba, oni mene takođe ali dok pričam konstantno taj eho, reverb, kako se već zove. Nestane jedino kad njih utišam potpuno ali onda nemam povratnu informaciju. Glumim di džeja a zvuk kao Elvis iz pedesetih.

Mikrofon je profi, čak sam aktivirao i eksternu zvučnu EMU, sve ide preko nje.

 

moguce da je neko od studenata/ucenika ulogovan pod dva nicka (da bi mogli da koriste dva divajsa istovremeno - mozda zbog bolje kamere, veceg ekrana, etc..) pa je kod njih eho koji onda svi cuju.

Link to comment

kod nas je danas bila najava neke 'intervencije' vezano za vishestruke uredjaje i logovanja.

 

a vi morete da radite na svom topiku shtagod ocete, chak i da pitate za ocenu :hihi:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...